Експерт/ка з питань залучення громадськості в програму USAID DOBRE

ЗАВЕРШЕНО

Зафіксувати у Google календарі!


Додано:
GC_UkraineHR

Vacancy-вакансія7
Експерт/ка з питань залучення громадськості в програму USAID DOBRE

Програма «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE), що виконується міжнародною організацією Глобал Комьюнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), шукає експерта з питань залучення громадськості.

ПОЗИЦІЯ:                                                       експерт/ка із залучення громадськості

ПЕРІОД РОБОТИ:                                          4 місяці (листопад 2022 – лютий 2023)

МІСЦЕ РОБОТИ:                                            дистанційно через засоби онлайн комунікації з візитами до офісу Програми DOBRE (за потреби)

РОБОЧЕ НАВАНТАЖЕННЯ:                максимум 30 робочих днів за весь період. Точна кількість днів буде визначена індивідуально під час процесу контрактування.

МЕТА

Глобал Комьюнітіз (Global Communities) виконує проект Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) в Україні.

Програма USAID DOBRE надає допомогу та підтримку територіальним громадам (ТГ) в Україні в подоланні ними викликів та використанні можливостей, які надає децентралізація, шляхом покращення місцевого врядування та збільшення залучення громадян до вирішення питань місцевого значення. Підтримка надається за такими сферами: стратегічне планування; фінансовий менеджмент; надання публічних послуг; місцевий економічний розвиток; місцева політика, що враховує гендерні аспекти та інтереси молоді. DOBRE також працює над налагодженням зв’язків і співпраці між ТГ. Серед партнерів Global Communities у складі консорціуму програми DOBRE – Український кризовий медіа-центр (UCMC); Фонд підтримки місцевої демократії (FSLD/FRDL), Малопольська школа державного управління при Краківському економічному університеті (MSAP/UEK), Польща.

Програма USAID DOBRE тісно співпрацює зі 100 ТГ у 10 областях України: Дніпропетровській, Запорізькій, Івано-Франківській, Кіровоградській, Миколаївській, Тернопільській, Харківській, Херсонській, Чернівецькій, Чернігівській.

Програма USAID DOBRE надає допомогу територіальним громадам у забезпеченні взаємодії між жителями та органами місцевого самоврядування, у створенні можливостей для громадян брати участь у прийнятті рішень на місцевому рівні. Зокрема, передбачається інтегрувати залучення громадян як наскрізного підходу за всіма сферами підтримки цільових територіальних громад: інфраструктура та надання публічних  послуг, управління активами та місцевими публічними фінансами, управління гуманітарною допомогою, місцевий економічний розвиток. Програма USAID DOBRE також сприяє кращій взаємодії та комунікації органів місцевого самоврядування  з внутрішньо переміщеними особами, вразливими соціальними групами населення в територіальних громадах.

Програма USAID DOBRE розглядає «залучення громадян» як двосторонню взаємодію між жителями територіальних громад та органами місцевого самоврядування. Така взаємодія має забезпечувати співучасть громадян в ухваленні рішень задля покращення результатів розвитку територіальної громади.

Програма USAID DOBRE має на меті заохотити використовувати інклюзивні підходи до відновлення територіальних громад, що зазнали руйнувань та зіштовхнулися з негативними наслідками воєнних дій, а також покращення інфраструктури надання послуг для населення, вирішення інших питань місцевого значення. Зокрема, передбачається покращити спроможність органів місцевого самоврядування, місцевих організацій громадянського суспільства застосовувати механізми, інструменти залучення громадськості на основі деліберативного підходу.

ОСНОВНІ ОБОВ’ЯЗКИ / КОНКРЕТНІ ЗАВДАННЯ

Для надання експертного супроводу Програма USAID DOBRE шукає експерта з розроблення методичних рекомендацій та посібника для органів місцевого самоврядування та організацій громадянського суспільства щодо використання деліберативного підходу у залученні громадян, організації та проведення формалізованих та неформалізованих заходів в процесі публічних консультацій та інших механізмів залучення.

