Аналіз середовища та факторів розвитку Ковалівської сільської ради

19 лютого 2019 року у с. Ковалівка Шишацького району Полтавської області відбувся семінар на тему «Аналіз середовища та факторів розвитку Ковалівської сільської ради». Захід було організовано ГО ...

логотип ГО Нова Енергія
Аналіз середовища та факторів розвитку Ковалівської сільської ради

19 лютого 2019 року у с. Ковалівка Шишацького району Полтавської області відбувся семінар на тему «Аналіз середовища та факторів розвитку Ковалівської сільської ради». Захід було організовано ГО «НОВА Енергія» в рамках проекту «Прозоре управління та контроль за коштами, отриманими від видобутку вуглеводнів на місцевому рівні», який реалізується за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

В межах семінару експерти ГО «Нова Енергія» презентували активістам багато цікавої та корисної інформації:

  1. Розповіли про позитивний досвід громад, які наразі стрімко розвиваються та вже можуть пишатися стабільним економічним становищем та розвиненою інфраструктурою.
  2. Обговорили найбільш доцільні фактори розвитку громад

Загально відомо, що раніше основним чинником сталого економічного розвитку Шишацького району, в тому числі  Ковалівської сільської ради, було сільське господарство. Тепер же, коли в Україні в силу в Украіні почав запроваджуватися міжнародний стандарт ІПВГ (Ініціатива прозорості видобувних галузей)та закон 1793 щодо ”децентралізаціі” рентних платежів, а також враховуючи сприятливі інженерно-геологічні умови місцевості, значну частину бюджету Ковалівської сільської ради складають кошти, отримані від видобувних компаній. Саме тому, експерти ГО «Нова Енергія» зауважили, що на сьогоднішній день доцільно розглядати видобувну галузь як ще один важливий фактор розвитку громади.

  1. Розповіли про альтернативні шляхи залучення коштів до місцевого бюджету.

Так, наприклад, Голова Ради ГО «Нова Енергнія» Віталій Филенко розповів мешканцям Ковалівської сільської ради, що написання проектів до міжнародних грантових конкурсів, обласного конкурсу інноваційних проектів допоможе «перетворити одну гривню рентних платежів на дві гривні для розвитку громади». Тому наприкінці семінару експерти ГО «Нова Енергнія» презентували усім присутнім перелік актуальних грантових програм від міжнародних донорських організацій для того, щоб активісти громади могли обміркувати потенціальну можливість взяти в майбутньому участь у конкурсі проектних заявок.


 

Останні публікації цього розділу:

Відчуття безпеки та інструменти впливу на його поліпшення: результати апробації у трьох громадах

Впровадження принципів сталого розвитку в Україні поки на початковій стадії, але головне – це залучати громади

На Хмельниччині провели дослідження розвитку соціального підприємництва у регіоні

Молодь Ріпкинської, Городнянської та Менської громад вчились впливати на життя своїх громад

Опитування громадських організацій від Представництва ЄС в Україні

У Городнянській громаді визначали сильні сторони та можливості для розвитку