“Тримаймо стрій” – конкурс на підтримку ветеранських ініціатив

ЗАВЕРШЕНО

Зафіксувати у Google календарі!


Додано:
Oleksandra Oberenko

89
“Тримаймо стрій” – конкурс на підтримку ветеранських ініціатив

У 2023 році Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) за фінансової підтримки ЄС розпочав проєкт «Європейське Відродження України: ініціатива громадянського суспільства для стійкості та відновлення». Метою цього проєкту є посилення внеску українського громадянського суспільства в політичний діалог щодо інтеграції в ЄС та відновлення України. Міжнародний Фонд «Відродження» є Рамковим партнером Європейського Союзу в Україні з грудня 2019 року.

З початком повномасштабного вторгнення росії 24 лютого 2022 року, ветеранські організації стали центрами тяжіння в своїх громадах: вони надають підтримку людям, які постраждали від війни, ветеранам і ветеранкам, які повертаються додому, просувають системні рішення з реабілітації та реінтеграції, опікуються питаннями вшанування пам’яті та підтримки родин. Згідно з оцінками держави, очікується повернення від 1.7 мільйонів ветеранів – це люди, які потребуватимуть підтримки, якісних сервісів та гідного ставлення.  

Після двох років повномасштабних бойових дій, ветеранським організаціям важливо продовжувати бути у строю, зберігати темпи роботи та мотивацію, активно готуватись до нових викликів і збільшення кількості ветеранів і ветеранок, розвивати власний професіоналізм та спроможність. 

Конкурс “Тримаймо стрій” орієнтований на підтримку ветеранських організацій, які, разом зі своїми спільнотами та місцевими громадами, прокладають шлях до української перемоги.

Мета конкурсу допомогти ветеранським організаціям посилити та зберегти свою інституційну сталість, організаційну стійкість та розвинути експертизу і професіоналізм; покращити ефективність підтримки ветеранів та ветеранок; сприяти розбудові соціальної згуртованості, реінтеграції  та самоорганізації.

Ветеранські організації (центри, хаби, фонди, асоціації, простори, спілки, об’єднання тощо) – організації, які здійснюють свою діяльність задля підтримки ветеранів і ветеранок, їх реабілітації та реінтеграції, надають послуги ветеранам та ветеранкам, опікуються їх родинами. 

Учасники

До участі у конкурсі запрошуються благодійні організації та громадські неприбуткові об’єднання, які: 

  • можуть підтвердити досвід роботи до 2023 року у сфері підтримки військовослужбовців, ветеранів і ветеранок, родин військовополонених, загиблих та зниклих без вісті;
  • можуть підтвердити досвід отримання та використання благодійних внесків через рахунки організації, з публічною фінансовою та змістовною звітністю;
  • мають досвід підтримки, співпраці чи взаємодії з органами місцевого самоуправління, та/або державними інституціями, та/або військово-цивільними адміністраціями (меморандуми, листи підтримки, приклади спільної діяльності).

Тематичні пріоритети

Проєктні пропозиції, що подаються на конкурс, мають передбачати змістовну діяльність організації за одним або кількома з тематичних пріоритетів цього конкурсу:

  • Реабілітація, фізична і ментальна, військовослужбовців, ветеранів і ветеранок, ефективна організація реабілітаційних процесів в громадах; 
  • Правові, соціальні, психологічні, інформаційні сервіси для військовослужбовців, ветеранів, ветеранок та членів їх родин; 
  • Сприяння реінтеграції та підготовка громад до повернення ветеранів та ветеранок; 
  • Турбота про родини військовослужбовців, «тих, хто чекає», військовополонених, загиблих та зниклих без вісті;
  • Формування професійних та ефективних ветеранських осередків в громадах, націлених на якісні сервіси та просування дієвих рішень для ветеранської спільноти. 

Вимоги до змісту проектних пропозицій та бюджетів:

  • Значна частина проєктної діяльності та бюджету проекту може бути спрямована на інституційну підтримку організацій, в тому числі забезпечення їх сталого функціонування (заробітні плати та гонорари експертів, адміністративні та логістичні видатки, оренду, придбання необхідного обладнання, матеріалів, програмного забезпечення, оплату послуг зв’язку, тощо).
  • Проект може включати діяльність з організаційного розвитку – стратегування, навчання, юридична підтримка, розробка процедур і стандартів роботи, підтримка команди, комунікаційні компоненти. 
  • Також заохочується спрямованість діяльності та відповідних витрат бюджету на здійснення проектної діяльності організації відповідно до пріоритетів конкурсу для забезпечення триваліших та якісніших результатів – роботу з цільовими аудиторіями, органами влади, громадами.
  • Підтримка у рамках конкурсу може бути надана лише організаціям, що здійснюють діяльність на територіях/у громадах, що знаходяться під контролем органів державної влади України (однак діяльність частково може стосуватися і допомоги особам, що опинились на тимчасово окупованих територіях).
  • Конкурс не передбачає надання підтримки комерційним підприємствам та організаціям, державним та комунальним установам, політичним партіям, органам державної влади, органам місцевого самоврядування, релігійним організаціям і приватним (фізичним) особам та фізичним особам-підприємцям. 
  • Бюджет проєкту має передбачати лише ті витрати, які можуть бути коректно задокументовані, обґрунтовані та зрозумілі, а також підкріплені відповідною документацією фінансово-бухгалтерської звітності.
  • Неприйнятними є витрати бюджету проєкту, пов’язані з будівництвом або ремонтом інфраструктури; закупівлею транспортних засобів; наданням фінансової допомоги третім організаціям (регрантинг); придбанням зброї або амуніції (за винятком засобів індивідуального захисту).

