Безкоштовна психологічна допомога для підлітків — куди звертатися?

65 психологічних консультацій отримали у травні підлітки-клієнти Денного центру «Право на здоров’я» й проєкту SupportME!Близько 20 консультацій — нових та повторних — лише за останні півтора тижня ...

Додано:
healthrightorgua

psiholog-dlya-pidlitkiv
Безкоштовна психологічна допомога для підлітків — куди звертатися?

65 психологічних консультацій отримали у травні підлітки-клієнти Денного центру «Право на здоров’я» й проєкту SupportME!

Близько 20 консультацій — нових та повторних — лише за останні півтора тижня провела психологиня Центру Інна Закалюк. З деякими підлітками фахівчиня тримає зв’язок постійно й вони разом поглиблено працюють над розв’язанням наявних проблем. А хтось звертається за терміновою психологічною допомогою, щоб полегшити свій психологічний стан тут і зараз.

І якщо раніше спеціалісти Центру, й пані Інна зокрема, допомогали підліткам та молодді, які живуть лише в Україні, то з початком війни — також тим, хто перебуває за кордоном. Адже у пошуках безпеки понад 6,5 українців виїхали за межі нашої країни. Хоча й наразі більшість клієнтів психологів Центру й проєкту SupportME — це внутрішньо переміщені підлітки й молодь, — які залишили своє місто, але не Україну. Й пані Інна уже має «історії успіху» таких клієнтів.

«Кілька місяців поспіль я працювала з дівчиною, яка вимушено переїхала до Німеччини. Їй 20 років, вона ВІЛ-позитивна. Ми працювали над її адаптацією в чужій країні. Згодом їй стало легше, вона вирішила завершити нашу роботу — це я називаю історією успіху, адже клієнтка відчула сили рухатися далі самостійно. Попри це, ми з нею зберігаємо зв’язок», — ділиться психологиня.

Серед основних причин звернень до спеціалістів після початку повномасштабної війни — адаптація до нових умов життя, до нової країни й суспільства. Але актуальність теми прийняття свого ВІЛ-позитивного статусу зберігається. Адже Денний центр спеціалізується насамперед на наданні допомоги підліткам і молоді з ВІЛ, й не тільки психологічної.

«У нас є база лікарів, зокрема й за кордоном, а також люди, які безпосередньо допомагають у доступі до терапії для наших ВІЛ-позитивних клієнтів — в Україні та за її межами. Часто наших клієнтів «супроводжують», допомогають з перекладачами, консультаціями щодо необхідних документів для отримання терапії в Польщі або Німеччині», — підсумовує пані Інна. 

Якщо ви шукаєте, куди скерувати підлітків і молодь для отримання психологічної допомоги, будь ласка, звертайтеся до фахівців Денного Центру й SupportME за телефоном 093 743 78 33. Ми також відповідаємо у Viber: https://bit.ly/37u3Cql

Наші послуги конфіденційні й безоплатні!


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи