Активісти у Харкові взялися ревіталізувати парк. Почали фестивалем

«Разом Урбан Парк» — подія нетривіальна для України, а для Харкова — взагалі ексклюзивна. Вперше в місті оновлення парку відбуватиметься за участі місцевих мешканців. Ініціювали проект три громадські ...

Додано:
Stdo42

паттерн
Активісти у Харкові взялися ревіталізувати парк. Почали фестивалем

«Разом Урбан Парк» — подія нетривіальна для України, а для Харкова — взагалі ексклюзивна. Вперше в місті оновлення парку відбуватиметься за участі місцевих мешканців. Ініціювали проект три громадські організації: «День музики», «Центр вуличних культур» і «Міські реформи».

паттерн1

«Коли обирали майданчик, ми думали про ревіталізацію старого заводу. Але, на жаль, таких у нас немає — все в приватних руках. І найбільш підходящим майданчиком — і для нас, і для міста — виявився парк Машинобудівників. Він великий і вдало розташований для масштабних активностей, концертів — там хороша логістика», — зауважив голова громадської організації «День музики» Сергій Жуковський.

Урбаністи взялися за ревіталізацію парку Машинобудівників — зеленої зони у 60 гектарів, розташованої поміж кількома підприємствами та житловим масивом. Планується створення сучасного парку, але з використанням наявних ресурсів та широким залученням місцевих мешканців до розробки стратегії оновлення.

паттерн6

«Команда «Центру вуличних культур» ініціювала створення в Харкові місця, де зберуться всі «низові культури»: брейк-данс, паркур, воркаут тощо. Майданчик займеться розвитком руху в масштабах України. Команда «Дня музики» збирається поруч з майданчиком урбаністичних культур створити «Форум» — тренінговий центр для громадський організацій. Але сам парк повинен стати центром тяжіння в масштабах міста», — зазначає голова громадської організації «Міські реформи» Олександра Нарижна.

паттерн3

Яким парк може стати — представляли під час фестивалю «Разом Урбан Парк», що минув 10 вересня у парку Машинобудівників. Там працювало три майданчики — за напрямом організацій-ініціаторів: урбаністична, вуличних культур і соціальних ініціатив. На окремих стендах були представлені результати дослідження парку та перспектив його розвитку. Місцеві та гості фестивалю могли прийняти участь у воркшопі з планування сценаріїв розвитку парку, майстер-класах від музикантів і Червоного Хреста, дізнатися більше про профілактику соціально небезпечних захворювань від БФ «Благо», відвідати «Вуличний університет», «Живу бібліотеку», позайматися арт-практиками з проектами «Інклюзіон», «Дитяча площАРТка», арте-центр «Фрагменти» та екоактивізмом з «Прихисти пакет».

паттерн8

паттерн5

паттерн4

паттерн7

«На нашому майданчику, вуличних культур, представники воркаута, паркуру, райдерів проводили майстер-класи та міні-змагання, де учасники показували свою майстерність. Під кінець відбулася грандіозна брейк-данс-битва серед кращих шкіл Харкова та змагання один на один в номінації «kidz». Участь взяли вісім шкіл. Перемогу здобули X-makers. Також до нас приєдналася школа танцю All Stars, учасники якої проводили батли з хіп-хоп-хореографії. Було дуже видовищно і емоційно», — повідомляють у «Центрі вуличних культур».

паттерн9

паттерн0

Майже щомісяця проходитимуть менші заходи, присвячені роботі над проектом — обговорення, внесення змін, коригування. Документ стратегічного бачення майбутньої зеленої зони буде презентовано навесні. Проміжні результати обговорюватимуть під час міжнародного Форуму вуличних культур, що відбуватиметься у листопаді 2017 року. Співорганізатори мають надію, що колишня промислова територія буде розвиватися та перетвориться на культурний кластер, почне жити та стане досить важливим місцем в місті.

паттерн2

Фестиваль організували: громадська організація «День музики» у рамках проекту «Ревіталізація паркових просторів: крок перший», що реалізується за підтримки Управління інвестиційного розвитку та іміджевих проектів Харківської міської ради, громадська організація «Центр вуличних культур» у рамках програми розвитку вуличних культур Харкова під патронатом міського голови Геннадія Кернеса і за підтримки Департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту, громадська організація «Міські реформи» у рамках проекту «Разом парк. Ревіталізація парку разом з громадою: перший етап» за підтримки програми «Київський діалог», що фінансується Міністерством закордонних справ ФРН.

Більше цікавинок і найповнішу інформацію можна знайти на сторінці фестивалю в мережі Фейсбук.

У публікації використані фото Артема Коновалова, Андрія Азарова й Ольги Малахатко.


Тематика публікації:                    

Останні публікації цього розділу:

Зміцнюємо голос громад Донеччини: спільна мета для відновлення

Комунальне підприємство ухиляється від обліку дерев: громадська організація подала до суду

Молодь Світловодська готує масштабний фест у місті

Команда Let`s do it Ukraine відвідала Південь в рамках проєкту з подолання наслідків повені

Гуманітарні місії на Півдні тривають: волонтери додатково роздадуть 1000 обідів “Добра кухня”

Тютюнові акцизи рятують життя — податкові преференції неприпустимі