Адаптація українською інструменту протидії онлайн насильству

У межах проекту «Розширення можливостей правоохоронних органів у подоланні насильства щодо дітей в Інтернеті» завершили адаптацію українською інноваційного інструмента  з профілактики онлайн ...

Додано:
Kseniya Sladkevych

0-cover UA
Адаптація українською інструменту протидії онлайн насильству

У межах проекту «Розширення можливостей правоохоронних органів у подоланні насильства щодо дітей в Інтернеті» завершили адаптацію українською інноваційного інструмента  з профілактики онлайн насильства – CYBERSAFE. Відтепер він доступний українською мовою фасилітаторам, які працюють із підлітками.

CYBERSAFE — це ігровий онлайн-інструмент для профілактики онлайн-насильства щодо жінок та дівчат серед молоді (13-16 років), який може використовуватись як у класі, так і в дитячих таборах тощо. Відтепер в меню мови достатньо вибрати українську мову та використовувати

CYBERSAFE сприяє здоровим стосункам та гендерній рівності в Інтернеті. Посібник CYBERSAFE надає інформацію та інструменти для підготовки та сприяння проведенню чотирьох семінарів з питань гендерного насильства в Інтернеті з метою підвищення обізнаності, заохочення та підтримки молодих людей у безпечній та відповідальній поведінці в Інтернеті. 

У цьому інструменті використано чотири напрямки насильства в Інтернеті щодо жінок і дівчат:

1. Поширення зображень сексуального характеру без згоди.

2. Експлуатація, примус і погрози.

3. Цькування сексуального характеру.

4. Небажана сексуалізація.

Жертвами таких видів онлайн-насильства можуть стати як дівчатка, так і хлопчики, але дівчатка частіше стають мішенню, а інциденти часто призводять до більш негативних наслідків для дівчат. Наприклад, дівчат часто суворіше засуджують і звинувачують, ніж хлопчиків, у тому, що вони стали жертвою.

Ці види онлайн-насильства щодо жінок і дівчат часто перетинаються з офлайн-формами насильства і повинні розглядатися як континуум і як вираження одного і того ж явища, часто починаючи з офлайну і відбиваючись в Інтернеті або навпаки, відтісняючи жінок з публічних просторів у приватну сферу.

Українська версія створена за фінансової підтримки Європейського Союзу. Проект впроваджується за фінансової підтримки Європейського Союзу» консорціумом трьох ГО.

У подальшому плануємо провести тренінг по адаптованим для використання модулями роботи з підлітками — семінари для дітей офлайн, онлайн інструменти (інтерактивні модулі), анімаційне навчальне відео. На 2х-денний тренінг будемо запрошувати спеціалістів, які працюють з дітьми, з організацій-партнерів.

Нагадаємо, що трирічний проект «Розширення можливостей правоохоронних органів у подоланні насильства щодо дітей в Інтернеті» реалізують Український фонд “Благополуччя дітей”Всеукраїнський громадський центр “ВОЛОНТЕР” та LHSI “Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я” завдяки більш ніж 400000 євро фінансової підтримки Європейського Союзу. Пілотні області – Вінницька, Київська, Львівська. Тривалість проекту: 2022–2024 роки.


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи

В американському університеті презентували виставку з історії «Щедрика»

Клуб Добродіїв шукає менторів/ок для участі в проекті підтримки підлітків

"Майбутнє конкурентоспроможності Європи" та його уроки для євроінтеграції України

Рейтинг інституційної спроможності відновлення малих і середніх громад до 150 тис. мешканців на прикладі Дніпропетровської області (пілот)

Кодимська громада розпочала розробку стратегії розвитку