Барометр свободи слова за березень 2019 року

У березні 2019 року експерти ІМІ зафіксували в Україні 27 порушень свободи слова(лютий – 29, січень – 16) у 10 регіонах країни. З них 20 випадків стосувалися фізичної агресії. Такі дані подає ...

barometr_march_2019
Барометр свободи слова за березень 2019 року

У березні 2019 року експерти ІМІ зафіксували в Україні 27 порушень свободи слова(лютий – 29, січень – 16) у 10 регіонах країни. З них 20 випадків стосувалися фізичної агресії. Такі дані подає щомісячний моніторинг Інституту масової інформації “Барометр свободи слова”.

Основними типами порушень прав журналістів стали перешкоджання – 15 (лютий – 11, січень – сім) та кібератаки – три випадки, як і в лютому. Кількість перешкоджань у березні зросла, зокрема, через порушення прав журналістів 31 березня, під час першого туру виборів Президента України. Були зафіксовані перешкоджання з боку членів виборчих комісій.

Найбільше порушень свободи слова зафіксовано в Києві та області – 11 випадків, далі йде Дніпропетровщина з чотирма випадками, в інших областях країни сталося по два або по одному випадку.

Порушували загалом право журналістів на професію приватні особи, члени виборчих комісій, правоохоронці, місцева та центральна влада, представники кандидатів у Президенти, представники судової влади.

У березні відбувся перший тур виборів Президента України. Експерти ІМІ констатують, що він відбувся загалом з дотриманням законних професійних прав журналістів. Випадки порушень, що були зафіксовані експертами під час виборів, мали поодинокий характер.

Загалом ІМІ зафіксував у день виборів, 31 березня, шість випадків порушення прав журналістів (для порівняння: на виборах Президента України 2014 року було зафіксовано сім випадків). З них чотири випадки були перешкоджанням, один – погрозою та один – кібератакою на сайт регіонального медіа.

Крім того, у березні ІМІ зафіксував по два випадки погроз та юридичного тиску. Також експерти ІМІ зафіксували по одному випадку побиття, обмеження доступу до публічної інформації, нападу на офіс ЗМІ, пошкодження майна журналістів та політичного тиску.

Випадок побиття стався в селищі Чабани Київської області, де на знімальну групу програми “Схеми: корупція в деталях” – журналістку Катерину Каплюк та оператора Бориса Троценка – напали посадовці селищної ради. Унаслідок нападу лікарі діагностували в оператора струс мозку.

Таким чином, з початку року ІМІ зафіксував 33 випадки перешкоджання, дев’ять випадків погроз, по шість – обмеження доступу до інформації та кібератак, три випадки побиття та один – цензури.

Повне дослідження тут.

 

Джерело: ІМІ.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася нова система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи