Національний(на) консультант(ка) з надання психотерапевтичної допомоги постраждалим від сексуального насильства
ЗАВЕРШЕНО
1. Мета надання послуг
UNFPA в Україні реалізує проект EMBRACE (Посилення національних та регіональних механізмів для побудови чуйної, підзвітної та економічно ефективної системи реагування та запобігання гендерно зумовленому насильству) у координації з Міністерством соціальної політики та Міністерством внутрішніх справ та за фінансової підтримки Уряду Великобританії.
У центрі уваги проекту є зміцнення національного та місцевого потенціалу для розвитку та підтримки ефективної системи протидії та запобігання гендерно зумовленому насильству, та надання потрібної підтримки постраждалим.
Через збройне вторгнення Російської Федерації в Україну, яке розпочалося 24 лютого 2022 року, ризики для жінок та дівчат стати об’єктами сексуального насильства, в тому числі пов’язаного з війною, значно зросли. Чоловіки та хлопці теж можуть ставати об’єктами сексуального насильства та знущань.
Наразі немає вичерпних даних щодо кількості жінок і дівчат, чоловіків та хлопчиків, постраждалих від сексуального насильства, оскільки звернення за послугами та підтримкою, а також збір даних значно ускладняється через активні військові дії та обмежений доступ до тимчасово окупованих територій. Водночас звернення постраждалих зі звільнених територій до поліції, закладів охорони здоров’я та правозахисних організацій є свідченнями збільшення кількості випадків сексуального насильства.
Щоб забезпечити необхідну підтримку усім постраждалим від пов’язаного з війною сексуального насильства та іншого насильства (незалежно від статі та віку: жінкам і дівчатам, чоловікам та хлопчикам, та поточного місцезнаходження: в Україні, включно на тимчасово окупованих територіях, та закордоном), UNFPA створив онлайн платформу «Аврора» наприкінці травня 2022 року за сприяння Офісу Віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України. Платформа має на меті розширення доступу постраждалих до якісної дистанційної комплексної допомоги та послуг – психологічних, юридичних і медичних, включаючи спеціалізовані психотерапевтичні консультації, щоб подолати травматичний досвід, відновити емоційну рівновагу та внутрішній ресурс для відбудови життя. Додаткова інформація тут: https://rozirvykolo.org/mental-support/.
Станом на сьогодні отримано понад 120 запитів з наданням допомоги тім, кому вона потрібна. Найближчим часом очікується збільшення кількості звернень, зокрема, враховуючи запланований запуск промокампанії платформи Аврора та загальнонаціональної інформаційної кампанії щодо запобігання та реагування на сексуальне насильство.
2. Зміст послуг:
Послуги мають на меті надання індивідуальних психотерапевтичних онлайнконсультацій постраждалим від сексуального насильства, спрямованих на подолання травматичного досвіду, та розробку індивідуальних планів реабілітації. Надання консультацій ґрунтується на підході ведення випадку (case management), орієнтованого на інтереси постраждалої особи. Консультування повинно надаватися з дотриманням професійної етики, включаючи гарантування конфіденційності та анонімності, уникнення повторної травматизації постраждалих осіб, створення сприятливого та безпечного середовища.
Процес терапевтичної підтримки для однієї клієнтки/ одного клієнта повинен включати щонайменше 10 індивідуальних онлайн-сесій тривалістю до 1,5 години кожна та заповнення форми випадку (анонімний інструмент збору та аналізу даних, що включає записи щодо прогресу клієнта(ки), отримання нею(ним) інших послуг, якщо клієнт(ка) зверталась за такими послугами).
Договір передбачає надання психотерапевтичної підтримки шляхом проведенням максимум 100 консультацій.
3. Тривалість та графік надання послуг:
Дата початку: 25 жовтня 2022 (попередньо)
Тривалість: до 31 березня 2023.
