Практичний посібник із комплексних стандартів щодо роззброєння, демобілізації та реінтеграції

Реінтеграція ветеранів є порівняно новою і болісною потребою в Україні. На даний момент вже існує ціла низка асоціацій ветеранів, неурядових організацій, урядових структур і міжнародних організацій ...

unnamed (7)

Громадський Простір

Реінтеграція ветеранів є порівняно новою і болісною потребою в Україні. На даний момент вже існує ціла низка асоціацій ветеранів, неурядових організацій, урядових структур і міжнародних організацій та інституцій, що надають підтримку ветеранам по всій Україні, проте вироблення комплексного підходу до реінтеграції лишається нагальним завданням. Серед потреб, що вимагають уваги – підтримка можливостей життєзабезпечення, психосоціальна підтримка та подолання негативних стереотипів.

Аби підтримати цю важливу роботу, що вже розпочалась, ПРООН в Україні переклала українською мовою «Практичний посібник із комплексних стандартів щодо роззброєння, демобілізації та реінтеграції».

У посібнику наголошується, що аби програма чи ініціатива з реінтеграції була успішною, вкрай важливо враховувати ширшу перспективу процесів відновлення та розвитку. Для цього необхідно регулярно проводити аналіз існуючого контексту, координувати зусилля по реінтеграції з іншими заходами, спрямованими на довготермінове відновлення, здійснювати детальну оцінку ситуації за участі усіх зацікавлених сторін, а також розвивати потенціал національних та місцевих учасників процесу реінтеграції та установ, що надають відповідні послуги.  

Завантажити документ:

українською (неофіційний переклад) (1.7 MB)

англійською (4.0 MB)

Джерело: ПРООН.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Промотувати українську спадщину: які ідеї представили фахівці культурного сектору

«Розширення можливостей жінок у бізнесі»: історія Марії Дворської

Впровадження гендерних підходів на робочому місці дозволяє жінкам впливати на розвиток компанії

Як розвивати громадянське суспільство під час війни

Виклики і можливості розвитку сфери культури та соціальної згуртованості у Тернопільській області

Об’єднання задля відновлення: як ОГС можуть працювати разом для спільного впливу на процеси?