Вплив психологічного здоровʼя на життя чоловіків. Стереотипи та ті, хто з ними бореться під час війни

Психологічне здоров'я – надважливий компонент загального добробуту кожної людини, незалежно від її статі. Стрес, депресія чи тривожність у складні періоди життя можуть спіткати будь-кого. Проте ...

Додано:
support men

психолог

support men

Психологічне здоров’я – надважливий компонент загального добробуту кожної людини, незалежно від її статі. Стрес, депресія чи тривожність у складні періоди життя можуть спіткати будь-кого. Проте чоловікам суспільство досі не дозволяє проявляти слабкість. Воно продовжує приписувати їм роль надсильних, невразливих і всеконтролюючих. Хто та як розвіює стереотипне мислення – розповідаємо далі.

 

Фізичне чи психологічне – яке здоровʼя важливіше

Ці два аспекти здоров’я взаємозалежні. Якщо людина дбає про кожен, вона формує свій добробут. Якщо занедбати одну складову, постраждає інша. Фізичне здоров’я без психологічного здоров’я може бути неповноцінним. Стрес, тривожність, депресія та інші психологічні проблеми можуть впливати на фізичний стан шляхом підвищення ризику хронічних захворювань, зниження імунітету та погіршення якості життя. І навпаки, фізичні проблеми, такі як хронічні захворювання або травми, можуть викликати стрес і депресію, погіршувати загальний емоційний стан. Тому немає “неважливого” або “важливішого” здоров’я, обидва аспекти необхідні для повноцінного, щасливого життя як жінки, так і чоловіка. 

Особливо важливим питання ставлення суспільства до психологічного здоровʼя чоловіків стало під час війни. Страшні наслідки повномасштабного вторгнення відчули всі українці. В умовах, коли ворог нищить нашу землю, наших людей і наші домівки, підтримка та допомога потрібна всім. Для того, щоб дати чоловікам можливість вільно висловлюватися про те, що їх турбує, та не бути обмеженими в отриманні психологічної допомоги, рік тому виник проєкт “Лінія підтримки для чоловіків”.

 

Як працює Лінія підтримки для чоловіків

На лінії працюють досвідчені психологи та психологині, які цілодобово приймають дзвінки від чоловіків із різних куточків України, різного віку та з різними проблемами. Хтось розповідає про погіршення стосунків з дітьми чи дружиною, хтось страждає від панічних атак чи підвищеної тривожності, а хтось просто не розуміє, що робити далі в житті. Багато чоловіків зізнаються, що дуже вагалися перед дзвінком, не знали, що казати та й не вірили, що звернення може їм допомогти. Але спеціалісти та спеціалісти Лінії підтримки допомагають їм відкритися та усвідомити корінь проблем. Одна така розмова може стати початком зміни ставлення чоловіка до себе, свого оточення та підвищення якості його життя.

 

Чи є у вас психологічні проблеми

Щоб зрозуміти, чи погіршився психологічний стан, фахівці/чині в галузі психології рекомендують чесно відповісти собі на такі питання:

  1. У вас є відчуття нерозуміння з боку близьких та рідних?
  2. Чи буває у вас багато виснажливих думок, з якими важко впоратись і які впливають на ваше самопочуття?
  3. Чи маєте ви проблеми зі сном, наприклад, вам важко заснути або, навпаки, постійно хочеться спати?
  4. Чи відчуваєте ви фонову тривогу або постійне невдоволення чимось?
  5. Чи буває таке, що ви відчуваєте себе самотньо?
  6. Чи погіршилися ваші стосунки з близькими, друзями, рідними?

Якщо хоча б одна з відповідей буде позитивною – не вагайтеся та звертайтеся за допомогою до психолога/ині. Вони оцінять ваш емоційний стан та порадять, як його покращити.

 

Як отримати безкоштовну допомогу

Якщо ви відчуваєте тривалий стрес чи депресію, помічаєте часті спалахи гніву чи постійно втомлюєтеся без причини, маєте проблеми зі сном чи з апетитом – обовʼязково телефонуйте на Лінію підтримки для чоловіків за номером 2345. Всі звернення безкоштовні, а розмови конфіденційні. Розкажіть про те, що вас хвилює та отримайте професійну допомогу. Не знецінюйте свої проблеми та дбайте про себе. 

Піклування про свій психологічний стан – запорука щасливого та здорового життя.

 

Лінія психологічної підтримки для чоловіків реалізується UNFPA, Фондом ООН у галузі народонаселення в Україні за підтримки уряду Великої Британії у співпраці з ГО «Інноваційні соціальні рішення».


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Як використати майно непрацюючих закладів освіти у селах?

Екологічний Великдень: зменшуйте відходи під час свят

Управління відходами після воєнних дій в Україні: що запозичити з досвіду Великої Британії?

Як змінити філософію управління відходами руйнацій?

Що таке систематичне розкриття інформації?

Чим досвід Японії в управлінні відходами актуальний для України