48 навчальних проєктів за півроку: підсумки ініціативи «Бізнес-навички для зростання економіки»

26 червня у Києві відбулась підсумкова конференція «Skills4Recovery: Бізнес-навички для зростання економіки». Захід зібрав близько 80 учасників з закладів професійної освіти, державних інституцій, ...

24_04_26_Skill4Recovery_JA Ukraine (3)
48 навчальних проєктів за півроку: підсумки ініціативи «Бізнес-навички для зростання економіки»

26 червня у Києві відбулась підсумкова конференція «Skills4Recovery: Бізнес-навички для зростання економіки». Захід зібрав близько 80 учасників з закладів професійної освіти, державних інституцій, успішних українських підприємців.

Учасникам презентували підсумки ініціативи «Бізнес-навички для зростання економіки: навчальні курси для студентів, викладачів професійної освіти та підприємців-початківців», яка впроваджується ГО Junior Achievement Ukraine в рамках програми «Професійна освіта в Україні/Skills4Recovery», яка реалізується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, що діє за дорученням Федерального Уряду Німеччини. Ініціатива спрямована на підтримку та розвиток підприємницьких навичок у молоді та серед дорослого населення.

24_04_26_Skill4Recovery_JA Ukraine

 

Вступне слово надали радниці з питань впровадження програми «Професійна освіта в Україні /  Skills4Recovery» Вікторії Балюті: «Метою реалізації ініціативи «Бізнес-навички для зростання економіки» стало здобуття підприємницьких компетенцій у здобувачів освіти у закладах професійно-технічної освіти, підвищення бізнес-навичок у дорослих для заснування власної справи з особливою увагою на жіночому підприємництві. Власне, підприємництво є однієї з рушійних сил для відновлення і зростання економіки України в сучасних складних умовах. Тому я тішуся співпраці GIZ та Junior Achievement Ukraine, яка дала гарний результат в межах програми «Skills4Recovery»

Також до учасників звернулись представниці Міністерства освіти та Міністерства економіки. Зокрема, Ірина Шумік, генеральний директор директорату професійної освіти МОН України наголосила: «Наша задача дати учням, дорослим, які навчаються у закладах професійно-технічної освіти, знання та навички, після яких не потрібно буде ще вчитися. Тобто такі ініціативи як “Бізнес-навички для зростання економіки” через практичну діяльність, створення фірми, певні компетенції, самостійність, конкуренцію надають реальні навички з ведення бізнесу». Дарія Андрюніна, Департамент зайнятості Мінекономіки України, зазначила, що підприємництво – це один з ключів для подолання структурного безробіття в Україні. Адже за даними опитування Міністерства економіки 58% респондентів зазначають, що мають складнощі з пошуком вільних посад у зв’язку з несправедливим стандартом».

24_04_26_Skill4Recovery_JA Ukraine (2)

 

«В межах цієї ініціативи Junior Achievement вдалося реалізувати 2 важливі освітні напрями: розвиток молодіжного підприємництва та навчання підприємництву дорослих. У першому напрямку 333 учні із 20 закладів професійно-технічної освіти 6 областей опанували навички підприємництва завдяки програмі «Компанія», – розповідає Віра Другова, менеджерка програм Junior Achievement Ukraine. – «Другий напрям було реалізовано у партнерстві із центрами професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості: 500 здобувачів освіти із цих закладів освіти пройшли сертифіковане навчання на курсі «Власна справа» і додатково ще 80 жінок пройшли тренінги із розвитку жіночого підприємництва», – зазначила Віра Другова. 

З січня по червень 2024 року учні закладів професійно-технічної освіти Вінницької, Дніпропетровської, Київської, Львівської, Полтавської та Чернівецької областей заснували 48 навчальних проєктів. Ці мінікомпанії відносились до таких сфер як харчування, декор і аксесуари для дому, пошиття одягу і аксесуарів, ІТ, сільське господарство та інші. За півроку учасники пройшли повний цикл роботи мінікомпаній: від обговорення зі своїми  менторами перших бізнес-ідей до створення проєктів, налагодження виробництва товарів та надання послуг, їхньої реклами в соціальних мережах та організації логістичних ланцюжків доставки своїх товарів покупцям, а також набуття досвіду публічних продажів під час ярмарків молодіжного підприємництва.

24_04_26_Skill4Recovery_JA Ukraine (1)

 

В кінці курсу відбувся всеукраїнський конкурс «JA Компанія року 2024», де учасники змагались за право представлятиме Україну на європейському фестивалі молодіжного підприємництва Gen-E в Італії. Перемогла мінікомпанія “Feel Touch” Новояворівського вищого професійного училища Львівської області, команда якої розробила пристрій керування ґаджетами для людей з інвалідністю. Такий пристрій дозволить людям без кінцівок або з паралізованими кінцівками керувати ґаджетами. 

Другий напрямок ініціативи «Бізнес-навички для зростання економіки» передбачав навчання дорослих для заснування власної справи з особливою увагою на жіночому підприємництві. Під час першого етапу команда Junior Achievement Ukraine провела навчання для 60 тренерів з викладання програми підприємництва для Центрів професійно-технічної освіти. 

Далі у співпраці з Державними центрами зайнятості на базі восьми Центрів ПТО у Львівській, Вінницькій, Чернівецькій, Київській, Івано-Франківській, Одеській, Полтавській та Дніпропетровській областях відбулися 3-денні тренінги для 500 учасників і додатково ще 80 жінок пройшли тренінги із розвитку жіночого підприємництва. 

“Молодіжне підприємництво в Україні може стати рушійною силою для розвитку місцевої економіки. Наша співпраця з GIZ у програмі «Skills4Recovery» продемонструвала потужний потенціал бізнес-проєктів учнів закладів профтехосвіти. Важливо подолати перешкоди на шляху для їх реалізації і надавати постійну підтримку”, – підсумувала Єлизавета Міленіна, менеджерка програм Junior Achievement Ukraine. 

Медіапартнер конференції – портал Освіта.ua.

 

Довідкова інформація 

Ініціатива «Бізнес-навички для зростання економіки: навчальні курси для студентів, викладачів професійної освіти та підприємців-початківців» заохочує розвиток підприємницьких навичок серед студентів закладів професійної освіти та заснування власної справи дорослими, з особливою увагою на жіночому підприємництві. Це сприятиме появі нових робочих місць, товарів та послуг. Проєкт впроваджується Junior Achievement Ukraine в межах програми «Професійна освіта в Україні / Skills4Recovery».

 Програма «Професійна освіта в Україні / Skills4Recovery» спрямована на підтримку навчання та перепідготовку кваліфікованої робочої сили в чотирьох секторах економіки, важливих для процесу відновлення: будівництво, транспорт і логістика, сільське господарство та сфера послуг. Ця мета досягається через зміцнення спроможності надавачів послуг професійної освіти пропонувати якісні й орієнтовані на ринок праці освітні послуги, залучати вразливі групи населення і співпрацювати з роботодавцями. Програма фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) та реалізується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Бюджет Програми складає 10 мільйонів євро. Програма Skills4Recovery триває із середини 2023 до середини 2026 року та охоплює шість областей (Львівську, Вінницьку, Чернівецьку, Київську, Полтавську та Дніпропетровську).

Junior Achievement Ukraine є частиною Junior Achievement – міжнародної спілки некомерційних організацій, які понад 100 років допомагають молоді здобувати знання та навички, що необхідні для формування успішних суб’єктів всесвітньої економіки.


Тематика публікації:           

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи