Бізнес-асоціаціям потрібне саморегулювання без втручання держави — підсумки круглого столу

31 травня 2021 року за ініціативою Інституту економічних досліджень та політичних консультацій та громадської ініціативи «За чесну та прозору митницю» відбувся круглий стіл на тему «Чи потребують ...

документи офіс тренінг дослідження
Бізнес-асоціаціям потрібне саморегулювання без втручання держави — підсумки круглого столу

31 травня 2021 року за ініціативою Інституту економічних досліджень та політичних консультацій та громадської ініціативи «За чесну та прозору митницю» відбувся круглий стіл на тему «Чи потребують бізнес-асоціації додаткового законодавчого регулювання діяльності?».

Учасники обговорили результати онлайн-опитування щодо регулювання діяльності бізнес-асоціацій, проведеного в березні-квітні 2021 року.

За результатами опитування думки респондентів майже порівну розділилися щодо відповідності законодавства потребам бізнес-асоціацій та необхідності його вдосконалення. 50% респондентів вважає, що Закон України «Про громадські об’єднання» не відповідає потребам бізнес-організацій, водночас 40% відповіли, що цей закон повністю їх влаштовує, а інші 10% не визначилися з цього питання.

Учасники опитування також не мали єдиної думки щодо того, чи потрібен окремий закон про бізнес-асоціації. 47% не підтримує цієї пропозиції, «за» виступає 37% респондентів. Деякі респонденти висловили думку, що прийняття нового законодавства може навіть нашкодити бізнес-асоціаціям.

thumbnail_31.05.2021

На думку Олександра Бородині, президента Ліги «Укршкірвзуттяпром», українським бізнес-асоціаціям потрібно працювати не над законодавчим регулюванням своєї діяльності, а над збільшенням залученості бізнесу та намагатися ефективніше виконувати свої функції. «Жодних проблем законодавчих у моїй роботі лобіста й забезпеченні інформацією галузі не було», — розповідає Олександр Бородиня. А для того щоб влада не просто ознайомлювалася, а і враховуваланадані пропозиції, бізнес-асоціаціям потрібно навчитися якісно лобіювати, наголосив експерт.

Юрій Пероганич, директор Асоціації підприємств інформаційних технологій України, пропонує розробити типовий статут для бізнес-асоціацій за аналогією з типовим статутом для громадських організацій. «Цей типовий статут був би заточений саме на діяльність бізнес-асоціацій».

Виконавча директорка Спілки українських підприємців Катерина Глазкова звернула увагу на важливу роль саморегулювання: «Краще, що може зробити держава, — не регулювати. Ринок усе вирівняє». Крім того, сьогодні для бізнес-асоціацій набагато важливіше працювати не над змінами до законодавства, а над репрезентативністю і прозорістю діяльності, покращувати внутрішню культуру та якісно виконувати свою роботу.

Якщо і вносити зміни до законодавства, то це варто робити тільки в контексті осучаснення. «Додаткове регулювання — зайве. Я би швидше говорила про осучаснення законодавства», — розповідає Катерина Глазкова.

Координатор проекту ПРООН «Зміцнення бізнес-об’єднань мікро, малих та середніх підприємств» Владлен Сисун розповів, що питання ефективних відносин із владою актуальні не лише для бізнес-асоціацій, а і для всіх громадських об’єднань. Тому окреме законодавче регулювання суто для бізнес-об’єднань не потрібне. «Це напрямок врегулювання відносин держави та організацій громадянського суспільства через специфічні закони про лобіювання чи адвокацію», — зауважує Сисун.

Презентація: тут

Відео: https://youtu.be/6Khh8jXcdXE  


Тематика публікації:              

Останні публікації цього розділу:

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили безкоштовні онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares

Перспективи міжнародної STEM-стандартизації закладів освіти України у 2024 році

Відкриваємо шлях до майбутнього за допомогою "НАВІГАТОРА МАЙБУТНЬОГО"

Що думаєте про тему деінституціалізації?