Активні громадяни Сєвєродонецька навчаються аналізу місцевого бюджету та використанню відкритих даних

17 та 18 березня на платформі ініціатив “City HUB” в рамках “Школи громадського активіста” в місті Сєвєродонецьк було проведено два тренінги на теми "Моніторинг місцевих бюджетів" та "Дієвий ...

Додано:
prd-donbass

DSCN6892
Активні громадяни Сєвєродонецька навчаються аналізу місцевого бюджету та використанню відкритих даних

17 та 18 березня на платформі ініціатив “City HUB” в рамках “Школи громадського активіста” в місті Сєвєродонецьк було проведено два тренінги на теми “Моніторинг місцевих бюджетів” та “Дієвий громадський контроль за допомогою відкритих даних”.

Під час тренінгу 17 березня, Микола Шулико (заступник директора «Громадського інституту розвитку регіональних ініціатив» (м. Сєвєродонецьк), регіональний експерт проекту «Ефективні та доброчесні місцеві бюджети у 5-х областях півдня і сходу України»), впродовж дня роз’яснив учасникам що таке доходи бюджету, їх призначення та класифікація,  розповів про можливості одержання необхідної для аналізу інформації, яким чином оцінювати видатки бюджету, як побачити неефективне витрачання коштів та від чого це залежить.

 DSCN6846

18 березня  за допомогою тренера Тетяни Соловйової (члена Всеукраїнської організації “Журналісти проти корупції”, депутатки Новопсковської районної ради,) учасники дізнавались яким має бути “Дієвий громадський контроль за допомогою відкритих даних”. За даною темою тренер показала які існують та як користуватись ресурсами з відкритих даних, які мають бути етапи підготовки моніторингу та як використовувати результати аналізу бюджету. Були також оглянуті приклади проведення успішного моніторингу бюджетів міста. На практиці учасники мали змогу здійснити перевірку реалізації місцевої програми щодо забезпечення дошкільних навчальних закладів харчуванням в частині тендерних закупівель.

 DSCN6903

«Розвиток знань про бюджет, набуття навичок його аналізу і розвиток вмінь використовувати результати його дослідження можуть відкривати не тільки нові можливості у задоволенні індивідуальних потреб культурного, освітнього та іншого характеру, а й створювати кращі умови для реалізації ініціатив певного об’єднання громадян і сприяти поліпшенню добробуту цілої територіальної громади», – підсумовує Тетяна Соловйова.

Нагадаємо, що метою Школи є підвищення професійних навичок журналістів, громадських активістів та блогерів з питань проведення журналістських розслідувань, громадського контролю за органами влади та адвокації реформ на місцевому рівні для підвищення прозорості органів державної влади.

 

Діяльність організовано в рамках проекту, який реалізується за фінансової підтримки Європейського фонду демократії (EED).


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Проблеми та виклики громад північного прикордоння: на Волині відбувся обмін досвідом

На робочому засіданні Ради ВПО (Берислав) вирішили провести нове анкетування

План відновлення та розвитку Новобілоуської громади: візія, стратегічні цілі і завдання відновлення

100 тисяч життів на рік: як тютюнова епідемія загрожує демографічному розвитку України

Skills4Recovery та JA Ukraine провели ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024 у Києві

«STOPманіпулятор» — сказали студенти з Вінниці під час дводенного тренінгу