Активісти Хмельницького об’єднуються задля спільної підтримки переселенців

Маріупольська молодіжна організація “Заходи”, що через війну переїхала до Хмельницького, з травня місяця допомагає переселенцям адаптуватись в новій громаді. Для цього організацією було створено ...

Додано:
Zahody

316825830_515534863929603_6365221246200528827_n
Активісти Хмельницького об’єднуються задля спільної підтримки переселенців

Маріупольська молодіжна організація “Заходи”, що через війну переїхала до Хмельницького, з травня місяця допомагає переселенцям адаптуватись в новій громаді. Для цього організацією було створено коворкінг для переселенців “Заходи Хаб”, ведуться відновлювальні роботи в закинутому таборі в с. Мартинківці, що незабаром стане справжнім реабілітаційним центром для ВПО та проводилась маса заходів.

Але ГО “Заходи” не тільки вміє сама влаштовувати масштабні інтеграційні заходи, а ще й ділиться досвідом зі своїми колегами-активістами у Хмельницькому, щоб кожна організація, що допомагає ВПО могла втілити проєкт любої складності. З цією ціллю було створено “Антикризовий хаб активістів ВПО” на базі якого проводилось навчання для активістів і ГО та відбувся конкурс міні-грантів для організацій, що працюють з переселенцями.

За результатами конкурсу було обрано громадські організації, які протягом грудня мали змогу втілювати в життя свої ідеї заходів для інтеграції ВПО. Хочемо поділитись найяскравішими подіями цього місяця. 

Проєкт “Фронт крові” від БФ “Мій ДОНОР” встиг провести цілих два заходи – безкоштовне тестування на групу крові та ВІЛ для всіх бажаючих, до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом та Загальний Схід донорів крові у Хмельницькому до Всесвітнього дня волонтера. Ці безперечно важливі ініціативи, особливо під час війни мали на меті не тільки формування культури донорства крові, а також і інтеграцію переселенців до нової громади, через своєрідне волонтерство, адже донори об’єднані спільною метою, незважаючи на регіон проживання.

317609573_205951328486977_3434801197989805275_n photo_2022-12-05_19-23-21

Наступні переможці конкурсу ГО “Громада. Освіта. Розвиток” провели для переселенців прекрасну екскурсію Хмельницьким. Не дивлячись на прохолодну погоду всі учасники з задоволенням гуляли вуличками міста, відвідали Художній музей, Юнацьку бібліотеку та крамницю мальописів, де дізнались, що автор коміксів про Супермена жив у Проскурові.

photo_2022-12-04_13-11-36 (2)

Кафедра міжнародної комунікації та політології ХНУ також отримала грант на проведення Круглого столу “Війна очима молоді”. Учасники та учасниці заходу намагалися з’ясувати, що відчуває молодь під час війни, як змінились українці з 24 лютого 2022 року. Вони обговорювали проблеми, обмінятися думками та особистим досвідом, налагодили контакти та виробили алгоритми дій як під час війни, так і в процесі подолання її наслідків. Участь в заході дозволила висловитись – як тим, хто виїхав з території бойових дій, так і тим, хто перебував увесь час в більш спокійних регіонах. Особливо цікаво було послухати дослідження студентів кафедри про: шкоду від війни для екології, роль ООН у війні, зміни, які відбулися у свідомості українців від початку повномасштабної війни та проблеми музики та гумору під час війни. Круглий стіл дозволив з’ясувати, чи соціологічні дослідження щодо того, як війна змінює українське суспільство збігаються із власними спостереженнями учасників та учасниць.

Не менш корисним був юридичний тренінг від ГО “Громадська ініціатива дій (ГІД)” на тему: «Житлові відносини: як не стати жертвою шахрайства». Учасники тренінгу поділились  занепокоєністю ситуацією у місті з послугами рієлторів, які беруть шалені відсотки, але фактично не несуть ніякої відповідальності за свої дії. Спікер, надав корисні та практичні поради у пошуках житла та як не потрапити на “вудочку аферістів”. Голова правління ГО Іван Жеведя, який і сам є переселенцем, зазначив важливість таких заходів для ВПО: “Люди опинились у важких обставинах, багатьом немає куди повертатись, і дуже б не хотілось, щоб вибравшись з небезпеки, вони потрапили в халепу на новому місці. Треба прискіпливо дивитись на послуги які надають рієлтори. Взагалі б, було чудово, щоб місцева влада, звернула увагу на роботу рієлторів міста і, наприклад, створила комунальне підприємство, яке б надавало рієлторські послуги для ВПО та місцевих мешканців. Таке підприємство викликало би довіру, а гроші за послуги йшли у бюджет”.

ВБО “Турбота про літніх в Україні”, завдяки гранту змогли провели майстер клас з виготовлення кондитерських  виробів, учасники якого поринули в атмосферу родинного свята, готували та активно занотовували рецепти, робили  селфі, спілкувались та веселились. Такі заходи не тільки дають можливість поласувати смаколиками, а ще й об’єднують людей і допомагають знайти нових друзів.

Крім того завдяки конкурсу ми зм огли взяти участь в “Клубі політичного кіно”, що організувала ГО «Соціально-політична ініціатива», пограти в настільні ігри разом зі студентами Хмельницького університету управління та права імені Леоніда Юзькова і побувати на їх творчому вечорі з молодими українськими артистами й авторами та відвідати тренінги “Школи українських берегинь” від ГО «Краса врятує світ».

IMAGE 2022-12-08 21_13_24

ГО “Заходи” бажає всім учасникам конкурсу надалі розвиватись та з нетерпінням чекає на нові проєкти. Приємно знати, що ми змогли надихнути та дати поштовх в діяльності новим поколінням активістів!

Проєкт реалізується ГО “Заходи” у рамках проєкту “Створення антикризових ХАБів для ОГС”, що впроваджується ІСАР “Єднання”.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Регіональні етапи Національного конкурсу «Благодійна Україна-2023»: заявки приймаються до 30 квітня

Що думають херсонці? Опитування містян проводить Фонд Захист

В Червонограді відбулась реколекційна зустріч в рамках проєкту «Духовна формація волонтерів»

З якими перепонами стикаються мешканці Київщини при отриманні компенсацій за пошкоджене чи зруйноване житло – проаналізувала ЛОО «Чайка»

У Житомирі презентували економічні профілі, розроблені за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА», для 10 територіальних громад

Програма Interreg Europe 2021-2027: новий інструмент розвитку став доступним для України