​Івано-Франківськ: прагнення до інклюзії та доступності

«Івано-Франківськ завжди був прикладом гостинності та підтримки для тих, хто опинився в складних життєвих обставинах. Незважаючи на виклики, пов’язані з війною, місто продовжує розвивати свою ...

Знімок екрана 2024-05-29 183308

ГО "Жінки та діти з інвалідністю Північного Донбасу"

«Івано-Франківськ завжди був прикладом гостинності та підтримки для тих, хто опинився в складних життєвих обставинах. Незважаючи на виклики, пов’язані з війною, місто продовжує розвивати свою інфраструктуру, спрямовану на забезпечення інклюзії та доступності для всіх жителів», – сказав Руслан Марцінків, голова Івано-Франківської міської ради, та поділився своїм баченням і досягненнями в цій сфері.

Підтримка реабілітаційних центрів

Івано-Франківськ активно співпрацює з різними реабілітаційними центрами, надаючи необхідну підтримку та сприяючи їхньому розвитку. Завдяки мерії було упоряджено територію перед Центром комплексної реабілітації «Донбас-Прикарпаття», що допомогло зробити його більш доступним для людей, які пересуваються на кріслах колісних та мають інші порушення функціональності. 

Знімок екрана 2024-05-29 183330

Програма доступності та комплексний підхід до доступності

Одним із ключових напрямів роботи міської ради є Програма доступності. З огляду на сучасні виклики було розроблено шість маршрутів, які забезпечують доступність для людей з інвалідністю, зокрема для тих, хто перебуває в обласній лікарні, де лікуються хлопці з ампутаціями кінцівок. Маршрути з’єднують лікарню з центром міста, забезпечуючи комфортне пересування. Івано-Франківська міська рада розуміє, що питання доступності потребує комплексного підходу. Необхідно не лише формально виконувати роботи, а й робити їх дійсно функціональними. Окрім програм доступності, у місті діють інші соціальні програми, спрямовані на підтримку вразливих верств населення. Руслан Марцінків наголосив, що багато речей потребують неформального підходу та реалістичного виконання, щоб забезпечити справжню допомогу тим, хто її потребує.

Співпраця з іншими громадами та областями

Івано-Франківськ підтримує тісні зв’язки з іншими містами України, зокрема з містами-побратимами. Це дозволяє обмінюватися досвідом, надавати підтримку та допомогу одне одному. Руслан Марцінків розповів, як часто відвідує інші громади та області України, щоб особисто переконатися в їхніх потребах та надати необхідну допомогу, зокрема в східних областях України. 

З виступу голови Івано-Франківської міської ради присутні на форумі дійшли висновку, що влада Івано-Франківська продовжує робити кроки до створення інклюзивного суспільства, де кожен житель почуватиметься комфортно та захищено. Міська рада на чолі з Русланом Марцінківим працює над тим, щоб забезпечити доступність і підтримку для всіх, хто цього потребує. Посадовці міста вважають, що інформаційні кампанії, розвиток інфраструктури та співпраця з громадськими організаціями – ті кроки, які допоможуть досягти цієї мети. 

Знімок екрана 2024-05-29 183321

На форумі «Світ без обмежень» пан Руслан із задоволенням взяв участь в інтерактивній панелі, яку провела Оксана Потимко, директорка Ресурсного центру освітніх інформаційних технологій Національного університету «Львівська політехніка», та Катерина Івашутіна, співробітниця Ресурсного центру освітніх інформаційних технологій Національного університету «Львівська політехніка». 

Панель була присвячена окремим питанням роботи з тотально незрячими людьми та тими, хто втратив зір. Це дозволило додатково привернути увагу до того аспекту, що в сучасному українському суспільстві ще дуже багато роботи в напрямку розуміння проблем таких людей та забезпечення різних послуг і сфер суспільного життя в громадах. 

Після вправи із зав’язаними очима голова міста Івано-Франківськ зазначив: 

«Мене саджали на візок, але я розумів, як я можу рухатися, в мене все ж працювали руки, торс та я бачив куди та як рухатися. Тоді я став краще розуміти людей, які пересуваються за допомогою крісла колісного, і страшно сісти в крісло в мені не було. Але тепер, коли мені зав’язали очі та показали, як відчуває людина без зору, як вона може «дивитися» фільм, орієнтуватися, як рухатися, читати та писати, мені стало страшно. Нам слід більше думати та працювати для таких людей», – сказав Руслан Марцінків і подякував Оксані Потимко.

Знімок екрана 2024-05-29 183338

___________________________________________________

Проєкт «Адвокати покращення соціальних послуг в умовах воєнного стану для постраждалих та громад Львівської та Закарпатської областей» реалізовано громадською організацією «Жінки та діти з інвалідністю Північного Донбасу» та став можливим завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цього матеріалу не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Перше місце за доброту або чим вразила команда «Пряна Казка»

Роль соціального підприємництва у розвитку громад: приклад Solar Hope як соціальне підприємництво може трансформувати громади

STEM-освіта у Нововолинську. Як ГО «Молодіжні вітрила» створює можливості для молоді у сфері науки

Цифрова модель розвитку громади через платформу CLS

Історія успіху ai baby tales або інновації для найменших

Місцева ініціатива для глобальних змін