Деліберативний підхід (дорадчий метод)  – це підхід до прийняття рішень органами місцевого самоврядування, який дозволяє учасникам розглянути відповідну інформацію, обговорити проблему (проблеми), варіанти вирішення, перш ніж прийти до остаточного формування своєї позиції. Цей підхід фокусується на виявленні різних поглядів, позицій після того, як громадяни мали можливість отримати всю необхідну інформацію для обговорення.

Конкретні завдання експертка із залучення громадськості:

Завдання 1: Аналіз існуючих практик залучення громадян до вирішення питань місцевого значення з урахуванням як вимог законодавства України, так і успішного досвіду, набутого територіальними громадами. Підготувати перелік релевантних формалізованих і неформалізованих форматів організації публічних консультацій на рівні територіальних громад в процесі відбудови населених пунктів, які зазнали руйнувань та пошкоджень внаслідок воєнних дій, ліквідації наслідків збройної агресії, організації та покращенні надання публічних послуг, управління місцевими публічними фінансами та активами, забезпечення місцевого економічного розвитку (від 10 стор.). (Орієнтовна кількість робочих днів – 7).

Завдання 2: Розробити методичні рекомендації для органів місцевого самоврядування та організацій громадянського суспільства щодо застосування деліберативного підходу до залучення громадян, організації і проведення формалізованих і неформалізованих заходів в процесі публічних консультацій (від 10 стор.). (Орієнтовна кількість робочих днів – 10).

Завдання 3: Підготовка тексту практичного посібника для органів місцевого самоврядування та організацій громадянського суспільства щодо використання різних формалізованих та неформалізованих форматів залучення громадян до процесу ухвалення рішень в територіальній громаді на основі деліберативного підходу (від 50 стор.). (Орієнтовна кількість робочих днів – 13).

КООРДИНАЦІЯ ТА КОНТРОЛЬ

Обсяг завдань експерта узгоджується щомісяця у межах передбаченого навантаження (кількості робочих днів). Експерт подає проміжні місячні звіт про виконану за період роботу із додатками.

Для забезпечення виконання вищезазначених завдань експерт буде:

  • забезпечувати постійне спілкування / обговорення з командою Програми USAID DOBRE в процесі виконання завдань;
  • узгоджувати з командою Програми USAID DOBRE остаточні документи, матеріали, розроблені в межах завдань;
  • надавати, у відповідь на запити, всі результати роботи для перегляду, коментарів та схвалення командою Програми USAID DOBRE;
  • брати участь у брифінгах, заходах для мас медіа разом з командою Програми USAID DOBRE у разі необхідності.

ПРОЦЕС ВІДБОРУ КАНДИДАТІВ

Глобал Комьюнітіз обиратиме експерта відповідно до таких критеріїв:

  • Досвід роботи та знання в сфері місцевого самоврядування, залучення громадськості, місцевої демократії.
  • Досвід підготовки методичних рекомендацій, посібників для органів місцевого самоврядування та організацій громадянського суспільства.
  • Розуміння процесів децентралізації.
  • Наявність вищої освіти на освітньо-кваліфікаційного рівні не нижче магістра в одній або декількох відповідних галузях знань (публічне управління та адміністрування, політологія, соціологія).
  • Попередній досвід роботи з органами місцевого самоврядування, асоціаціями органів місцевого самоврядування, організаціями громадянського суспільствами, програмами міжнародної технічної допомоги буде перевагою.

Будь ласка, надсилайте резюме та супровідний лист з коротким описом досвіду роботи, який відповідає вимогам на цю посаду, на електронну адресу [email protected]  зазначивши “консультант із залучення громадськості” в темі листа до 25 листопада 2022 року.

Тільки обрані кандидати будуть запрошені на співбесіду. Довідки телефоном не надаватимуться.

 

 


Останні публікації цього розділу:

Асистент/ка проєктів

Фахівець/чиня з мінної небезпеки

Провідний/на фахівець/чиня з підготовки та ведення звітності за проєктами

Менеджер/ка з комунікацій та роботі з лідерами думок

Координатор/ка проєкту по F2F фандрейзингу

Фахівець/чиня з фінансів