Більше 13 тисяч українських учнів з малих міст стали учасниками освітнього проекту «Відкривай Україну»

Восени 2016 року стартував всеукраїнський освітній проект «Відкривай Україну», метою якого є  навчити дітей з малих міст проектному менеджменту, роботі в команді, зовнішнім комунікаціям і критичному ...

проект
Більше 13 тисяч українських учнів з малих міст стали учасниками освітнього проекту «Відкривай Україну»

Восени 2016 року стартував всеукраїнський освітній проект «Відкривай Україну», метою якого є  навчити дітей з малих міст проектному менеджменту, роботі в команді, зовнішнім комунікаціям і критичному мисленню. Ініціатором проекту стала фундація «З країни в Україну», серед численних партнерів – KMBS та національна скаутська організація «Пласт».

«Одна з проблем, яку вирішує проект, чому дітям нецікаво вчитися в школі, може бути вирішена при зміні підходу до навчання. Ми пропонуємо учасникам замість готових відповідей, спочатку отримати багато практики, а отже помилок і самостійних висновків. Пізніше, на основі переосмислення цього досвіду, можемо говорити про готовність до сприйняття теорії, зміни ставлення до предмета. Таким чином актуалізується потреба в теоретичних знаннях і з’являється інтерес до навчання», – говорить партнер проекту, керівник програм управлінського розвитку KMBS Наталя Черепухіна.

Ці слова підтверджує Петро Чорноморець, методолог проекту з креативної академії «IWonder». «Спочатку діти будуть готувати шкільні проекти – від генерації ідеї до командної реалізації задуму, що є своєрідною підготовкою для наступного етапу, коли учасники матимуть підготувати проект для міста. Головною особливістю є мінімальне втручання старших кураторів і більше самостійного оцінювання своїх результатів. Часто відсутність ініціативи у дітей зумовлена страхом оцінок вчителя. В нашому проекті оцінювання здійснюється власне командою і через порівняння результатів з іншими командами в гейміфікації. Така наочність додає мотивації командам».

Керівник проекту Поліна Штерн: “Керування проекту ми здійснюємо через мережу координаторів, які представлені в 5 регіонах, в кожній області та місті-учаснику. Крім того маємо підтримку місцевих рад. Завдяки такій злагодженій роботі на сьогодні в проекті зареєструвалось більше 13 тисяч учасників».

проект1

За її словами, учасники отримують завдання на сайті проекту. Першим із них було сформувати команду. Таких наразі більше 450. “Кожна команда готувала ідеї вирішення проблем у своїй школі. Наприклад, діти пропонували організувати парковки для велосипедів, створити шкільне радіо, кафе на даху школи”, – розповіла Поліна Штерн.

Реалізація проектів буде здійснена по напрямках: “Урбаністика”, “Здоровий спосіб життя”, “Культура і мистецтво”, “Навколишнє середовище”, “Медіа” та “Соціальний напрямок”. Зараз найбільшу активність проявляють учні з Білої Церкви, Краматорська та Мелітополя, Харківська та Донецька області. Найменш активною виявилася Одещина.

Додатковим надбанням проекту буде статистичний збір інформації по проблемам шкіл і міст. Реалізація міських проектів та презентація їх на всеукраїнському рівні запланована на лютий 2017 року. Переможці проекту «Відкривай Україну» отримають можливість здійснити закордонну поїздку, а також шанс для фінансування своєї ідеї.

Детальніше знайомтесь з нашим проектом за посиланням.

Ми в соціальних мережах:

https://www.facebook.com/vidkruvai.ukrainu

https://vk.com/vidkruvai.ukrainu

Настя Вергелес

+3 8(097) 349 28 63

[email protected]

Джерело: проект «Відкривай Україну»


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

У громадах Півдня України проводять картування місцевого неурядового сектору

Правоохоронці та фахівці громад Чернігівщини посилюють спроможність з протидії гендерно зумовленому насильству

Участь громадян у процесах відновлення: кейс Березнегуватської громади (Миколаївщина)

Відбулась настановча сесія програми «Урядування в умовах воєнного стану та післявоєнного відновлення»

Курси англійської для переселенців стартують у 8 містах України

У Тернополі нагородили переможців всеукраїнського конкурсу «Золотий фліпчарт»