Програма партії починається з визначення проєвропейського вектору. “Побудуємо Європу в нашій громаді”, – пише партія. Але, схоже, що партія не вивчила актуальні для громади Маріуполя питання. “Донеччина — шахтарський край” і пропонує вирішити проблему безробіття шахтарів Маріуполю.
Децентралізація – це наповнення місцевих бюджетів, а не укрупнення районів! Наша політична сила вперше в українській історії передала гроші з центрального бюджету у місцеві. Це дозволило мерам багатьох міст зробити так, щоб ці кошти працювали на місцеву громаду. Наша політична сила розпочала та продовжує європейський шлях розвитку громад! Люди самостійно мають вирішувати, як розвивати свої міста та села.
Децентралізація дійсно відбулася завдяки президенту Петру Порошенку, який зараз очолює партію “Європейська солідарність”, і колишньому прем’єр-міністру Володимиру Гройсману. Але ця реформа вже відбулася, наразі ми розглядаємо майбутнє, а саме програму дій для розвитку міста.
Донеччина – шахтарський край. В умовах, коли вугільні підприємства стають все більш нерентабельними в зв`язку з розвитком альтернативних джерел енергії, виникає проблема закриття шахт і, як наслідок цього – безробіття. Ми пропонуємо впровадити нові напрямки розвитку бізнесу та підприємництва, створивши для цього сприятливий інвестиційний клімат у регіоні.
Проблема безробіття шахтарів неактуальна для Маріуполя, оскільки в ньому немає шахт. Маріуполь – це Приазов’я. Відповідно у міста свої проблеми, наприклад, екологія, забруднення повітря та моря.
Українському селу – європейські дотації та стандарти розвитку! Селяни більшості європейських країн отримують суттєві дотації від держави. Українські селяни, кинуті владою, потерпають від рейдерів та недобросовісних ділків. Ми змінимо цю ситуацію! Донеччина має використати потенціал придатних для високоефективного сільського виробництва земель, які є незаперечною конкурентною перевагою наших сіл.
Позиція нашої політичної сили – відкривати ринок землі тільки після системної інвентаризації земельних ресурсів країни, а першочергове право на оренду землі сільськогосподарського призначення надавати тим, хто проживає в сільській місцевості.
Захист селян від рейдерів — повноваження правоохоронних органів. Ринок землі — повноваження центральної влади, і закон вже прийнято.
Реформа медицини за європейським зразком! Епідемія коронавірусу показала неготовність української медицини боротись із сучасними викликами. Волонтерський штаб “Європейської Солідарності” під час пандемії надавав допомогу медикам та жителям Донеччини. Наша політична сила відстоює виплату надбавок медикам під час боротьби з COVID-19 та забезпечення європейських стандартів медицини на Донеччині, а також впровадження страхової медицини.
Реформа медицини вже відбулася. Надбавки лікарям — компетенція МОЗ, але і місцева влада може виділяти бюджетні кошти на надбавки лікарям.
Донеччині – спеціальні програми соціального захисту пенсіонерів, ветеранів АТО/ООС, чорнобильців! Ми будемо відстоювати, аби жодна пільга ветеранам, пенсіонерам і чорнобильцям не була скасована! Партія розробила спеціальну програму додаткової підтримки пільгових категорій населення в нашому регіоні. Ми виступаємо за справедливу систему соціального захисту людей. Справедливе нарахування пенсій має стати головним завданням справжньої пенсійної реформи.
Пенсії це повноваження центральної влади.
Повноваження місцевої влади у сфері соціального захисту населення визначені у ст.34 закону “Про місцеве самоврядування”, в тому числі встановлення за рахунок власних коштів і благодійних надходжень додаткових до встановлених законодавством гарантій щодо соціального захисту населення.
Делеговані повноваження: вирішення відповідно до законодавства питань про надання компенсацій і пільг громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, в інших випадках, передбачених законодавством.
В Європі зони відпочинку навколо міст надзвичайно популярні у населення та приносять великі прибутки місцевим громадам. Спеціальна програма “Європейської Солідарності” Донеччини дозволить розвивати в області “зелений туризм”, наповнити місцеві бюджети, створити нові робочі місця та дати новий поштовх розвитку громад Донеччини.
З пункту не ясно, яка саме програма та який механізм її реалізації.
Якщо підводити підсумки, то програма партії виглядає більше як звіт про зроблену роботу, при чому зроблену на національному рівні. Програма дій на майбутнє майже не визначена, партія не вивчила особливості міста, до міської ради якого балотує кандидатів.
Читайте також:
Мережа центрів громадського контролю “Дій” аналізує програми політичних партій, що балотуються у міську раду Маріуполя. Ми проаналізуємо 5 програм найпопулярніших у місті партій. У нашому аналізі ми керуємося результатами дослідження соціологічної групи “Рейтинг”, яка з’ясувала, що у рейтингу до міської ради Маріуполя лідирує партія “Блок Вадима Бойченка” серед тих, хто буде голосувати та визначився із вибором. Далі – партія “Опозиційна платформа – За життя”, партія “Слуга народу”, партія Шарія та партія “Європейська солідарність”.
Центр громадського контролю «Дій!» – проект, який реалізовується у 5-ти містах України (Тернопіль, Вінниця, Запоріжжя, Краматорськ, Маріуполь) за фінансової підтримки чеської організації People in Need, Міністерства закордонних справ Чеської Республіки у рамках програми «Transition Promotion Program» та Посольства Королівства Нідерланди в Україні. Зміст цієї статті не обов’язково збігається з їхньою позицією.