Чеські депутати закликали Кремль та Луб’янку звільнити незаконно ув’язнених

23 члени Палати депутатів парламенту Чеської Республіки надіслали очільникам російських органів влади лист із закликом щодо звільнення 13 українців, що незаконно утримуються в РФ. Про це повідомляють ...

04
Чеські депутати закликали Кремль та Луб’янку звільнити незаконно ув’язнених

23 члени Палати депутатів парламенту Чеської Республіки надіслали очільникам російських органів влади лист із закликом щодо звільнення 13 українців, що незаконно утримуються в РФ. Про це повідомляють активісти правозахисної кампанії #LetMyPeopleGo.

Ініціатором звернення виступив Марек Женішка, депутат від партії TOP09.

“Від імені членів Палати депутатів Парламенту Чеської Республіки просимо вас звільнити Надію Савченко, Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Олексія Чирнія, Миколу Карпюка, Станіслава Клиха, Віктора Шура, Юрія Солошенка, Геннадія Афанасьєва, Олександра Костенка, Хайсер Джемілєва, Валентина Виговського і Сергія Литвинова , які в даний час незаконно утримуються на території Російської Федерації “, – йдеться в листі.

Депутати наполягають, що “звільнення всіх ув’язнених передбачено Комплексом заходів щодо реалізації Мінських угод, підписаних Росією 12 лютого 2015р. в Мінську“, при цьому дипломатично відзначають свою переконаність у тому, що «шляхи для звільнення українських громадян і зняття з них обвинувачень існують».

Варто відзначити, що чи не вперше на міжнародному рівні в цьому листі перераховано повний список українців, утримуваних в РФ де-факто в заручниках.

Лист чеських депутатів було надіслано до Адміністрації Президента РФ, Радника Президента з прав людини, Міністра закордонних справ РФ, Голові Слідчого Комітету, Голові Держдуми, Генеральному прокурору, Уповноваженому з прав людини, а також директору ФСБ.

Важливо підкреслити, що в своєму листі депутати констатують, що “обставини затримання, форма звинувачень і самі по собі судові процеси викликають ряд питань”. На їхню думку, це завдає шкоди Російській Федерації та її інтересам всередині країни і за кордоном, викликає недовіру сусідніх країн і негативно впливає на відносини з Європейським Союзом.

Політики також відзначають свою стурбованість напруженістю, яка присутня з обох боків конфлікту і яка завдає шкоди невинним цивільним особам.

“Ця напруженість впливає на життя простих людей, які стають жертвами тиску, залякування, політичних переслідувань і насильства. У багатьох випадках це звичайні люди, на яких впливають наслідки конфліктів, не розв’язаних ними.”

У листі, який був вперше оприлюднений сьогодні під час прес-конференції, присвяченої доказам застосування тортур до Миколи Карпюка та Станілсава Клиха, також підкреслюється, що ситуація, що склалася, “ставить під серйозну загрозу безпеку в Європі” і йде в розріз з Мінською угодою. На думку депутатів, звільнення ув’язнених українців сприятливо позначилося б на взаєминах України, ЄС і РФ.

“Цей крок був би, безумовно, сприйнятий як жест доброї волі, який міг би сприяти поступовому поліпшенню відносин між двома країнами, а також з Європейським Союзом.”

Інформація кампанії #LetMyPeopleGo

Довідково:

Кампанія LetMyPeopleGo була ініційована Євромайдан SOS для захисту усіх ув’язнених за політичними мотивами громадян України в Росії та окупованому Криму. Кампанія ставить за мету звільнення всіх людей зі списку LetMyPeopleGo та контролює дотримання основоположних прав заручників Кремля, серед яких, свобода від тортур, право на вільний доступ адвоката, надання медичної допомоги тощо. Кампанію підтримали цілий ряд організацій в Україні та поза її межами: Центр Громадянських Свобод, People in Need, Фундація “Відкритий діалог”, Euromaidan Press, Євромайдан-Варшава, Українська Гельсінська спілка з прав людини, Харківська правозахисна група, а також Міністерство закордонних справ України, Уповноважена з прав людини.

На даний момент кампанія опікується долею 13 ув’язнених на території Росії та 8 ув’язнених в окупованому Криму.

За перебігом кампанії можна стежити на її сторінці у Facebook: https://www.facebook.com/letmypeoplegoukraine/?fref=ts


Тематика публікації:       

Останні публікації цього розділу:

На Волині працюють над активним залученням жінок до творення змін у громадах

Постраждалі від воєнних злочинів написали книгу «Жити попри все: розповіді жінок про війну, 2014 та 2022» про пережите та що їх підтримувало

ЮНЕСКО ініціює розробку рекомендацій щодо регулювання цифрових платформ в Україні

У Львові відбудеться безкоштовний підтримуючий курс для дорослих жінок

Підтримка пацієнтів з туберкульозом у Канівському районі

Технології ШІ – це не про майбутнє, а про теперішнє