Активісти у Харкові взялися ревіталізувати парк. Почали фестивалем

«Разом Урбан Парк» — подія нетривіальна для України, а для Харкова — взагалі ексклюзивна. Вперше в місті оновлення парку відбуватиметься за участі місцевих мешканців. Ініціювали проект три громадські ...

Додано:
Stdo42

паттерн
Активісти у Харкові взялися ревіталізувати парк. Почали фестивалем

«Разом Урбан Парк» — подія нетривіальна для України, а для Харкова — взагалі ексклюзивна. Вперше в місті оновлення парку відбуватиметься за участі місцевих мешканців. Ініціювали проект три громадські організації: «День музики», «Центр вуличних культур» і «Міські реформи».

паттерн1

«Коли обирали майданчик, ми думали про ревіталізацію старого заводу. Але, на жаль, таких у нас немає — все в приватних руках. І найбільш підходящим майданчиком — і для нас, і для міста — виявився парк Машинобудівників. Він великий і вдало розташований для масштабних активностей, концертів — там хороша логістика», — зауважив голова громадської організації «День музики» Сергій Жуковський.

Урбаністи взялися за ревіталізацію парку Машинобудівників — зеленої зони у 60 гектарів, розташованої поміж кількома підприємствами та житловим масивом. Планується створення сучасного парку, але з використанням наявних ресурсів та широким залученням місцевих мешканців до розробки стратегії оновлення.

паттерн6

«Команда «Центру вуличних культур» ініціювала створення в Харкові місця, де зберуться всі «низові культури»: брейк-данс, паркур, воркаут тощо. Майданчик займеться розвитком руху в масштабах України. Команда «Дня музики» збирається поруч з майданчиком урбаністичних культур створити «Форум» — тренінговий центр для громадський організацій. Але сам парк повинен стати центром тяжіння в масштабах міста», — зазначає голова громадської організації «Міські реформи» Олександра Нарижна.

паттерн3

Яким парк може стати — представляли під час фестивалю «Разом Урбан Парк», що минув 10 вересня у парку Машинобудівників. Там працювало три майданчики — за напрямом організацій-ініціаторів: урбаністична, вуличних культур і соціальних ініціатив. На окремих стендах були представлені результати дослідження парку та перспектив його розвитку. Місцеві та гості фестивалю могли прийняти участь у воркшопі з планування сценаріїв розвитку парку, майстер-класах від музикантів і Червоного Хреста, дізнатися більше про профілактику соціально небезпечних захворювань від БФ «Благо», відвідати «Вуличний університет», «Живу бібліотеку», позайматися арт-практиками з проектами «Інклюзіон», «Дитяча площАРТка», арте-центр «Фрагменти» та екоактивізмом з «Прихисти пакет».

паттерн8

паттерн5

паттерн4

паттерн7

«На нашому майданчику, вуличних культур, представники воркаута, паркуру, райдерів проводили майстер-класи та міні-змагання, де учасники показували свою майстерність. Під кінець відбулася грандіозна брейк-данс-битва серед кращих шкіл Харкова та змагання один на один в номінації «kidz». Участь взяли вісім шкіл. Перемогу здобули X-makers. Також до нас приєдналася школа танцю All Stars, учасники якої проводили батли з хіп-хоп-хореографії. Було дуже видовищно і емоційно», — повідомляють у «Центрі вуличних культур».

паттерн9

паттерн0

Майже щомісяця проходитимуть менші заходи, присвячені роботі над проектом — обговорення, внесення змін, коригування. Документ стратегічного бачення майбутньої зеленої зони буде презентовано навесні. Проміжні результати обговорюватимуть під час міжнародного Форуму вуличних культур, що відбуватиметься у листопаді 2017 року. Співорганізатори мають надію, що колишня промислова територія буде розвиватися та перетвориться на культурний кластер, почне жити та стане досить важливим місцем в місті.

паттерн2

Фестиваль організували: громадська організація «День музики» у рамках проекту «Ревіталізація паркових просторів: крок перший», що реалізується за підтримки Управління інвестиційного розвитку та іміджевих проектів Харківської міської ради, громадська організація «Центр вуличних культур» у рамках програми розвитку вуличних культур Харкова під патронатом міського голови Геннадія Кернеса і за підтримки Департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту, громадська організація «Міські реформи» у рамках проекту «Разом парк. Ревіталізація парку разом з громадою: перший етап» за підтримки програми «Київський діалог», що фінансується Міністерством закордонних справ ФРН.

Більше цікавинок і найповнішу інформацію можна знайти на сторінці фестивалю в мережі Фейсбук.

У публікації використані фото Артема Коновалова, Андрія Азарова й Ольги Малахатко.


Тематика публікації:                    

Останні публікації цього розділу:

На екваторі нової влади: експертна оцінки

Сільські мешканці ОТГ Луганської області можуть отримати безоплатну правову допомогу

В Україні запущена інформаційна платформа з фандрейзингу та грантрайтингу

Сільське населення Званівської, Сіверської та Соледарської ОТГ має змогу отримувати юридичні консультації на базі соціальних та державних установ

План дій від учасників Освітнього фесту прав людини до влади України стосовно політичних переслідувань у Білорусі

Опубліковано новий звіт Freedom House «Свобода в мережі 2021»