Консультант з оцінки результатів діяльності Асоціації ОТГ в програму USAID DOBRE
ЗАВЕРШЕНО
«Глобал Комьюнітіз» шукає кваліфікованих консультантів для роботи на короткотерміновій основі для Програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE), яка фінансується USAID.
ПОСАДА: Консультант з оцінки результатів діяльності Асоціації ОТГ у відповідності до потреб членів і їх залучення до процесу прийняття рішень /Вивчення можливості асоціації покращити свою роботу з членами організації
ПЕРІОД ВИКОНАННЯ ОБОВ’ЯЗКІВ: Жовтень-Грудень 2020 року
КОЛО ПОВНОВАЖЕНЬ
I. Загальні відомості
Організація «Глобал Комьюнітіз» реалізує в Україні Програму «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE), яка фінансується USAID. Цей проект, започаткований у 2016 року, допомагає керівникам новостворених об’єднаних територіальних громад (ОТГ) ефективно управляти ресурсами, підвищувати якість публічних послуг, стимулювати місцеву економіку та збільшити залученість громадян. DOBRE допомагає зацікавленим сторонам у громадах через партисипативний процес стратегічного планування, у рамках якого відбуваються залучення громадян, виявлення проблем і розподіл ресурсів. На підставі отриманого стратегічного плану розвитку DOBRE допомагає лідерам громад формувати та впроваджувати програми та проекти, що відповідають пріоритетним потребам громад.
Беручи за основу процес стратегічного планування та індекс спроможності місцевої влади, DOBRE зараз надає різноманітну консультативно-методичну допомогу об’єднаним громадам безпосередньо. Але для забезпечення консультативно-методичної допомоги громадам в довгостроковій перспективі, цю роль мають виконувати асоціації органів місцевого самоврядування, оскільки вони представляють інтереси об’єднаних громад та мають допомагати їм задовольняти їх спільні потреби і розбудовувати їх спроможність. З огляду на це, DOBRE розробила програму підвищення спроможності асоціацій органів місцевого самоврядування (організації, які побудовані за принципом членства). Після впровадження цієї програми у 2019-2020 роках, для Асоціації об’єднаних територіальних громад, яка швидко зростає та розвивається, необхідно оцінити результати її участі у програмі, щоб за результатами оцінки прийняття рішення щодо її майбутньої технічної та фінансової підтримки.
II. Опис проекту DOBRE
DOBRE працює з новооб’єднаними територіальними громадами у Харківській, Дніпропетровській, Херсонській, Кіровоградській, Миколаївській, Івано-Франківській, Тернопільській, Запорізький, Чернігівський та Черкаській областях. Дослідження та оцінювання вказують на те, що громади часто зіштовхуються з однаковими проблемами, їм бракує тих самих навичок і знань, але різною мірою. Вирішення спільних проблем може стати набагато простішим через таку форму об’єднання, як «асоціація». Кількість асоціацій органів місцевого самоврядування зросла протягом минулого року, але вони створені нещодавно та потребують допомоги у запровадженні найкращих практик управління асоціаціями. На тлі реформи децентралізації в новостворених об’єднаних громад виникають потреби в дуже специфічних знаннях, досвіді, інструментах та методологіях, які необхідні їм для того, щоб правильно налагодити роботу органів місцевого самоврядування.
Очолюваний «Глобал Комьюнітіз» консорціум DOBRE, що складається з міжнародних та українських організацій, поєднує широкий спектр знань та досвіду у сфері децентралізації та розвитку громад. DOBRE організовує низку практичних тренінгів, консультацій в громадах та інших місцях, а також інші заходи, які поліпшують надання послуг, місцевий економічний і громадський розвиток ОТГ. Ініційовані в громадах процеси та впроваджений DOBRE індекс спроможності місцевої влади закладають основу для створення програм та індивідуальних проектів, що поліпшують надання публічних послуг, стимулюють економічний розвиток і підвищують якість життя в громадах. Щоб вирішувати спільні проблеми, громади мають діяти через об’єднання, яке допомагає зробити їхні голоси більш чутними та становить більш ефективний засіб забезпечення довготривалого розвитку ОТГ. Для того, щоб ОТГ були в змозі розширювати власні можливості, асоціація має перетворитися на організацію, яка забезпечує громадам повний комплекс консультативно-методичного обслуговування. Вона повинна мати й накопичувати повний спектр експертних знань, досвіду, інструментів, методологій, інформації тощо, аби забезпечувати потреби ОТГ зараз і в майбутньому.
III. Обсяг роботи та результати
Організація «Глобал Комьюнітіз» впроваджувала програму підвищення спроможності асоціацій органів місцевого самоврядування, які представляють інтереси об’єднаних громад, у 2019 та 2020 роках. Програма покращила інфраструктуру для об’єднаних громад в Україні з метою зробити голос громад більш чутним на всіх рівнях влади та створити сприятливі умов для розвитку громад. Асоціація ОТГ брала участь у програмі та отримала технічну та фінансову підтримку від програми DOBRE. Для прийняття рішення про подальшу допомогу асоціації DOBREмає на меті оцінити прогрес діяльності асоціації у відповідності до потреб членів, відкритих та прозорих внутрішніх процедур, та ролі, яку грають члени в процесах прийнятті рішень та управлінні асоціацією.
Оцінка повинна дати відповіді на наступні питання:
- Наскільки ассоціація є ефективною у сприянні інституційного розвитку своїх членів?
- Наскільки асоціація враховує думку своїх членів у своїх законодавчих ініціативах та створенні і наданні послуг?
- Наскільки часто члени асоціації беруть участь у роботі мереж і наскільки ефективною є робота самих мереж?
- Наскільки впливовою зараз є асоціація?
- Наскільки компетентною, ефективною, результативною є діяльність чотирьох (4) модераторів, яких підтримує DOBRE?
- Наскільки асоціація дотримується принципів прозорості і демократичності у впроваджених процедурах (вибори, бюджети, угоди з міжнародними організаціями тощо)?
- Наскільки асоціація орієнтована на отримання результату та покращення ефективності своєї роботи?
- Наскільки асоціація орієнтована на постійне удосконалення?
3. Наскільки обґрунтованим і ефективним є розподіл ролей та відповідальності між політичним керівництвом асоціації, виконавчою дирекциєю та членами?5. Яка роль політичного керівництва та членів у захисті прав та лобіюванні інтересів ОТГ?6. Наскільки ефективно асоціація спілкується зі своїми членами? 8. Наскільки робота платформ відповідає очікуванням та потребам членів?
Для проведення оцінки АОТГ «Глобал Комьюнітіз» бажає залучити консультанта (ів) – фізичних осіб. Консультант (и) з оцінювання діяльності Асоціації ОТГ буде (уть) відповідати за розробку відповідного плану оцінювання і вибір інструментів оцінювання. Це може включати проведення опитування, структурованих або напівструктурованих інтерв’ю з членами асоціації, якісний та / або кількісний аналіз через анкети та / або фокус-групи з членами асоціації. Консультант (и) може (уть) запропонувати інші методи для забезпечення збору повної та необхідної інформації для оцінки.
- Результати
Основні результати мають бути такі:
№ з/п |
Результат(и) |
Опис |
Максимальна тривалість |
Термін виконання |
1. |
Кабінетні дослідження, вибір та розробка методології та інструментів дослідження, подання початкового звіту
|
|
5 днів |
Не пізніше ніж 10 робочих днів після підписання угоди |
2. |
Реалізація самого оцінювання на основі методології дослідження та плану збору даних
|
|
15 днів |
Не пізніше ніж 10 робочих днів після затвердження методології та плану оцінювання |
3. |
Аналіз даних та підготовка першого проекту підсумкового звіту (українською мовою)
|
|
5 днів |
Не пізніше ніж 10 днів після виконання п. 2 |
4. |
Подання остаточного звіту та презентація результатів
|
|
3 дні |
- Кваліфікація і досвід викладачів/консультантів:
- Щонайменше п’ятирічний досвід роботи в сфері консультування підприємств, асоціацій і НУО з питань менеджменту.
- Щонайменше п’ятирічний досвіду в галузі моніторингу, оцінки або досвіду в галузі соціальних досліджень, включаючи збір даних, аналіз та написання звітів.
- Щонайменше п’ятирічний досвід в менеджменті та управлінні.
- Розуміння проблем, що постають перед асоціаціями, побудованими по принципу членства.
- Бажаним, але не обов’язковим, є досвід надання консультаційних послуг асоціаціям органів місцевого самоврядування, місцевим органам влади.
- Підтверджена репутація, що свідчить про професіоналізм та етичну поведінку.
- Знання англійської мови бажане, але не обов’язкове.
VI. Тривалість: робота починається відразу після підписання договору і завершується не пізніше ніж через 3 місяці після підписання.
VII. Процедура подання заявок
Заявки треба надсилати до 12 жовтня 2020 року в електронному вигляді на адресу [email protected], зазначаючи в темі листа «Консультант з оцінки результатів діяльності Асоціації ОТГ».
До всіх заявок потрібно додавати:
- Короткий опис (не більше ніж 3 сторінки) експертних знань і досвіду заявника, виділяючи ті аспекти, що є особливо важливі для цього завдання.
- Резюме (максимум 5 сторінок) англійською та українською мовами.
- Зразки попередньої виконаних робіт (наприклад, доповіді, дослідження, презентації тощо).
- Три контакти для отримання відповідних рекомендацій.
- Технічну пропозицію з коротким оглядом того, як консультант підійде до виконання завдання (макс. 2 сторінки).