4. Міце надання послуг:
Україна, онлайн режим надання послуг
5. Звітування
До кінця звітного періоду короткі звіти про прогрес надсилатимуться в електронному вигляді на електрону адресу [email protected] кожні два тижні разом із розробленими/переглянутими проектами документів. Звітні періоди узгоджуються з консультантом(кою) додатково.
6. Моніторинг надання послуг та вимоги до звітності:
Щоденний моніторинг роботи здійснюватиме Ольга Чуєва, спеціалістка з питань реагування на пов’язане з конфліктом сексуальне насильство.
7. Управління контрактом:
Роботу у межах цього завдання безпосередньо керуватиме Ольга Чуєва, спеціалістка з питань реагування на пов’язане з конфліктом сексуальне насильство, [email protected].
8. Подорожі та поїздки:
Цей контракт не передбачає подорожей та поїздок.
9. Квалфікаційні вимоги:
Освіта:
• мінімум ступінь магістра психології, медицини або педагогіки, соціальних наук;
• дійсний міжнародний сертифікат з EMDR, когнітивно-поведінкової терапії, орієнтованої на травму, або MRTE.
Досвід роботи:
• принаймні 5 років підтвердженого досвіду надання психотерапевтичних консультацій, орієнтованих на травму, в тому числі жінкам і дівчатам, чоловікам та хлопцям, які зазнали сексуального насильства.
Інші навички та знання:
• знання української та міжнародної правової бази, пов’язаної з наданням підтримки особам, які пережили сексуальне насильство;
• знання та тверда прихильність до професійних етичних стандартів;
• членство в національних та/або міжнародних професійних асоціаціях.
Знання мов: вільне володіння (усно та письмово) українською та російською мовами, робоче знання англійської (вміння читати та працювати з документами та письмове ділове спілкування).
10. Підтримка з боку UNFPA
Додаткові послуги можуть надаватися за запитом та дозволом UNFPA. За потреби UNFPA надаватиме організаційну підтримку Консультанту(ці) у спілкуванні з партнерами-виконавцями, а також національними та місцевими зацікавленими сторонами. Також UNFPA надаватиме доступ Консультанту(ці) до клієнток, в тому числі через онлайн платформу надання послуг. UNFPA надасть консультанту(ці) пакет документів, що стосуються надання послуг, в тому числі форму ведення випадку.
11. Інша інформація щодо умов надання послуг:
Оплата послуг за контрактом буде здійснюватися щомісяця після подання звіту Консультантки(а) з описом кількості робочих годин і надання форм ведення випадку.
Будь-які зауваження, пропозиції, скарги чи претензії до Консультантки(а) щодо послуг, що надаються відповідно до цього технічного завдання, повинні бути надіслані Консультантці(у) в письмовій формі протягом 10 днів з моменту подання результатів або звітів.
Обсяг роботи, яку має виконувати Консультант(ка) згідно з цим технічним завданням, а також інші умови консультації, можуть бути змінені, якщо це необхідно, шляхом письмової угоди між Консультанткою(ом) та UNFPA.
Подання заявок
Зацікавлені кандидатки та кандидати мають надіслати заявку на адресу [email protected] до кінця робочого дня 09 жовтня 2022 року, з позначенням у темі листа «Application_Psychotherapist_SV survivors».
Пакет заявки повинен містити:
резюме кандидатки(а), яке свідчить про відповідність освіти, досвіду та знань критеріям відбору, включаючи посилання на професійні асоціації, членкинею/членом яких є кандидат(ка) (див. пункт 9);
копії дипломів і сертифікатів;
2 рекомендаційні листи від організацій, з якими працював(ла) кандидат(ка);
супровідний лист з описом мотивації кандидатки(а) та очікуваної винагороди за послуги за робочу годину (див. 2); розрахунки повинні включати можливі витрати на підключення стільникового зв’язку та Інтернету, використання необхідного обладнання.
Передбачається проведення онлайн співбесіди з успішними кандидатами та кандидатками.