Активні громадяни Рівного дізнавалися як взаємодіяти з владою

24 червня, в суботу, у Рівному пройшов тренінг «Взаємодія громадян з владою». Тренери Інституту «Республіка» Наталія Головач та Олександр Журик навчали рівнян як співпрацювати з владою через ...

Активні громадяни Рівного дізнавалися як взаємодіяти з владою

24 червня, в суботу, у Рівному пройшов тренінг «Взаємодія громадян з владою». Тренери Інституту «Республіка» Наталія Головач та Олександр Журик навчали рівнян як співпрацювати з владою через використання інструментів взаємодії, а саме шляхом подання запитів на інформацію та звернень до депутатів. Під часу заходу учасники дізнались, що таке запит на інформацію та звернення до депутата, їхні основні складові написання, практикувалися у написанні запитів та звернень щодо вирішення конкретних проблем, з якими зіштовхувалися.

Тренінг корисний тим, що наближений до буденних проблем, з якими зіштовхуються громадяни щодня і націлений на те, щоб направити учасників в необхідне русло для вирішення їхніх питань, заручившись інструментами впливу, – розповідає координаторка Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада» в м. Рівне Наталія Малиновська.

Окрім вивчення інструментів взаємодії таких як запит на інформацію та звернення до громадян, ми поспілкувались з присутніми і щодо питань про інші види взаємодії з владою, як їх можна використовувати. Практичне написання запитів на інформацію та звернень до депутатів – пройшло в дружній атмосфері та з палкими дискусіями щодо обраних учасниками тем.

Практичний кейс – робота в групах

Робота в групах. Учасники працюють над написанням звернень

Також, наприкінці заходу тренери презентували кожному учаснику примірник «Інструментарій для громадян. Посібник із залучення вашої громади до політичних процесів», в якому зібрані позитивні практики, досвід використання інструментів для консолідації однодумців, участь в національних реформах та впровадження реформ у вашому місті, селі, селищі, районі чи вулиці.

Корисність теми та необхідність таких знань підтримують учасники тренінгу.

- Дуже сподобалася атмосфера заходу, його відкритість. Позитивно, що інформація подана в доступній формі, чітко і лаконічно. Я думаю, що кожен звідси вийде і зможе написати запит, – поділилася враженнями учасниця, адвокат Наталія Калініченко.

- Приємно було згадати як це – бути активним громадянином, приймати участь в різних громадських ініціативах. Побільше б таких активних людей, активних громадських організацій, тоді можливо дійсно, щось в нашій країні зміниться, – вважає учасниця, юрист Юлія Кутузова.

Поглиблюючи тему інструментів впливу тренери вже готуються до наступних тренінгів. Більше інформації про заходи на сторінці у Facebook Активна Громада Рівного.

Колективне фото по завершенні тренінгу

Примітка. Тренінг відбувся за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI) за фінансової підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) та Уряду Канади.

Всеукраїнська ініціатива “Активна Громада” – об’єднання людей та громадських рухів задля самоорганізації та участі у вирішенні місцевих проблем. Ініціатива створена в рамках діяльності Інституту “Республіка”.

Контактна особа: Головач Наталія, 097 68 08 014

Учасникам тренінгу презентували роботи конкурсу "Мій голос має значення"

Учасникам тренінгу презентували роботи конкурсу “Мій голос має значення”


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

НЕФКО на конференції ReBuild Ukraine: «Впровадження принципів сталого розвитку в Україні поки на початковій стадії», але головне – це залучати громади

На Хмельниччині провели дослідження розвитку соціального підприємництва у регіоні

Молодь Ріпкинської, Городнянської та Менської громад вчились впливати на життя своїх громад

Опитування громадських організацій від Представництва ЄС в Україні

У Городнянській громаді визначали сильні сторони та можливості для розвитку

Impact Business Accelerator 2024: як український бізнес стає рушієм соціальних змін