Триває набір на курс «Травмафокусована психологія» для представників Миколаївської та Херсонської громад
ЗАВЕРШЕНО
Запрошуємо психологів, спеціалістів допомагаючих професій та волонтерів з Миколаївської і Херсонської громад пройти навчання на спеціалізованому курсі “Травмафокусована психологія”.
Реальність, у якій ми, українці, зараз живемо, щодня ставить нові виклики перед нами. Кожен з нас мусить пристосовуватися до життя в умовах постійної загрози й обмежень та формувати нові навички стресостійкості. А психологам, працівникам допомагаючих професій та волонтерам у цій реальності вдвічі важче, адже для них це виклики не лише в загальнолюдському, а і у професійному сенсі. Вони повинні допомагати не лише собі, а й оточуючим, навчити їх впоратися зі стресом і опрацювати психотравмуючий досвід.
Для кого цей курс?
- Для психологів
- Для спеціалістів допомагаючих професій та волонтерів (які не мають психологічної освіти, але є вмотивованими допомагати іншим у процесі опрацювання психотравмуючого досвіду, і зможуть це робити в ролі інструкторів сфери психічного здоров’я)
Про що цей курс?
П’ятиденний курс «Травмафокусована психологія і психотерапія» складається з лекційно-практичних занять у форматі офлайн (3 години впродовж 3 днів) та онлайн (3 години впродовж 2 днів). Після завершення курсу усі учасники складають залік та отримують сертифікацію. Навчання проводиться спеціалістами Всеукраїнської асоціації психологів травмафокусованої практики у партнерстві з ГО “ЕЛЕОС-Херсон”, за підтримки Української військово-медичної академії та Університету сучасних знань. Курс заснований на дієвих ізраїльських протоколах травмафокусованої школи психології, які були адаптовані під український ментальний профіль психотравми і показав свою результативність під час використання у Головному військово-клінічному госпіталі м. Києва, починаючи з 2016 року. Після завершення курсу всі учасники, що пройшли навчання, будуть забезпечені у процесі своєї роботи подальшою супервізією та дистанційною підтримкою тренерів. Також програма забезпечує певну матеріальну підтримку для сертифікованих учасників у перші місяці роботи.
Курс розкриває такі теми:
- Діагностика стану емоційного вигорання
- Психічне здоров’я – психоаналітичний погляд
- Психологічна травма: чинники, супутники, рівні реалізації психотравмування, наслідки. Типи відреагування на стрес (агресія, паніка, істерика, психомоторне збудження, ступор)
- Гостра реакція на стрес. ПТСР та його критерії. Коморбідність ПТСР
- Психотравма і діти. Рекомендації щодо опрацювання дитячої психотравми
- Особливості надання психологічної допомоги особистостям, які пережили полон і тортури
- Копінг-ресурсність та копінг-стратегії особистості
- Психологічна пружність, техніки підвищення психологічної пружності
- Модель опрацювання травми (за Джанетом)
- Десенситизація та майндфулнес як техніки роботи з психотравмою
- Форми і техніки роботи психолога травмафокусованої практики
- Фантомний біль. Особливості роботи психолога із пацієнтами хірургічного профілю
- Проективні техніки у практиці психолога травмафокусованої практики
- Психотехніка ЕМDR
- Особливості проведення психодіагностичної процедури із людьми, які набули досвіду психотравмування
- Процедура BODYSCAN: методичні рекомендації
- Протокол надання первинної психологічної допомоги за Гаррі Квінном
- Психотехніка ВАSICPH
- Детальна програма курсу буде надіслана зареєстрованим учасникам.
Коли?
03-05 липня (офлайн, щодня по 3 години) та 17-18 липня (онлайн по 3 години)
Локація проведення: м. Миколаїв
Вартість: безкоштовно
Тренери:
-
Тетяна Марініна (Таран) – клінічний психолог, травмафокусований психолог, засновниця ГО «Всеукраїнська асоціація спеціалістів травмофокусованої практики», волонтер, котра з 2014 року працює з ветеранами АТО/ООС та їхніми родинами; начальник відділення психологічної реабілітації у НВКЦ «Головний військовий клінічний госпіталь» (2016-2019 рр.); автор і реалізатор медико-психологічної програми «Відновлення для учасників АТО/ООС та членів їх родин»; автор низки наукових статей. Більше про роботу тренерки читайте на сторінці проєкту «Донбаський синдром» та дивіться у трейлері однойменного документального серіалу.
-
Алекс Маляр – ізраїльський психотерапевт з 30-річним досвідом роботи в у сфері ментального здоров’я. Координатор психіатричної служби у Медичному Центрі Бней Ціон (Хайфа, Ізраїль), керівник відділу з надання екстреної допомоги постраждалим від шоку при бойових діях, терактах і катастрофах, експерт Ізраїльської Коаліції з травми (Izraeli Trauma Coalition, ITC), співробітник Громадської Центру з профілактики стресу CSPC в Кир’ят Шмона, організатор і учасник численних міжнародних психологічних освітніх проєктів під патронажем Ради Європи, Ізраїльської Коаліції з травмі ITC, благодійного фонду Помпіду, Міжнародних єврейських благодійних організацій JDC, у тому числі в Україні з 2014 року по теперішній час.
Науковий експерт:
-
Олег Друзь – доктор медичних наук, професор кафедри медичної психології, Заслужений лікар України, підполковник медичної служби, начальник клініки психіатрії Національного військово-медичного клінічного центру “Головний військовий клінічний госпіталь”
Щоб зареєструватися на курс, заповніть, будь ласка, коротку гугл форму.
Реєстрація відкрита до 1 липня включно. Але зважаючи на обмежену кількість учасників, група може бути сформована раніше.
Організатори залишають за собою право проводити попередній відбір учасників на основі заповненого опитувальника у гугл формі.
Для учасників тренінгу, які не проживають в м. Миколаїв, проживання, харчування та транспортні витрати відшкодовуються організаторами заходу.
З додаткових питань телефонуйте за номером 097 144 144 5 (Ольга Прокопенко, координатор проєкту)
Захід проводиться ГО “ЕЛЕОС-Херсон” спільно з Всеукраїнською асоціацією психологів травмафокусованої практики у співпраці з Українською військово-медичною академією, Університетом сучасних знань (УСЗ) та ВГО Товариство “Знання” України в рамках проєкту “Впровадження підходів до стабілізації психічного здоров’я та психосоціальної підтримки”.