БФ “Сонячний всесвіт” допомагає постраждалим сім’ям, які проживають у Київській області

Продовжується реалізація проєкту, який допомагає продовольчими наборами матерям з дітьми. Через отримання допомоги сім’ї відчувають підтримку суспільства та спільноти Європейського Союзу. Матері з ...

news-921
БФ “Сонячний всесвіт” допомагає постраждалим сім’ям, які проживають у Київській області

Продовжується реалізація проєкту, який допомагає продовольчими наборами матерям з дітьми. Через отримання допомоги сім’ї відчувають підтримку суспільства та спільноти Європейського Союзу. Матері з дітьми завдяки забезпечення базовими продуктами харчування отримують відчуття захисту, впевненості та надії на краще мирне майбутнє.  

До команди БФ «Сонячний всесвіт» та БО «Київське обласне відділення «Благодійний фонд «СОС Дитяче Містечко» надходять смс-повідомлення та дзвінки з вдячністю про надану допомогу та підтримку. Українці діляться своїми історіями. Розповімо одну з таких історій.

Яна з чоловіком виховують доньку Аліну, якій лише 7 місяців. Дівчинка народилась перед самою війною – 8 грудня 2021 року. До 24 лютого родина жила мирним, щасливим життям в місті Нова Каховка Херсонської області. Вночі ворожі війська почали обстрілювати місто. Яна прокинулась від вибухів та рокоту літаків. Чоловік сказав: «Яна, це війна!». Почалась окупація… Біля будинку, де мешкало подружжя, знаходиться ГЕС, була небезпека вибухів. Тому було прийнято рішення їхати до Херсону до родичів. В Херсоні родина прожила три тижні. Закінчились продукти, магазини були порожні. Коли окупанти почали знищувати адміністративні будівлі – лунали постійні вибухи та обстріли, – від стресу у Яни зникло молоко. Родина декілька днів ховалась в підвалі, потім повернулась в Нову Каховку. Дорогою вони бачили багато розбитих машин, згорілу техніку та трупи людей… 

news-923

Вдома чоловік не міг знайти роботу, тому змушений був ловити рибу для продажу людям. Щоб пройти блокпости брали з собою маленьку дитину. Грошей ледь вистачало на їжу, дитяче харчування. В місті почались перевірки, шукали українських військових. Коли прийшли в квартиру Яни, у жінки трапився нервовий зрив… 

В магазинах на той час вже не було продуктів, хліба, муки. Почали вимикати світло та воду. Знову родина прийняла рішення виїжджати з міста. Домовились з двома родинами, щоб колоною їхати на підконтрольну територію України. Було чотири спроби. Стояли по 10-12 годин на блокпостах та їх машину повертали назад. У Яни не було можливості приготувати суміш для дитини, тому вона постійно плакала. Дитинка відчуваючи неспокій мами стала більш тривожна, неспокійна, погано спала.

Після невдалих спроб евакуюватися, чоловік вирішив їхати іншою дорогою, але там було більше блокпостів. Поїхали самі без друзів, їхали сільськими дорогами. Пройшли біля 40 перевірок. У родини забрали продукти, речі чоловіка, дві пасочки, які бабуся Яни дала в дорогу родині.

news-927

Жінка розповідає: «Нас врятувала наша маленька дитина! Нас постійно роздягали, дивились багаж, одяг, телефони. На останньому блокпосту не хотіли пропускати, але дитина почала плакати. Головний заглянув, подивився на Алінку, усміхнувся. Побачив інструмент чоловіка (чоловік збирає меблі), забрав частину та пропустив машину». 

Родина приїхала до Кривого Рогу, зупинилась у малознайомих людей на декілька днів. Залишилось останні 2 тисячі гривень та обручки подружжя. У родини не було можливості забезпечити базові потреби дитини: придбати дитяче харчування, засоби гігієни… Потім переїхали до Києва, зняли невеличку кімнату, чоловік почав підробляти. 

Сім’ї, які через воєнні дії потрапили в скрутні обставини, завдяки підтримці суспільства та спільноти Європейського Союзу, реалізації благодійних проєктів отримують допомогу, необхідні засоби для існування та надію на краще мирне майбутнє.

 

Публікація підготовлена в рамках міні-гранту проєкту EU4CSOs за фінансової підтримки Європейського Союзу, що реалізується БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне».

Її зміст є виключною відповідальністю міні-грантера проєкту EU4CSOs БФ «Сонячний всесвіт» і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу.

#StandWithUkraine #ПрямуємоРазом #EU4CSOs


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили безкоштовні онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares

Перспективи міжнародної STEM-стандартизації закладів освіти України у 2024 році

Відкриваємо шлях до майбутнього за допомогою "НАВІГАТОРА МАЙБУТНЬОГО"

Що думаєте про тему деінституціалізації?