Чого хоче молодь України? Результати міжнародної конференції

10 червня в Києві відбулась міжнародна конференція «Чи хоче молодь політику. Приклад Грузії, Молдови та України», яка зібрала понад 120 учасників: представників науково-дослідницьких інститутів, ...

Учасники міжнародної конференції «Чи хоче молодь політику. Приклад Грузії, Молдови та України»
Чого хоче молодь України? Результати міжнародної конференції

10 червня в Києві відбулась міжнародна конференція «Чи хоче молодь політику. Приклад Грузії, Молдови та України», яка зібрала понад 120 учасників: представників науково-дослідницьких інститутів, міжнародних організацій та різних політичних організацій і партій.

Організаторами заходу виступили ГО «Інститут демократії та соціального прогресу» (ІДСП), Фонд європейських прогресивних досліджень (FEPS) та Фонд Макса ван дер Стуля (FMS).

В рамках конференції були представлені аналітичні дослідження та результати опитування понад 1200 респондентів, щодо участі молоді в політичних процесах країн Східного партнерства. Родзинкою заходу стала презентація результатів ексклюзивного дослідження: «Відновлення довіри до політики завдяки участі молоді. Приклад Грузії, Молдови та України», яке представив Ігор Ільтьо – експерт з економічних питань ГО «Інститут демократії та соціального прогресу» (ІДСП).

“Потреба у дослідженні нагальна. Ми постійно акцентуємо увагу на важливості участі молоді в процесах управління країною. Адже саме участь та позиція молоді в політиці є мало дослідженими, тим паче в контексті міжнародної ситуації у Молдові та Грузії – країн, які інтегруються в європейську спільноту.  Перед нами стояло доволі складне завдання – дослідити питання: «Чи хоче молодь у політику? Чи прагне вона якісно змінювати політичну ситуацію у власній країні?», – додає член координаційної ради ІДСП Богдан Ференс.

Богдан Ференс - член координаційної ради ІДСП  та засновник СД Платформи

Богдан Ференс – член координаційної ради ІДСП та засновник СД Платформи

“Виходячи з результатів дослідження, основними проблемами молоді є низька якість освіти, проблема пошуку та отримання першого робочого місця, соціальна інтеграція і можливість реалізації власних ідей”, – резюмує Ігор Ільтьо.

Ігор Ільтьо – експерт з економічних питань ГО «Інститут демократії та соціального прогресу» (ІДСП)

Ігор Ільтьо – експерт з економічних питань ГО «Інститут демократії та соціального прогресу» (ІДСП)

За результатами дослідження понад 75 % молодих людей в Україні віком від 18 до 35 років оптимістично оцінили власне майбутнє. Тільки 34 % з них беруть участь у виборах, при цьому 84 % вважають, що українська держава знаходиться в скрутному положенні через її політиків. Однією з причин подібного відношення до еліти може бути політична абстрагованість – тільки 19 % молодих людей активно брали участь у роботі передвиборчих штабів.

Спікерами конференції стали громадсько-політичні діячі, представники дослідницьких інститутів та міжнародних організацій з країн Європейського Союзу, Грузії, Молдови та України: Васіліс Нтоусас – Радник з питань політики міжнародних відносин у FEPS; Маттес Бубе – директор регіонального представництва Фонду ім. Ф. Еберта в Україні; Марсель Рьотіг – директор регіонального офісу Фонду ім. Ф. Еберта «Діалог Східної Європи»; Ярон Ліплійн – керівник проектів співпраці із країнами Східної Європи та Південного Кавказу в FMS; Алесандро Пірісі – президент міжнародного об’єднання соціал-демократичних та лейбористських організацій (IUSY); Тімі Нойберг – уповноважений з прав людини в Соціал-демократичній лігі молоді Швеції (SSU); Ана Піртсхалава – радниця члена парламенту Грузії, представниця IUSY в Консультативній раді у справах молоді Ради Європи та інші.

Богдан Ференс - член координаційної ради ІДСП  та засновник СД Платформи

Богдан Ференс – член координаційної ради ІДСП та засновник СД Платформи

Окрім офіційної презентації результатів, учасники конференції змогли поділитися власними життєвими позиціями та очікуваннями щодо майбутнього молоді в політиці. Очевидний факт, що молоді люди завжди були рушійною силою політичних перетворень у країнах Східного партнерства. Однак, політична активність молоді явище дуже непостійне. «Чи означає це, що молодь втрачає інтерес до політики? Чи можливо політики втрачають інтерес до молоді?», – саме ці та інші питання були обговорені під час дискусійних панелей.

Організатори наголошують, що презентація дослідження та міжнародна конференція «Чи хоче молодь політику» – це тільки початок важливої роботи у напрямку дослідження участі молоді в політичних процесах в Україні та країнах Східного партнерства.

Читайте повну версію дослідження за посиланням.

Також, дивісться відео за результатами дослідження.

Довідково про організаторів

ГО «Інститут демократії та соціального прогресу» (Україна)
Головною метою діяльності організації є сприяння розвитку демократичних перетворень, розбудови громадянського суспільства, розвитку місцевого самоврядування і самоорганізації населення. Напрями діяльності: збір, аналіз, обробка та розповсюдження інформації, про програми, тенденції й проблеми суспільного розвитку в Україні.

Фонд європейських прогресивних досліджень (Бельгія)
Єдиний прогресивний аналітичний центр європейського рівня. FEPS встановлює інтелектуальну співпрацю між прогресивними аналітичними центрами та Європейським Союзом, де нове мислення є пріоритетом. Як платформа для ідей та діалогу, FEPS тісно співпрацює із соціал-демократичними організаціями, і, зокрема, з національними фондами та аналітичними центрами по всій Європі, для вирішення проблем, що стоять перед Європою сьогодні. Фонд співпрацює з Партією європейських соціалістів (PES) та представниками S&D Group у Європейському парламенті, залишаючись при цьому незалежним аналітичним центром.

Фонд Макса ван дер Стуля (Нідерланди)
Був створений в 2013 році шляхом злиття фондів Альфреда Мозера і Еверта Вермеєра.
ФМС розбудовує соціал-демократичні цінності міжнародної солідарності в трьох областях: демократія, розвиток і діалог. Взявши ім’я Макса ван дер Стула (3 серпня 1924 – 23 квітня 2011) Фонд пов’язує себе з одним з найвпливовіших представників Лейбористської партії в сфері зовнішньої політики.


Тематика публікації:                    

Останні публікації цього розділу:

Як зберегти традиційну культуру та нашу ідентичність, міркували на триденному заході у Богуславі

До 40 протезів на місяць: як у Полтаві протезують та реабілітують людей після поранень

До своєї природи: у Києві відкрилась виставка з любов’ю до української спадщини

10 років БФ «Твоя опора»: зібрано й надано допомогу на 710 млн грн

Ресурсні центри неурядового сектору Півдня України обмінялись досвідом та обговорили нові ініціативи

Власники пошкодженого чи зруйнованого житла можуть подати заяву до міжнародного Реєстру збитків