Чому лікування наркоманії необхідне для упередження катастрофи?

За останні 4 роки лікування наркоманії зусиллями неурядових громадських організацій вирівняло ситуацію з наркотизацією. Наприклад, якщо переглядати статистику по Львову, за коефіцієнтом злочинності, ...

person-leaning-on-wooden-table-holding-white-tablet-3758759
Чому лікування наркоманії необхідне для упередження катастрофи?

За останні 4 роки лікування наркоманії зусиллями неурядових громадських організацій вирівняло ситуацію з наркотизацією. Наприклад, якщо переглядати статистику по Львову, за коефіцієнтом злочинності, яке має прямий зв’язок з обігом наркотиків, то за даними Головного управління статистики у Львівські області цей коефіцієнт знизився на 400 пунктів станом на 2019 рік. після різкого підйому у 2016-му. І така статистика мало чим відрізняється від інших міст та регіонів України.

Але така динаміка не є сталою величиною, а отже постійно змінюється з огляду на нестабільну економічну, соціальну ситуацію в Україні.

Чому лікування наркоманії необхідне для упередження катастрофи? Підліткова наркоманія

На 2020 рік в Україні значною мірою зросла кількість підлітків, що вживають наркотики та потребують лікування наркоманії. Загальна статистична картина відображає, що ріст наркотизації відбувається інтенсивніше серед підлітків-дівчат. У 2019 році таке дослідження провів Український інститут соціальних досліджень імені О. Яременка за сприяння ЮНІСЕФ.

За даними дослідження серед підлітків віком від 14 до 17 років 18% мали досвід вживання наркотиків. 18,3% склали дівчата, та 16,6% хлопці.

Для порівняння, у 2015 році ці показники складали – 11,9% у дівчат, та 17,8% у хлопців, а у 2011 – 8,4% – дівчата, та 21,2% – хлопці.

Може скластися думка, що статистика дещо перебільшує складність проблеми, адже в опитуванні ставилося питання щодо досвіду вживання наркотиків взагалі. І тому може здатися, що одна спроба вживання гарантує потрапляння до статистики, але не є чинником для формування цілісної картини, якщо казати про інтенсивність наркотизації.

Але серед 14% опитуваних підлітків, які мали досвід вживання наркотиків, грали в азартні ігри мінімум 2-3 рази на тиждень. Тобто, існує певний взаємозв’язок з ігроманією. А отже, поведінкова психологія, що формується з елементами залежного способу мислення, має причинно-наслідкову складову.

Чому важливо говорити про підліткову наркоманію, та необхідність лікування наркоманії зокрема? 

Олена Мятіжкіна, керівниця НЦ “Життя”: “Справа в тому, що підліткова залежність має пріоритетність у тому сенсі, що підліток має певних захист в рамках сімейного забезпечення. Підліток не несе відповідальності за вибір, адже поки не є самостійною особою, побутові проблеми вирішуються самі собою, не несе повної кримінальної відповідальності, не стикається у повній мірі з відповідальністю за оточення”, - пояснює фахівчиня.

Якщо є місце залежній поведінці, то в умовах домашнього комфорту. якщо не вдаватися до певних заходів, такий спосіб мислення лише посилюється та прогресує. До того ж, наступає момент, коли залежних підліток набуває повноліття. І тоді перехідний період просто не наступає. Людина складно трансформується та інколи просто не дорослішає світоглядно. А отже в майбутньому не набуває здатності ефективно взаємодіяти з навколишнім середовищем, що тільки ускладнює форму наркоманії.

Наркологічний центр “Життя” має свої філіали по всій Україні та провадить програму лікування наркоманії та лікування алкоголізму у багатьох містах країни: 

Програма лікування починається з консультації з психологом. Власне психолог надасть відповіді на всі питання та дозволить визначити індивідуальну программу лікування наркоманії.


Тематика публікації:                  

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи