Керівник/ця відділу з моніторингу, оцінки, підзвітності та навчання
ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ
БФ «Право на захист» (далі — Фонд) — благодійна організація, що зосереджує свою діяльність на наданні допомоги внутрішньо переміщеним особам (ВПО), особам, які постраждали від війни, особам, які потребують міжнародного захисту, особам без громадянства, особам з підвищеним ризиком без громадянства та особам без документів. З початку військового вторгнення на Сході України Фонд проводив моніторинг ситуації захисту прав ВПО, надаючи правову допомогу та посилюючи гуманітарну відповідь у Донецькій, Харківській, Дніпропетровській, Запорізькій областях. Сьогодні Фонд працює майже у всіх обласних центрах та громадах у межах відповідних областей.
В умовах невідкладного гуманітарного реагування та постійних змін для нас, як «Право на захист», важливо мати сильну систему моніторингу, оцінки, підзвітності та навчання (MEAL). Ми не просто реалізуємо проєкти — ми постійно аналізуємо їхню ефективність і вплив, збираємо відгуки та вдосконалюємо роботу. Ця роль є ключовою для забезпечення якості, прозорості та стратегічного розвитку наших програм.
Ця роль дозволить “Право на захист” збільшити кількість прийнятих рішень базованих на даних, посилить систему підзвітності перед бенефіціарами та донорами, а також сприятиме процесу постійного покращення програм задля збільшення позитивного впливу на життя тих, кого ми підтримуємо. Ви станете архітектором системи, яка дозволить організації не тільки звітувати про досягнення, а й глибоко розуміти, як саме ми змінюємо реальність.
Забезпечити розробку, впровадження та ефективне функціонування комплексної системи MEAL в “Право на захист”, що дозволить системно збирати, аналізувати та використовувати дані для оцінки ефективності програм, забезпечення підзвітності, ідентифікації уроків та постійного покращення якості нашої допомоги.
Це роль стратегічного партнера для керівництва та програмних команд. Це не виключно технічна функція, а радше – інтегратор процесів та знань, що діє в логіці “аналізую, навчаю, вдосконалюю”.
Основні сфери відповідальності
- MEAL-стратегія: Перегляд та реалізація комплексної стратегії та політик MEAL, що відповідають потребам та стандартам “Право на захист” та її донорів.
- Систематизація збору даних: Вдосконалення та розвиток діючих систем для ефективного збору, обробки та зберігання якісних та кількісних даних по всіх програмах.
- Моніторинг програм: Керівництво розробкою інструментів моніторингу (індикатори, плани моніторингу), забезпечення регулярного збору та аналізу даних моніторингу, дизайнування оцінок потреб та їх аналіз
- Оцінка впливу: Планування та координація внутрішніх та зовнішніх оцінок програм, включаючи розробку технічних завдань, методологій та аналіз результатів.
- Забезпечення підзвітності: підтримка механізмів зворотного зв’язку та розгляду скарг для бенефіціарів, забезпечення прозорості та реагування на отриману інформацію.
- Управління знаннями та навчання: Створення системи для виявлення, документування, поширення та інтеграції уроків та передового досвіду у програмну діяльність.
- Аналіз та звітність: Підготовка аналітичних звітів, презентацій та рекомендацій на основі даних MEAL для керівництва, програмних команд та донорів.
- Розвиток потенціалу: Проведення тренінгів та наставництво для співробітників щодо принципів та інструментів MEAL.
- Лідерство та управління командою MEAL: Керівництво та розвиток команди MEAL-фахівців, забезпечення ефективної взаємодії з іншими департаментами.
- Дотримання стандартів: Забезпечення відповідності діяльності MEAL міжнародним стандартам та кращим практикам (наприклад, Core Humanitarian Standard).
Функціональні (hard) компетенції
- Глибокі знання методологій MEAL: Досвід розробки та впровадження логічних рамок (LogFrames), теорії змін, індикаторів, планів моніторингу та оцінки.
- Статистичний аналіз даних: Вміння не лише працювати з кількісними та якісними даними, використовувати відповідне програмне забезпечення (наприклад, Excel, SPSS, R, Stata, NVivo) для їхнього аналізу, а й впроваджувати їх в процеси відділу
- Управління базами даних: Досвід роботи та впровадження баз даних (наприклад, KoboToolbox) для збору та управління інформацією.
- Навички розробки інструментів: Здатність розробляти анкети, фокус групові обговорення і гайди, інструменти для key informant interviews (KII) та інші методи збору даних.
- Звітність та презентація: Вміння готувати чіткі, структуровані та візуально привабливі звіти та презентації на основі комплексних даних.
- Управління проєктами MEAL: Досвід планування, реалізації та моніторингу проєктів у сфері MEAL.
- Знання міжнародних стандартів: Розуміння та застосування міжнародних стандартів MEAL у гуманітарній сфері та сфері розвитку.
- Вільне володіння англійською мовою.
Поведінкові (soft) компетенції
- Аналітичне та критичне мислення: Здатність глибоко аналізувати інформацію, виявляти причинно-наслідкові зв’язки, ставити під сумнів припущення та робити обґрунтовані висновки.
- Системний підхід: Вміння бачити взаємозв’язки між різними елементами програм та систем, формувати цілісні та ефективні рішення.
- Лідерство та вплив: Здатність надихати, мотивувати та вести за собою команду, а також ефективно впливати на внутрішніх та зовнішніх стейкхолдерів.
- Комунікаційні навички: Високий рівень усних та письмових комунікацій, здатність ефективно пояснювати складні концепції різним аудиторіям.
- Увага до деталей та точність: Скрупульозність у роботі з даними та документацією, забезпечення високої якості та достовірності інформації.
- Наставництво та розвиток інших: Бажання та здатність навчати та розвивати колег у сфері MEAL.
- Адаптивність та гнучкість: Здатність швидко адаптуватися до мінливих умов та пріоритетів, знаходити рішення у складних ситуаціях.
Очікувані результати
- Розроблено та впроваджено оновлену MEAL-стратегію та політику “Право на захист”, інтегровану в усі програмні цикли.
- Переглянуто структуру відділу та оновлено процеси
- Ефективно функціонує єдина цифрова система збору, зберігання та аналізу даних для всіх ключових програм.
- Підвищено рівень використання даних MEAL для прийняття стратегічних та програмних рішень, що підтверджується відповідними індикаторами.
МИ ПРОПОНУЄМО
БФ “Право на захист” пропонує успішному кандидату:
- Строковий договір до кінця грудня 2025 року з можливістю продовження, що залежить від подальшого фінансування і особистих результатів роботи;
- Можливість працювати з однією з найсильніших українських правозахисних та гуманітарних НУО;
- Підтримку та наставництво;
- Можливість професійного зростання;
- Теплий та дружній клімат в команді.
Процес подачі заявки
Надіслати резюме та мотиваційний лист на адресу [email protected], зазначивши у темі листа “Керівник відділу з моніторингу, оцінки, підзвітності та навчання_Київ”. Відповіді будуть направлятися тільки особам, які будуть відібрані для інтерв’ю. Будь ласка, не телефонуйте додатково.
Заявки приймаються до 04 серпня 2025 року. Якщо відповідні кандидати будуть визначені достроково, Фонд залишає за собою право завершити процес до цього терміну.