Ми знаємо, як працювати з підлітками, і проводимо підліткові проєкти вже 10 років. А ще ми бачимо шалений запит на таку роботу — і самі не в змозі його задовольняти. Тому вирішили навчити інших того, що вміємо самі.
Запрошуємо студентів, волонтерів, представників громадських організацій та благодійних фондів на онлайн-курс «Школа Tolerspace: навчаємо працювати з підлітками». Це базовий курс для тих, хто хотів би проводити освітні заходи для підлітків.
КОЛИ: 5-28 грудня 2023, 18:30 – 20:30 — заняття в зумі щовівторка і щочетверга
Дати: 5, 7, 12, 14, 19, 21, 26 і 28 грудня
ДЛЯ КОГО ЦЕЙ КУРС:
для тих, хто планує працювати саме в неформальній освіті (для педагогів формальної освіти ми готуємо інші курси і заходи!)
для тих, хто планує працювати саме з підлітками (ми маємо великий досвід розробки і проведення підліткових курсів і будемо ділитися саме ним)
для тих, хто не має тренерської підготовки і великого досвіду, але має плани та ідеї щодо тематичних освітніх занять
для тих, хто вже спробував провести кілька заходів для підлітків, але відчув брак підготовки, знань вікової психології, методичних напрацювань
для тих, хто бачить нестачу або відсутність неформальних занять для підлітків в своїй громаді — і прагне щось з цим вдіяти
для волонтерів та представників громадських організацій, які з початком повномасштабної війни зіткнулись з необхідністю працювати з підлітками
для випускників наших підліткових проєктів, які згодом хотіли б долучитися до них вже як тренери.
ЩО БУДЕ НА КУРСІ:
що таке тренінг, чим він відрізняється від уроку,
якими є базові принципи організації тренінгового заняття,
що таке вікові задачі підлітків і як війна вплинула на їх реалізацію,
як встановити освітні цілі та запланувати освітні результати заняття
як відстежувати групову динаміку, вплив ситуації і поля на поведінку членів групи,
за якими принципами вибирати методики, доречні для конкретної групи і конкретних цілей,
що таке травмочутливий підхід у роботі з підлітками,
декілька практичних занять з громадянської освіти, зокрема історії Києва під час Другої світової війни та Голокосту.
ВЕДУЧІ КУРСУ:
Anna Lenchovska – виконавча директорка Освітнього центру «Простір толерантності», психологиня, 14 років працювала освітнім координатором фонду Шоа в Україні, тренерка, співавторка навчально-методичних посібників і освітніх виставок. Авторка ресурсного курсу для підлітків «Мости». Експертка онлайн-курсів для вчителів «Розумію» від Освіторії, «Навчай безпечно» від «Простору толерантності».
Мирослав Грінберг – голова правління Освітнього центру «Простір толерантності», психолог та андрагог, тренер, співавтор освітньої виставки «Більше, ніж я», співавтор навчально-методичних посібників «Полікультуріка» та «Футбол проти расизму», онлайн курсу «Навчай безпечно».
Uliana Ustinova – тренерка Освітнього центру «Простір толерантності», координаторка проєктів, психологиня, співавторка освітніх виставок та занять, менторка підліткових проєктів.
ЯК ВЗЯТИ УЧАСТЬ:
до 27 листопада (включно) заповнити форму реєстрації за посиланням
результати відбору ми повідомимо 29 листопада
Важливо. Учасники отримають сертифікат за умови відвідування щонайменше 6 занять, виконання всіх домашніх завдань і проведення тестового практичного заняття у січні.
Найкращих випускників ми запросимо до наступних проєктів «Простору толерантності» як помічників тренерів, а також дамо рекомендації для роботи в проєктах наших партнерів.