Анімація для громад

Тренінг, що закріпився у згадках не тільки як процес продуктивного навчання з соціальної анімації, але й як цитатник. Три думки, що відображають динаміку тренінгу: «Зміни – це ризик. Зміни – це ...

Додано:
ІСКМ

DSC_0575
Анімація для громад

Тренінг, що закріпився у згадках не тільки як процес продуктивного навчання з соціальної анімації, але й як цитатник. Три думки, що відображають динаміку тренінгу: «Зміни – це ризик. Зміни – це шанс», – тренер Лев Абрамов; «Потрібно шукати те, що об’єднує», – тренер Леонід Жовтило; «Успішна громада тоді, коли успішні її члени», – учасник тренінгу.  Саме на цих «словесних китах» базувалося формування соціальних аніматорів – активу громад на тренінгу «Анімація громадської діяльності» для другої групи, що проводився Інститутом соціокультурного менеджменту (ІСКМ) 21-23 червня 2018 у м. Київ в рамках проекту «Участь через залучення»*.

DSC_1392

Захід проводила тренерська команда ІСКМ – тренер Лев  Абрамов за підтримки асистентів Леоніда Жовтило та Анастасії Шевченко. Навчання тривало три дні і мало модульний характер, де учасники засвоїли ключові теоретичні та практичні аспекти тренінгової програми, зокрема, із соціальної анімації, ефективної комунікації у громаді, діяльності Центрів місцевої активності при закладах культури.

DSC_0065

 

Перший день тренінгу був присвячений розгляду філософії анімації та специфіки роботи соціального аніматора. На основі сприйнятого теоретичного матеріалу, учасники об’єднавшись у групи формували власне визначення того, хто такий соціальний аніматор. Дана вправа сприяла усвідомленню цілісної роботи соціального аніматора та його безпосереднього впливу на життя громади.

 

DSC_0121Центри місцевої активності на базі закладів культури як майданчик розвитку громади – тема, якої учасники навчалися на другому дні тренінгу. Чи можуть заклади культури зосередити в собі громадську активність і установлену діяльність, на думку учасників, – так. Адже одна із вправ на тренінгу була направлена на глибинний розгляд та визначення того, для чого існують заклади культури, які їх функції,  які потреби громади вони можуть задовольнити спираючись на низку проблем територіальних громад, і які ж, врешті-решт, критерії ефективної діяльності закладів культури. Варто відзначити, що учасники мали свою думку, яка опиралася на їх власний досвід роботи і саме це додало інформаційного, реалістичного забарвлення виконанню вправи. Дана робота була підкріплена представленням Леонідом Жовтило успішної практики створення Центрів місцевої активності для розвитку громади на базі будинків культури та бібліотек у м. Малій Висці Кіровоградської області.

DSC_1433На тренінгу були розглянуті всі нюанси дискусії задля пошуку консенсусу з актуальних питань в громаді. І тим більше, окрім опрацювання навичок ефективної комунікації, формування рівня довіри й самопрезентації, учасники дискутували з певної проблеми, які визначили попередньо за допомогою мозкового штурму. Дискусія була жвавою і продуктивною, адже після її завершення учасники трансформували дискусію, що відбулася на ті ситуації, які траплялися у їх громадській діяльності, надали їм конструктивну оцінку.  В результаті, учасники сформували перелік рекомендацій – як можна зробити процес перебігу дискусії при громадських зборах чи інших масових заходах більш результативним. Не обійшлося і без нових інструментів із розвитку громад – Леонід Жовтило представив учасникам технологію картування громад як можливість визначення наявних і пошук нових ресурсів у громаді.

Отже, тренінг це завжди вихід із зони комфорту і переосмислення наявних знань із засвоєнням нових. Учасники максимально були залучені у процес навчання, обговорення важливих питань не тільки з тематики тренінгу, але й з питань, що хвилюють учасників щодо їх роботи у громаді. Перший етап навчання в рамках проекту «Участь через залучення» пройдено. Для учасників попереду ще два етапи навчання, комунікативні зустрічі, конференція, створення і поширення «історій успіху». Більш детально ознайомитися із відгуками учасників з тренінгу можна за посиланням

* Проект «Участь через залучення» реалізується Інститутом соціокультурного менеджменту в межах “Програми сприяння громадській активності “Долучайся!””, що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USIAD) та здійснюється Pact в Україні. Зміст статті є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів i не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи