17 громад-партнерок Програми USAID DOBRE зможуть посилити екосистему доброчесності

 Сімнадцять територіальних громад з числа громад-партнерок Програми USAID DOBRE пройшли конкурсний відбір для для надання їм технічної допомоги в розвитку місцевої екосистеми доброчесності та ...

pexels-shvets-production-9052597
17 громад-партнерок Програми USAID DOBRE зможуть посилити екосистему доброчесності

 Сімнадцять територіальних громад з числа громад-партнерок Програми USAID DOBRE пройшли конкурсний відбір для для надання їм технічної допомоги в розвитку місцевої екосистеми доброчесності та протидії корупції в межах проєкту «Протидія корупції та впровадження доброчесності в територіальних громадах», що втілюється Громадським Партнерством «За прозорі місцеві бюджети!» спільно з ГО «Центр політичних студій». 

У відібраних територіальних громадах експерти проєкту проведуть оцінку чинних інструментів протидії корупції, підготують відповідні аналітичні звіти та рекомендації й нададуть консультативну допомогу у впровадженні чи оновленні інструментів протидії корупції.

За результатами конкурсного відбору переможцями стали такі територіальні громади: Баштанська, Васильківська, Великокучурівська, Високопільська, Вишневецька, Вознесенська, Компаніївська, Коропська, Малинівська, Нижньовербізька, Новгород-Сіверська, Приютівська, Старосалтівська, Усть-Путильська, Шумська, Широківська та Царичанська.

Для кожної з цих територіальних громад буде розроблена індивідуальна дорожня карта з оновлення наявних і впровадження нових антикорупційних інструментів та інших заходів для розбудови системи доброчесності. Ці дорожні карти будуть реалізовуватися за експертного супроводу експертів проєкту.

«Відібрані громади отримають покрокові рекомендації щодо того, як покращити систему доброчесності, які чинні антикорупційні інструменти, можливо, потрібно оновити або перезапустити, а які – ухвалити і впровадити. Так поради буде надано нашими експертами після проведення всебічного діагностування наявних інструментів протидії корупції в кожній із громад. У результаті розбудова справді дієвої екосистеми доброчесності та протидії корупції сприятиме взаєморозумінню між місцевою владою і жителями громад», – розповів координатор Громадського Партнерства «За прозорі місцеві бюджети!» Анатолій Бойко.

Крім цього, 51 територіальна громада-партнерка Програми USAID DOBRE пройде комплексне оцінювання рівня прозорості бюджетного процесу, у результаті якого буде складено рейтинг бюджетної прозорості, що надасть можливість територіальним громадам порівняти свої результати з результатами інших. З детальними результатами оцінювання попередні років можна ознайомитись на сайті Громадського Партнерства «За прозорі місцеві бюджети!».

Також для всіх громад буде організовано вебінари та створено серію подкастів з питань прозорості використання публічних коштів і ресурсів міжнародної технічної допомоги.

Проєкт «Протидія корупції та впровадження доброчесності в територіальних громадах» організовано Громадським Партнерством «За прозорі місцеві бюджети!» спільно з ГО «Центр політичних студій» в межах Програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE).

Програма USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) – це дев’ятирічна програма, що виконується Глобал Ком’юнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Програма DOBRE тісно співпрацює зі 100 територіальними громадами (ТГ) у десяти областях України, щоб допомогти їм реалізувати переваги та справитися із викликами, які приносить децентралізація. Програма DOBRE надає технічну та матеріальну підтримку ТГ задля допомоги їм здійснювати урядування відкрито та підзвітно; відповідати на потреби громадян; підтримувати активну залученість громадян до прийняття рішень та вироблення політик.

 


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Втілювати нові сенси й практики взаємодії: нова добірка вакансій в третьому секторі

Результати виборів до Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції / СНІДу

Країни Північної Європи сприяють модернізації системи очищення стічних вод у Львові

У світі скорочується споживання тютюну – звіт ВООЗ

Військовий медик – один із нових мешканців першого зданого будинку для тимчасового проживання у Львові

Норвегія виділяє додаткові 300 мільйонів норвезьких крон на зелену відбудову в Україні через НЕФКО