Богуславський волонтерський штаб: рік об’єднання активістів заради перемоги

Рік тому утворився Богуславський волонтерський штаб. росія, яка намагалася знищити Україну як державу за кілька днів, своїми злочинними діями зробила так, що українці, як ніколи до того, об’єдналися ...

IMG_0692
Богуславський волонтерський штаб: рік об’єднання активістів заради перемоги

Рік тому утворився Богуславський волонтерський штаб. росія, яка намагалася знищити Україну як державу за кілька днів, своїми злочинними діями зробила так, що українці, як ніколи до того, об’єдналися заради перемоги над нею.

photo1649249428

Піднесення громадського активізму ми переживаємо й дотепер у нашому місті. За цей час Богуслав став прихистком для тисяч переселенців і містом, з якого постійно надходить допомога нашим захисникам. Одним з островів волонтерства став Богуславський волонтерський штаб, який заснували у перші дні повномасштабної війни. За цей час його учасники працювали за десятками напрямків: поселення (для ВПО), гуманітарна допомога, психолог, медичні консультації і ліки, плетіння маскувальних засобів, допомога військовим, фінанси, транспортна логістика, диспетчери, виготовлення «смузі Бандери», гурток з малювання, інформаційна робота, випічка, видача одягу…

20220315_110032

Та, найновіше – мистецькі заходи (згадаймо «Портал крізь століття. Старосвітський Богуслав», «Країна дитинства», «Гарбуз-фест у Кайдашів», «Спортивна країна дитинства», «День друзів у Країні дитинства», «Сила мого роду», Відзначення річниці Медвинського повстання, благодійні заходи у Центрі Відродження Традицій, «Богуславська коляда»). Під час них вдалося зібрати більше коштів для військових.

Волонтери поділилися своїми спогадами і враженнями від волонтерства у штабі.

Євген Багнюк постійно допомагав організовувати благодійні заходи, а загалом залучався скрізь, де була потреба: «Богуславський волонтерський штаб дав новий рух народним традиціям і згуртував людей різного віку, бачення, професій (а це велика рідкість), щоб створити масштабний благодійний захід з мінімальним ресурсом, який у нас був. Було дуже приємно, коли нас запитували, коли буде наступний захід, коли ми знову зробимо «щось нереальне».

IMG_6125

Олена Безрук координувала напрям пошуку житла для пересененців: «У перші місяці вторгнення, коли наш світ летів шкереберть, саме Волонтерський штаб став для мене тією опорою, що дала змогу втриматись і не впасти. Найважливіше для мене було стати у пригоді. Допомагати тим, чим можеш. Пишаюся, що організувала благодійну онлайн-виставу, кошти з якої переказали відомій волонтерці Олені Куклі, радію, що під час благодійного ярмарку, який робив штаб, могла розповісти про єврейську кухню та виставити на аукціон свій лот – страву “Польська риба по-єврейськи”. Пишаюся тим, що була в такій чудовій команді».

IMG_6030

Євген Пузатко приєднався разом з дружиною Оленою до штабу як волонтер диспетчерської та інформаційної служби. Їхня родина прийняла сотні дзвінків від переселенців, які їхали до Богуслава з зони бойових дій та дізнавалися про ситуацію тут, а здійснила, з метою інформування, певне, ще більше. Вони одні з тих, хто найбільше був залучений до організації благодійних заходів. Євген вважає, що головний ефект роботи Штабу такий: «Об’єдналися і використовуємо свої сильні сторони для досягнення мети. Досвід показав, що немає нічого неможливого».

Так вважає і Галина Тропотяга, яка приєдналася до команди волонтерів у перший тиждень вторгнення – спочатку як диспетчер, згодом – на складі Штабу, де формували і передавали допомогу переселенцям та військовим, як волонтерка фінансового напрямку.

Міла Феокрітова допомагала на пункті видачі одягу, в інформаційній роботі штабу та напрямі, який і згадують з ностальгією всі, хто отримав тоді допомогу. Навесні 2023 року разом з волонтеркою Наталею Драціон Міла організувала у стінах Богуславського гуманітарного коледжу гурток з образотворчого мистецтва. На арттерапію упродовж тривожних весни і літа до волонтерок приходили і діти, і дорослі. Міла констатує: «Війна увірвалася в життя та стрімко розділила його на «до» та «після»… Відібрала в кожного з нас, щось своє, те, яке інколи просто не можливо повернути. Але, разом з тим, ми навчилися жити та цінувати кожну мить, проведену поруч зі своїми рідними, радіти світанкам та новому дню, навчилися бути рішучими у своїх діях, вірити у власні сили, допомагати та йти до перемоги».

284840702_1410291502749640_1344277425776789730_n 

Анфіса Сергієнко, приїхала в Богуслав з родиною як переселенка та долучилася до команди складу Штабу, розповідає: «Робота в Богуславському волонтерському штабі допомогла мені не зламатися від страху та відчаю в далечині від дому. У цей надважкий час разом з волонтеркою в Штабі у моє життя увійшло дуже багато нових друзів, прекрасних людей».

Тепло відгукується про роботу штабу і переселенка Олонова Яна: «Допомога харчовими наборами, дитячим харчуванням та памперсами, засобами гігієни, та просто теплим словом дуже підтримала мене і моїх дітей у вимушеній міграції».

IMG_0730

Одним з найуспішніших і найпостійніших напрямів штабу є плетіння маскувальних засобів, який переріс у цілий сітковий клуб «Павучки». Його координаторка Наталя Ворохоб згадує: «Ми почали працювати 28 лютого. Перші кілька місяців до нас приходило щодня 40-50 осіб. Сьогодні наша команда нараховує 45 чоловік. За цей період ми розвивалися, створили 256 кікімор та 361 сітку. Почали шити труси, чохли на міномет. В’язати шкарпетки, робити «бомбову суміш» (мед, імбир, лимон), навчилися робити білі «кікімори» та використовувати матеріали, які не видно у спецприлади. А ще ми стали суперродиною».

photo_2022-05-11_13-10-10 (2)

Дякуємо нашим дорогим волонтерам, які поділилися спогадами. Ми збираємо їх і надалі, щоб задокументувати сторінку історії Богуслава. Дякуємо всім, хто в різні часи підставляв і підставляє плече допомоги. Та найбільше дякуємо наших військовим, які роблять усе можливе й неможливе для того, щоб Україна вистояла у боротьбі з російськими загарбниками, перемогла і розвивалася.

Богуславський волонтерський штаб у соцмережах:


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи

В американському університеті презентували виставку з історії «Щедрика»

Клуб Добродіїв шукає менторів/ок для участі в проекті підтримки підлітків

"Майбутнє конкурентоспроможності Європи" та його уроки для євроінтеграції України

Рейтинг інституційної спроможності відновлення малих і середніх громад до 150 тис. мешканців на прикладі Дніпропетровської області (пілот)

Кодимська громада розпочала розробку стратегії розвитку