Академія української преси розкриває секрети взаємодії зі штучним інтелектом

26-27 листопада 2024 року Академія української преси (АУП) за підтримки Фонду Фрідріха Науманна за Свободу провела вже восьмий вебсемінар на тему “Штучний інтелект і медіаграмотність: інструменти та ...

Додано:
aup

iScreen-Shoter-zoom.us-241127152403
Академія української преси розкриває секрети взаємодії зі штучним інтелектом

26-27 листопада 2024 року Академія української преси (АУП) за підтримки Фонду Фрідріха Науманна за Свободу провела вже восьмий вебсемінар на тему “Штучний інтелект і медіаграмотність: інструменти та рекомендації”. Захід став платформою для обговорення сучасних викликів та можливостей, пов’язаних із використанням ШІ у сфері медіа.

Ключові акценти вебсемінару:

  • Роль ШІ у сучасному світі.
    Валерій Іванов, президент АУП, доктор філологічних наук, професор, наголосив на важливості відповідального підходу до використання штучного інтелекту:

“Активність слухачів надихає. Мовні моделі або ШІ зараз одна з найактуальніших тем. Вони можуть як допомагати, так і створювати спотворене сприйняття реальності. І ми сприяємо усвідомленому опануванню цього потужного інструменту”.

  • Алгоритми соціальних мереж та медіаграмотність.
    Максим Запорожченко, менеджер медіаосвітніх програм АУП, звернув увагу на вплив алгоритмів ШІ на інформаційне середовище:

“ШІ впливає на наш інфопростір щодня, навіть тоді, коли ми його про це не просимо, зокрема, через алгоритми соціальних мереж. Кожен наш лайк, репост, коментар, перегляд — це сигнал нейромережі, щодо того, який контент нам показати наступного разу. Наша активність у соцмережах — цінний ресурс, яким необхідно вміти грамотно розпоряджатися”.

  • Трансформація світу за допомогою великих мовних моделей.
    Андрій Юричко, медіатренер, журналіст, кандидат філологічних наук, викладач КНУ імені Тараса Шевченка, зазначив, що розвиток ШІ змінює світ із небаченою швидкістю:

“Великі мовні моделі змінюють світ вже не кроком, а бігом. Ми показуємо, як вони працюють, що від них сьогодні можна вимагати, а що залишається ще десь у майбутньому”.

Перспективи та наступні кроки:
3-4 грудня АУП проведе фінальний вебсемінар у 2024 році. Учасники матимуть змогу поглибити свої знання та отримати практичні рекомендації щодо інтеграції ШІ у навчання та медіаосвіту.

Долучитися до події може кожен охочий. Реєстрація за посиланням.

Ці вебсемінари допомагають створювати суспільство, здатне критично сприймати інформацію та ефективно використовувати сучасні технології. Не пропустіть можливість долучитися до фінального заходу цього року!

Gefördert durсh die Bundesrepublik Deutschland

За підтримки Федеративної Республіки Німеччина


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

«Ба та Ді проти брехні»: медіа ШоТам презентує новий проєкт для старшого покоління

Рік завершується, а робота в третьому секторі ні

Платформа майбутньої професії: В Україні розвиватимуть напрямок профорієнтації підлітків з вразливих категорій населення

Женевська декларація прав дитини 2024

У 4 старостатах Білозерської громади на Херсонщині стартував проєкт з утеплення укриттів для безпечного перебування в холодний період

Результати 2-го конкурсу субгрантів у межах проєкту EU4CSOs EmpowerUA