Більше тисячі людей зібрав фестиваль у Баранівській ОТГ на Житомирщині

25 серпня у селищі Полянка Баранівської ОТГ відбувалося свято врожаю «Harvest fest», організоване за підтримки проекту ЄС «Молодіжний кластер органічного бізнесу Баранівської міської ОТГ». Фест ...

Додано:
powerreform

на сайт
Більше тисячі людей зібрав фестиваль у Баранівській ОТГ на Житомирщині

25 серпня у селищі Полянка Баранівської ОТГ відбувалося свято врожаю «Harvest fest», організоване за підтримки проекту ЄС «Молодіжний кластер органічного бізнесу Баранівської міської ОТГ». Фест зібрав більше тисячі гостей із усієї громади.

У Баранівській ОТГ свята проводять не лише у центрі громади, але й в усіх старостинських округах. Традиційно кожну передостанню неділю серпня Полянка святкує День селища. Цього року день селища поєднався зі святом врожаю «Harvest fest». Щороку цей фестиваль буде присвячений якійсь сільськогосподарській культурі. В цьому році – це був гарбуз. Жителі та гості громади дегустували гарбузові смаколики, брали участь у гарбузових забавах та конкурсах, були тут і гарбузові фотозони та аукціони, виступали найкращі етноколективи громади.

на сайт2

«Одне із завдань нашого проєкту – започаткувати традиційну ярмарку для місцевих сільгоспвиробників: які вирощують овочі та фрукти, займаються пасікою, молоко- і м’ясопереробкою та іншим. Ярмарка популяризує місцеву продукцію. Сподіваємося, що кожного року фестиваль збиратиме все більше і більше сільськогосподарських підприємств та інших місцевих товаровиробників», – говорить керівниця проєкту ЄС та одна із ідеологів фестивалю Оксана Загорська.

на сайт3

Цього року свою продукцію зокрема представили пасічник з Полянок Анатолій Грабовський, майстриня плетених кошиків із пластикової стрічки Людмила Білоцька та сировар з Острожка Тимофій Палій. Для них дуже цінно, що з’явилася можливість щорічно представляти свої вироби на цьому фестивалі. А в майбутньому підприємці матимуть можливість продавати власну продукцію на комунальному ринку, будівництво якого триває за фінансової підтримки ЄС та Баранівської міської ради.

«Я дуже переживав, бо вперше брав участь у такому ярмарку. Продав більше ніж очікував і з великою радістю буду приймати участь у подібних ярмарках. Вже отримав декілька замовлень на свою продукцію», – поділився своїми враженнями Тимофій Палій.

Підприємець ще раз пересвідчився, що популярності набирають органічні продукти без консервантів та домішок, бо кожен другий покупець запитував про склад молочних продуктів.

на сайт4

«Свято було чудовим! В мене мед лісовий. Люди, які куштували, всі купляли. Отримав декілька замовлень від покупців, дехто взяли мій номер телефону. В мене є талісман – фарфорова бочка з ведмедиком, який приносить удачу. Із задоволенням буду приймати участь в подібних ярмарках. На день міста також буду!», – сказав Анатолій Грабовський.

Також для дітей працівники Баранівського міжшкільного ресурсного центру проводили майстер-клас з розпису гарбузів, де кожен зміг спробувати себе в ролі митця та поділитись своїм шедевром з рідними.

на сайт5

«Дитячі поробки надзвичайно безпосередні, талановиті та навіть геніальні. Як сувенір розмальований гарбуз можна тримати в будинку 2-3 місяці, а на дворі – хоч до весни», – говорить директор КУ «Агенція місцевого органічного розвитку – АМОР» Наталя Свінціцька.

Також під час фестивалю Баранівський МРЦ презентував вишиті тематичні футболки, виготовлені на 3D принтері брелки у вигляді гарбуза та написом «Полянки», вирощену учнями в теплиці розсаду квітів та прянощів.

на сайт6

Кожен за бажанням міг підтримати дітей та функціонування коворкінгів коштами для закупівлі матеріалів, насіння і ґрунту. А також чек кожного покупця приймав участь у розіграші призів.

Малеча тягнула квитки, ведуча озвучувала виграшні номери, переможці отримували розмальовані гарбузи, брелки та флаєри.

«Хочете навчитися та втілювати свої дизайнерські рішення у дереві, металі, тканині, вишивці чи 3D моделюванні? Приходьте у коворкінги Баранівського МРЦ!», – закликав гостей фестивалю директор МРЦ Василь Назарчук.

на сайт7

Ще однією цікавинкою для малечі був майстер-клас з посіву насіння гарбуза від керівника тепличного коворкінгу Олени Шкорбот.

«Кожна рослинка починається з насінини, насіння у деяких рослин є лише насінням, а у інших одночасно і насінням, і плодом» – розповіла пані Олена дітям.

Дівчатка і хлопчики з величезним задоволенням заповнювали горщики для рослин ґрунтом, садили насіння і щедро підливали.

Кожен підписаний горщик буде знаходитися у шкільній теплиці Баранівського Мрц, де і чекатимемо як з насіння виросте рослина.

на сайт8

«Я думаю, що те, чого ви сьогодні навчились, про що дізнались, буде вам корисним і свої знання та вміння застосуєте, коли будете разом з мамою, татом, бабусею працювати на городі. А ще запам’ятайте, що всім без винятку рослинам потрібні ваші турботливі руки. Тому запрошую усіх приходити до теплиці і надалі доглядати за рослинами», – додала Олена Шкорбот.

Виїзні майстер-класи та ярмарки від Баранівського МРЦ стають традиційними та популярними в громаді під час різноманітних свят та заходів.

*********

Деревообробний та швейний коворкінги, а також теплиця Баранівського МРЦ, є базою для апробації спільно з Міністерством освіти і науки України нового підходу до шкільної програми трудового навчання у школах Баранівської ОТГ в рамках проекту «Молодіжний кластер органічного бізнесу Баранівської міської ОТГ» за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Баранівський міжшкільний ресурсний центр – є пілотним проектом, аналогів якого не має в Україні, його інноваційністю є мультидоступність по принципу – «відкриті для усіх», тобто доступ до обладнання матимуть не тільки учні, а й місцева молодь та люди старшого віку, які зможуть відвідувати заняття та вчитися використовувати обладнання.

Після першого року апробації цей підхід буде поштрюватися у бажаючих ОТГ по всій Україні.

Думаєте про коворкінги у Вашій громаді, але не знаєте з чого почати? Звертайтеся до Інституту громадянського суспільства https://www.csi.org.ua/


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи

В американському університеті презентували виставку з історії «Щедрика»

Клуб Добродіїв шукає менторів/ок для участі в проекті підтримки підлітків

"Майбутнє конкурентоспроможності Європи" та його уроки для євроінтеграції України

Рейтинг інституційної спроможності відновлення малих і середніх громад до 150 тис. мешканців на прикладі Дніпропетровської області (пілот)

Кодимська громада розпочала розробку стратегії розвитку