Критерії відбору переможців конкурсу

  • Відповідність тематичним пріоритетам конкурсу; 
  • Чітке визначення потреб цільових груп, з якими працюватиме організація у рамках проєкту;
  • Досвід та спроможність команди залучати благодійні пожертви та інші ресурси та впроваджувати успішні проєкти;
  • Кількість осіб, які отримують допомогу внаслідок діяльності організації протягом проєкту;
  • Реалістичність досягнення очікуваних результатів та відповідність заявленій меті;
  • Відповідність бюджету планованій діяльності та очікуваним результатам.

Обсяги фінансування та терміни виконання проектів

Загальний бюджет конкурсу – 12 000 000 грн.

Мінімальний розмір гранту: 600 000 грн.

Максимальний розмір гранту: 1 200 000 грн.

Термін реалізації проєктів – не більше 6 місяців.

Кінцевий термін реалізації проектів – 31 жовтня 2024 року. 

Порядок подання проектних пропозицій.

Кінцевий термін подання проектних пропозицій: 11 березня 2024, 18.00 

Оголошення результатів конкурсу: після 1 квітня 2024

Прийнятними вважаються витрати бюджету проєкту, які:

  • необхідні для виконання проєктної діяльності;
  • фактично виникатимуть протягом терміну виконання проєкту;
  • відповідають принципам доцільності та відповідності витрат, включно з принципами «найвища якість за найнижчу ціну» і ефективності витрат;
  • можуть бути коректно задокументовані, обґрунтовані та зрозумілі, а також підкріплені відповідною документацією фінансово-бухгалтерської звітності.

Неприйнятними є витрати бюджету проєкту, пов’язані з:

  • підготовкою проєктної пропозиції для участі в конкурсі;
  • створенням та реєстрацією організації;
  • сплатою боргів;
  • відшкодуванням витрат, пов’язаних із коливанням валютного курсу;
  • наданням прямої фіскальної підтримки державним органам влади;
  • політичною діяльністю чи релігійною пропагандою;
  • діяльністю, що веде до прямої або опосередкованої дискримінації будь-яких соціальних верств;
  • проєктами, спрямованими на отримання прибутку від діяльності;
  • будівництвом або ремонтними роботами;
  • закупівлею гуманітарної допомоги та/або військового обладнання; 
  • закупівлею транспортних засобів та/або предметів розкоші та відповідних послуг;
  • наданням фінансової допомоги третім організаціям (регрантинг).

Подання проєктних пропозицій здійснюється шляхом заповнення аплікаційної форми та подачі необхідних документів через систему електронних конкурсів МФВ.

Зверніть увагу!

●  Організація, що подає проектну пропозицію до МФВ, повинна надати посилання на публічно доступну у мережі Інтернет звітність за свою діяльність;
● Отримувач гранту подаватиме звіти у форматі, визначеному МФВ;
● Отримувач гранту відповідатиме за дотримання комунікаційної політики та брендування проєктів за підтримки Європейського Союзу;
● Одна і та сама організація не може претендувати на підтримку у загальному обсязі більше ніж 60 000 євро протягом реалізації проєкту «Європейське Відродження України: ініціатива громадянського суспільства для стійкості та відновлення» (2023-2024 роки);
●  Отримувачі грантів можуть бути запрошені до участі у зустрічах грантерів та інших заходах МФВ для налагодження мережування та посилення організаційної спроможності партнерів;
●  Поданих на конкурс матеріалів не повертають і не рецензують;
●  Про результати конкурсу буде повідомлено публічно та окремим листом організації;
● Остаточне рішення щодо проєктної пропозиції перегляду не підлягає; причин відмови в підтримці проектної пропозицій не повідомляють.

Контактні особи:

Ольга Гальченко, [email protected] 
Програма «Громадянська Стійкість»


Останні публікації цього розділу:

Конкурс на вибір лікувального закладу

Тендер на закупівлю сертифікатів

Конкурс на тендерну закупівлю транспортних послуг

Закупівля канцелярських товарів та обладнання для офісу

Відкритий конкурс на закупівлю ЗАРЯДНИХ СТАНЦІЙ ЕКОФЛО

Конкурс на тендерну закупівлю медичних послуг м. Кременчук