Аграрний сезон: перша профільна конференція АПУ

Асоціація правників України (АПУ) провела Конференцію з аграрного права – перший спеціалізований захід, який став комунікаційною платформою для представників агробізнесу, державних посадовців та ...

Додано:
uba

02
Аграрний сезон: перша профільна конференція АПУ

Асоціація правників України (АПУ) провела Конференцію з аграрного права – перший спеціалізований захід, який став комунікаційною платформою для представників агробізнесу, державних посадовців та юридичної спільноти.

На відкритті конференції до учасників звернувся Президент АПУ Денис Бугай, який відразу анонсував, що, зважаючи на високий інтерес, захід стане щорічним. Голова Комітету АПУ з аграрного права Ігор Мельник повідомив, що основною задачею організаційною комітету заходу було задоволення запиту на інформацію та комунікацію серед фахівців, які практикують у сфері аграрного права. У свою чергу, Юлія Черних, представник генерального партнера конференції, радник ARBITRADE, зазначила, що аграрний сектор є доволі перспективним з точки зору роботи юриста.

Про пріоритети та очікувані законопроекти в аграрній сфері розповів Вадим Івченко, народний депутат України, заступник голови Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин. За його словами, пріоритетним є  розвиток та  підтримка сімейних фермерських господарств, з наданням їх статусу с/г виробника та звільненням від сплати податків на 5 років. Серед пріоритетів – запровадження єдиного земельного податку. У планах комітету – також прийняття нової редакції закону про підтримку с/г та закону про локальні ринки.

Роботу профільного міністерства представила Владислава Рутицька, заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції. Вона презентувала учасникам конференції детальний план дій по імплементації нормативних актів ЄС до українського законодавства та запросила долучатись до роботи. Інна Гребенюк, екс-заступник Міністра аграрної політики та продовольства України, у своїй доповіді акцентувала на необхідності збереження балансу між дерегуляцією та забезпечення контролю за якістю продукції. А Олександр Жемойда, виконавчий директор Українського клубу аграрного бізнесу, представив роботу профільних асоціацій та їх роль в аграрному секторі.

Під час другої сесії Конференції з аграрного права учасники дізнавалися про вихід компаній на міжнародні ринки. Третя сесія конференції проходила у двох паралельних сесіях, об’єднавши питання оподаткування та юридичних аспектів захисту аграрного бізнесу.

Зокрема, Олена Макеєва, заступник Міністра фінансів України, представила перспективи податкової реформи для агробізнесу, а Ярослав Грегірчак, заступник бізнес-омбудсмена, показав переваги Ради як альтернативного механізму вирішення спорів з органами державної влади».

«Позиція Мінфіну стосовно державної підтримки аграрного сектору економіки полягає в тому, що така підтримка має здійснюватися за рахунок прямого бюджетного фінансування, а не за рахунок несплати податків до бюджету. Відповідно до чинного Податкового кодексу спеціальний режим оподаткування сільського господарства з ПДВ повністю втрачає чинність з 1 січня 2017 року. Важливо вже сьогодні починати працювати над ідеями фінансової підтримки галузі з тим, щоб врахувати це в бюджеті на 2017 рік», – прокоментувала Олена Макеєва..

Заключна сесія конференції охопила питання взаємодії з органами державної влади (GR ). Як зазначив модератор сесії, Андрій Заблоцький, радник Sayenko Kharenko, аграрному сектору не вистачає стратегії розвитку. «Незалежно від того, хто очолює міністерство, всі мають виконувати цю стратегію. Сталість розвитку – ось що турбує бізнес», – переконаний він.

Юрій Вахель, голова юрдепартаменту групи компаній COFCO Agri Ukraine, співголова Логістичного комітету ЄБА порівняв аграрний GR до Революції Гідності та після. За його словами, влада стала більш відкритою до комунікацій з громадським та експертним середовищем, однак результативність таких комунікації залишає бажати кращого.  «Нас уже слухають, але ще не чують», – зазначив він. Серед причин цього Юрій Вахель назвав відсутність якісних змін у системі влади, слабкий фаховий рівень управлінців середньої ланки.

Незважаючи на складність процесу, законодавчі зміни є ефективним інструментом захисту прав аграріїв. У цьому переконаний Олександр Ільков, член Правління АПУ партнер Kesarev Consulting. «Аграрна галузь є локомотивом економіки, державою проголошено курс на інтеграцію з ЄС, а залучення бізнесу до проведення реформ стало своєрідним трендом», – Олександр Ільков навів аргументи, які свідчать про те, що  участь аграріїв у вдосконаленні аграрного законодавства наразі стала реальною. Більш того, успіху роботи сприятиме перехід на державну владу значної кількості представників бізнесу.

Олег Бойчук, партнер ЮБ «Єгоров, Пугінскій, Афанасьєв і партнери» Україна представив антимонопольні ризики в аграрному бізнесі. Врешті, Олексій Гончарук, голова Офісу ефективного регулювання надав об’єктивну оцінку стану дерегуляції в Україні: «Скажений ксерокс змінили на скажений принтер», – пожартував він, вказуючи на велику кількість нормативних актів, яку продукують державні органи на зміну дерегуляції.

* * *

Асоціація правників України висловлює щиру вдячність генеральному партнеру заходу, компанії ARBITRADE, спеціальному партнеру заходу ЮК «Александров і партнери», партнерам Astapov Lawyers, Kesarev Consulting та IMG Partners, алкогольному партнеруJack Daniel’s, а також медіа та інформаційним партерам заходу.

Усіх, то цікавиться сферою аграрного права, запрошуємо долучатися до роботи Комітету АПУ з аграрного права!

ФОТОЗВІТ


Тематика публікації:                        

Останні публікації цього розділу:

Поліцейські, освітяни і ОГС обговорили результати спільної трирічної роботи за підтримки ЄС над створенням безпечного цифрового середовища для дітей

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями