Консультант/ка з комплаєнсу
ЗАВЕРШЕНО
Мета: Надання консультацій з побудови системи контролю за дотриманням норм (комплаєнс) та підготовки документів з комплаєнсу для кредитних спілок
Тривалість контракту: 11 лютого 2024 – 30 червня 2024 року, з можливим продовженням з огляду на потреби та якість наданих послуг. Очікувана кількість годин надання послуг: до 400 годин.
Проєкт «Кредитування сільськогосподарських виробників (КЕП)» в Україні, що реалізується Всесвітньою радою кредитних спілок (WOCCU) за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), прагне посилити спроможності сектору кредитних спілок в Україні шляхом створення прозорішої нормативно-правової бази для діяльності кредитних спілок в Україні, що сприятиме їхньому зростанню, а також зниженню ризиків, одночасно покращуючи доступ до фінансування для сільськогосподарського та сільського мікро, малого та середнього бізнесу (ММСП) з боку кредитних спілок.
Проєкт КЕП тісно співпрацює з НБУ як ключовим партнером в Україні. З 2020 року НБУ став регулятором кредитних спілок та у зв’язку із введенням в дію з 01 січня 2024 Закону України «Про кредитні спілки» запроваджує нові вимоги до системи управління кредитними спілками.
Вказані вимоги зокрема передбачають створення комлексної системи внутрішнього контролю, одним з елементів якої є контроль за дотриманням норм (комплаєнс).
Проєкт КЕП також працює з партнерськими об’єднаними кредитними спілками (ОКС) і кредитними спілками-учасниками робочої групи з агрокредитування щодо інституційного зміцнення та запровадження управління фінансовими та нефінансовими ризиками, зокрема, комплаєнс-ризиком.
ОБСЯГ РОБІТ
Попередній обсяг робіт складається з двох завдань, як зазначено нижче:
Завдання 1. Підготовка примірних документів для об’єднаних кредитних спілок (ОКС) з контролю за дотриманням норм (комплаєнс) відповідно до встановлених НБУ вимог до управління кредитних спілках.
Завдання включає розробку примірних документів з комплаєнсу та методології організації забезпечення відповідності діяльності кредитної спілки вимогам законодавства, внутрішнім документам кредитної спілки, стандартам професійних об’єднань, дія яких поширюється на кредитну спілку, згідно з наступним переліком, але не обмежуючись ним:
- Порядку організації контролю за дотриманням норм законодавста та внутрішніх документів, включаючи проведення оцінки впливу змін у законодавстві України та контролю за їх імплементацією;
- Порядку управління комплаєнс-ризиком та складання профілю комплаєнс-ризику;
- Форм звітності щодо комплаєнс-ризику;
- Порядку проведення внутрішнього навчання з питань дотриманням норм (комплаєнс).
Крім того, у ході підготовки примірних документів консультант(ка) за потреби проведе консультації з об’єднаними кредитними спілками щодо наявних політик, процедур, процесів контролю за дотриманням норм (комплаєнс) та їх врахування / адаптації при підготовці примірних документів.
Завдання 2. Підготовка примірних документів з контролю за дотриманням норм (комплаєнс) для кредитних спілок з врахуванням документів, розроблених для ОКС
Завдання включає:
- проведення верхньорівневої оцінки діяльності кредитних спілок та притаманних їм комплаєнс-ризикам (шляхом консультації з Проєктом КЕП, Асоціаціями кредитних спілок або вибіркою індивідуальних кредитних спілок) для виявлення спільних та відмінних рис від профілю комплаєнс-ризику ОКС;
- підготовку та адаптацію документів, розроблених у рамках завдання 1, під профіль комплаєнс-ризику кредитної спілки.
ВИМОГИ
- Вища освіта в галузі юриспруденції, управління та адміністрування (фінанси, економіка) або іншої суміжної галузі;
- Мінімум 5 років роботи в комплаєнсі або на суміжних ролях у фінансовій сфері, консалтингу та/або в якості регулятора;
- Попередній досвід роботи в комплаєнсі у банках, знання нормативної бази щодо систем внутрішнього контролю та комплаєнсу у банках – бажано, але не обов’язково;
- Попередній досвід роботи з проєктами міжнародної технічної допомоги – бажано, але не обов’язково;
- Розуміння бізнес-моделі ОКС або кредитних спілок – бажано;
- Відмінні навички письма, розробки методологій, бізнес-аналітики та комунікативні навички;
- Вміння дотримуватися термінів та командно працювати для досягнення спільної мети;
- Рідна українська мова, досвід роботи в Україні;
- Робочий рівень володіння англійською мовою як письмовою, так і розмовною – бажано, але не обовʼязково;
- Культурна чутливість і здатність працювати з багатьма зацікавленими сторонами в Україні та розуміти їхні різні позиції/точки зору;
Із консультантом укладається договір про надання послуг. Оплата послуг здійснюється за результатами надання послуг та після підписання Акту прийому-передачі надання послуг.
ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ
Завдання 1. Підготовка примірних документів для об’єднаних кредитних спілок (ОКС) з контролю за дотриманням норм (комплаєнс) відповідно до встановлених НБУ вимог до управління кредитних спілках.
- Звіт про розробку примірних документів
- Проєкти примірних документів для ОКС з контролю за дотриманням норм (комплаєнс).
Завдання 2: Підготовка примірних документів з контролю за дотриманням норм (комплаєнс) для кредитних спілок з врахуванням документів, розроблених для ОКС
- Звіт про підготовку примірних документів для кредитних спілок.
- Проєкти примірних документів з з контролю за дотриманням норм (комплаєнс) для кредитних спілок
Щоб подати заявку, надішліть, будь ласка, до 4 лютого 2024 року наступні документи на електронну адресу [email protected] та зазначте у темі листа «Compliance consultant»:
- Копія резюме;
- Пропозиція, що включає супровідний лист із детальним описом того, чому ви зможете виконати роботу, у т.ч. відповідний досвід роботи;
- Запропонована цінова пропозиція за годину роботи;
- Контактна інформація 2-3 осіб, які зможуть надати рекомендації.
Цей запит на тендерну пропозицію жодним чином не зобов’язує Всесвітню раду кредитних спілок укладати контракт, а також не зобов’язує Всесвітню раду кредитних спілок відшкодовувати будь-які витрати, понесені під час підготовки та подання заявки. Всесвітня рада кредитних спілок залишає за собою право змінювати будь-яку частину запиту на участь у тендері під час укладання договору, якщо це буде необхідно.