8 важливих “податкових” новацій для НУО

На додаток до новини про новий дедлайн перереєстрації статутів НУО, ще трохи позитивних змін для громадянського суспільства, що випливають  з нового Податкового кодексу: 1) Відтерміновано дедлайн ...

зміни
8 важливих “податкових” новацій для НУО

На додаток до новини про новий дедлайн перереєстрації статутів НУО, ще трохи позитивних змін для громадянського суспільства, що випливають  з нового Податкового кодексу:

1) Відтерміновано дедлайн приведення статутів неприбуткових організацій (НУО) у відповідність до Податкового кодексу (ПКУ). – до 1 липня 2017 .  До цього часу неприбуткові організації мають привести свої статути у відповідність до Податкового кодексу. Зокрема включити в них норми про нерозподіл прибутків між засновниками та передачу майна у випадку ліквідації.

2) Новостворені організації можуть вважатися неприбутковими з моменту держреєстрації (якщо впродовж 10 днів НУО подає заяву 1-РН, у результаті чого її вносять до Реєстру). Тобто доходи, нараховані новоствореній організації у період до прийняття Рішення ДФС з ознакою неприбутковості також не оподатковуватимуться і не потрібно буде подавати декларацію з податку на прибуток за час до внесення до Реєстру НУО..

3) Спрощено вимоги до установчих документів певних НУО: звільнено від виконання вимог бюджетні установи, уточнено вимоги для НУО з розгалуженою структурою (місцеві осередки / відокремлені підрозділи ГО зі статусом юридичної особи, профспілки, політичні партії).

4) Чітко встановлено річний період звітування для всіх НУО (фінансова звітність також подається щорічно як додаток до Звіту). Профспілки мають право звітувати тільки у разі порушення вимог ПКУ.

5) Уточнюється порядок звітування та сплати податку у разі вчинення порушення НУО вимог ПКУ (виправлено помилки та прогалини формулювання).

6) Для бізнес-партнерів та благодійників НУО – вилучено 100% обмеження можливості зменшення бази оподаткування на витрати з придбання у НУО. Обмеження може становити від 0 до 30%, залежно від факту та обсягу завищення цін придбання від «середньоринкових».

7) Для бізнес-партнерів та благодійників НУО – підтвердженням неприбутковості організації є факт внесення НУО до Реєстру неприбуткових установ та організацій

8) З податку на доходи фізичних осіб – внесено ряд сприятливих змін для благодійної допомоги (на лікування та навчання).

Громадяни в дії 

 

Також до уваги

Лист ДФС України від 08.12.2016 №39344/7/99-99-15-02-01-17 “Про зміни в оподаткуванні неприбуткових організацій”

 


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи

В американському університеті презентували виставку з історії «Щедрика»

Клуб Добродіїв шукає менторів/ок для участі в проекті підтримки підлітків

"Майбутнє конкурентоспроможності Європи" та його уроки для євроінтеграції України

Рейтинг інституційної спроможності відновлення малих і середніх громад до 150 тис. мешканців на прикладі Дніпропетровської області (пілот)

Кодимська громада розпочала розробку стратегії розвитку