Триває набір на курс «Травмафокусована психологія» для представників Миколаївської та Херсонської громад

ЗАВЕРШЕНО

Зафіксувати у Google календарі!


Додано:
Ipcg

Kurs
Триває набір на курс «Травмафокусована психологія» для представників Миколаївської та Херсонської громад

Запрошуємо психологів, спеціалістів допомагаючих професій та волонтерів з Миколаївської і Херсонської громад пройти навчання на спеціалізованому курсі “Травмафокусована психологія”.

Реальність, у якій ми, українці, зараз живемо, щодня ставить нові виклики перед нами. Кожен з нас мусить пристосовуватися до життя в умовах постійної загрози й обмежень та формувати нові навички стресостійкості. А психологам, працівникам допомагаючих професій та волонтерам у цій реальності вдвічі важче, адже для них це виклики не лише в загальнолюдському, а і у професійному сенсі. Вони повинні допомагати не лише собі, а й оточуючим, навчити їх впоратися зі стресом і опрацювати психотравмуючий досвід. 

Для кого цей курс?

  • Для психологів
  • Для спеціалістів допомагаючих професій та волонтерів (які не мають психологічної освіти, але є вмотивованими допомагати іншим у процесі опрацювання психотравмуючого досвіду, і зможуть це робити в ролі інструкторів сфери психічного здоров’я)

Про що цей курс?

П’ятиденний курс «Травмафокусована психологія і психотерапія» складається з лекційно-практичних занять у форматі офлайн (3 години впродовж 3 днів) та онлайн (3 години впродовж 2 днів). Після завершення курсу усі учасники складають залік та отримують сертифікацію. Навчання проводиться спеціалістами Всеукраїнської асоціації психологів травмафокусованої практики у партнерстві з ГО “ЕЛЕОС-Херсон”, за підтримки Української військово-медичної академії та Університету сучасних знань. Курс заснований на дієвих ізраїльських протоколах травмафокусованої школи психології, які були адаптовані під український ментальний профіль психотравми і показав свою результативність під час використання у Головному військово-клінічному госпіталі м. Києва, починаючи з 2016 року. Після завершення курсу всі учасники, що пройшли навчання, будуть забезпечені у процесі своєї роботи подальшою супервізією та дистанційною підтримкою тренерів. Також програма забезпечує певну матеріальну підтримку для сертифікованих учасників у перші місяці роботи. 

Курс розкриває такі теми:

  • Діагностика стану емоційного вигорання
  • Психічне здоров’я – психоаналітичний погляд
  • Психологічна травма: чинники, супутники, рівні реалізації психотравмування, наслідки. Типи відреагування на стрес (агресія, паніка, істерика, психомоторне збудження, ступор)
  • Гостра реакція на стрес. ПТСР та його критерії. Коморбідність ПТСР
  • Психотравма і діти. Рекомендації щодо опрацювання дитячої психотравми
  • Особливості надання психологічної допомоги особистостям, які пережили полон і тортури
  • Копінг-ресурсність та копінг-стратегії особистості 
  • Психологічна пружність, техніки підвищення психологічної пружності
  • Модель опрацювання травми (за Джанетом)
  • Десенситизація та майндфулнес як техніки роботи з психотравмою
  • Форми і техніки роботи психолога травмафокусованої практики
  • Фантомний біль. Особливості роботи психолога із пацієнтами хірургічного профілю
  • Проективні техніки у практиці психолога травмафокусованої практики
  • Психотехніка ЕМDR
  • Особливості проведення психодіагностичної процедури із людьми, які набули досвіду психотравмування 
  • Процедура BODYSCAN: методичні рекомендації
  • Протокол надання первинної психологічної допомоги за Гаррі Квінном
  • Психотехніка ВАSICPH
  • Детальна програма курсу буде надіслана зареєстрованим учасникам.

Коли?

03-05 липня (офлайн, щодня по 3 години) та 17-18 липня (онлайн по 3 години)

Локація проведення: м. Миколаїв 

Вартість: безкоштовно

Тренери:

  • Тетяна Марініна (Таран) – клінічний психолог, травмафокусований психолог, засновниця ГО «Всеукраїнська асоціація спеціалістів травмофокусованої практики», волонтер, котра з 2014 року працює з ветеранами АТО/ООС та їхніми родинами; начальник відділення психологічної реабілітації у НВКЦ «Головний військовий клінічний госпіталь» (2016-2019 рр.); автор і реалізатор медико-психологічної програми «Відновлення для учасників АТО/ООС та членів їх родин»; автор низки наукових статей. Більше про роботу тренерки читайте на сторінці проєкту «Донбаський синдром» та дивіться у трейлері однойменного документального серіалу. 

  • Алекс Маляр – ізраїльський психотерапевт з 30-річним досвідом роботи в у сфері ментального здоров’я. Координатор психіатричної служби у Медичному Центрі Бней Ціон (Хайфа, Ізраїль), керівник відділу з надання екстреної допомоги постраждалим від шоку при бойових діях, терактах і катастрофах, експерт Ізраїльської Коаліції з травми (Izraeli Trauma Coalition, ITC), співробітник Громадської Центру з профілактики стресу CSPC в Кир’ят Шмона, організатор і учасник численних міжнародних психологічних освітніх проєктів під патронажем Ради Європи, Ізраїльської Коаліції з травмі ITC, благодійного фонду Помпіду, Міжнародних єврейських благодійних організацій JDC, у тому числі в Україні з 2014 року по теперішній час.

Науковий експерт:

  • Олег Друзь – доктор медичних наук, професор кафедри медичної психології, Заслужений лікар України, підполковник медичної служби, начальник клініки психіатрії Національного військово-медичного клінічного центру “Головний військовий клінічний госпіталь”

Щоб зареєструватися на курс, заповніть, будь ласка, коротку гугл форму. 

Реєстрація відкрита до 1 липня включно. Але зважаючи на обмежену кількість учасників, група може бути сформована раніше.

Організатори залишають за собою право проводити попередній відбір учасників на основі заповненого опитувальника у гугл формі.

Для учасників тренінгу, які не проживають в м. Миколаїв, проживання, харчування та транспортні витрати відшкодовуються організаторами заходу.

З додаткових питань телефонуйте за номером 097 144 144 5 (Ольга Прокопенко, координатор проєкту)

Захід проводиться ГО “ЕЛЕОС-Херсон” спільно з Всеукраїнською асоціацією психологів травмафокусованої практики у співпраці з Українською військово-медичною академією, Університетом сучасних знань (УСЗ) та ВГО Товариство “Знання” України в рамках проєкту “Впровадження підходів до стабілізації психічного здоров’я та психосоціальної підтримки”.


Останні публікації цього розділу:

Конкурс на вибір лікувального закладу

Тендер на закупівлю сертифікатів

Конкурс на тендерну закупівлю транспортних послуг

Закупівля канцелярських товарів та обладнання для офісу

Відкритий конкурс на закупівлю ЗАРЯДНИХ СТАНЦІЙ ЕКОФЛО

Конкурс на тендерну закупівлю медичних послуг м. Кременчук