ЧЕСНО. Фільтруй Суд: про мету, кампанію та інструменти

У червні 2016 року Центр демократії та верховенства права дав старт кампанії ЧЕСНО. Фільтруй суд! після ухвалення змін до Конституції України в частині правосуддя. Судова реформа - одна з ...

обкл
ЧЕСНО. Фільтруй Суд: про мету, кампанію та інструменти

У червні 2016 року Центр демократії та верховенства права дав старт кампанії ЧЕСНО. Фільтруй суд! після ухвалення змін до Конституції України в частині правосуддя. 

Судова реформа – одна з найскладніших тем для суспільства й з цим важко не погодитись. Звичайні громадяни не щодня відвідують суди і не всі можуть оцінити якість їх роботи. Проте, справедливе та незалежне судочинство, що має високий рівень довіри серед населення – є одним з елементів формування привабливого іміджу України на світовій арені. 

Команда ЧЕСНО. Фільтуй суд! на початку кампанії поставили перед собою 5 цілей і саме через їх реалізацію ми комунікуємо перебіг судової реформи та ті зміни, які відбуваються щодня:

1. Контроль та моніторинг проведення конкурсів на посаду судді.

Так, протягом останніх 3 років команда аналітиків та юристів кампанії ЧЕСНО.Фільтруй суд! проаналізувала 968 кандидатів до Верховного суду (захопивши обидві “хвилі” набору 2016-2017 та 2018-2019 років) та 156 кандидатів на зайняття посади судді Вищого антикорупційного суду.

Ми створили єдину методологію, зрозумілу та прозору, а у відповідності до неї сформували довідки на кандидатів.

2. Очищення системи від недоброчесних суддів. 

Ми в кампанії моніторимо перебіг розгляду кримінальних проваджень щодо суддів. Адже надзвичайно важливо для забезпечення довіри до суду очистити систему від тих служителів Феміди, які причетні до вчинення корупційних та/або кримінальних правопорушень. 

Для зручності та наочності ми створили інтерактивну базу “Суд над суддями” і всі охочі у два кліки можуть віднайти інформацію про суддів, обвинувачених у вчиненні корупційного правопорушення.

3. Перевірка доброчесності суддів. 

Найбільший пласт роботи – створити профайли на всіх суддів України. Всі вони, та інформація про них, зібрані в унікальній базі профайлів на нашому сайті. База наповнюється поступово, проте вже зараз у ній наявні сформовані профайли на більш ніж 2800 суддів. 

Крім інформації про кар’єру судді, його родичів та статки, в профайлі також міститься інформація про відповідність судді критеріям доброчесності, розробленим в рамках кампанії: 

  • непричетність до корупції або кримінальних правопорушень;
  • непричетність до ухвалення сумнівних рішень;
  • відповідність стилю життя задекларованим доходам та прозорість статків;
  • непричетність до порушення прав людини;
  • дотримання норм професійної етики.

4. Громадський контроль за судовою системою.

Значний вплив на роботу та функціонування судової системи України, крім суддів, звісно мають і члени органів судового врядування та самоврядування.

Саме тому під прискіпливим оком наших юристів знаходяться кандидати на зайняття посад в цих органах, а також розробляються пропозиції до вдосконалення їх роботи. З цією метою ми формуємо аналітичні записки, що не лише окреслюють проблему, але пропонують варіанти її вирішення. 

5. Активізація суспільства.

Писати про судову реформу для юристів так само важливо, як і для звичайного читача. Моніторити її перебіг та розбиратись у тому, що відбувається в судовій системі може кожен, ми в цьому переконані. Саме тому ми шукаємо нові майданчики  комунікації для нашої кампанії, адже ценуємо час аудиторії.  

Ми створили телеграм канал на якому зрозуміло та коротко розказуємо про найактуальніше у сфері судової реформи.  На просторах телеграма ми не просто розказуємо факти з судової системи, але аналізуємо найактуальніші тенденції, світові традиції та проводимо цікаві  розіграші для підписників.

До речі, усі деталі про історію Руху ЧЕСНО можна дізнатися тут.


Тематика публікації:            

Останні публікації цього розділу:

У Харкові облаштують школи в протирадіаційних укриттях

Які проблеми є найгострішими для мешканців звільнених територій? Презентовано результати дослідження

Програма USAID «Мріємо та діємо» організовує навчання для дітей, що опинилися в складних життєвих обставинах

Понад 75 тисяч звернень. Юристи-волонтери з Кривого Рогу вже рік консультують ЗСУ, їхні родини та ВПО

Greencubator запускає навчання для майбутніх зелених підприємців

30 українських громад створять комунікаційні стратегії