Проєкт «Рука допомоги Україні: програма психологічної підтримки»

ЗАВЕРШЕНО

Зафіксувати у Google календарі!


Додано:
hopewwukraine

anketa-baner
Проєкт «Рука допомоги Україні: програма психологічної підтримки»

БФ «Надія по всьому світові» розпочав реалізацію проєкту для психологів, соціальних працівників, педагогів та волонтерів, які працюють у Донецькій та Луганській областях – «Рука допомоги Україні: програма психологічної підтримки», який залучить до навчання і практики 54 учасника та учасниці з березня по вересень 2021 року.

Метою проєкту «Рука допомоги Україні: програма психологічної підтримки» є сприяння покращенню ментального здоров’я та якості реабілітаційних послуг, які надаються дітям, травмованим війною, у Донецькій та Луганській областях шляхом знайомства на навчання програми психологічної підтримки для психологів, соціальних працівників, педагогів та волонтерів. Ми прагнемо посилити компетенції спеціалістів у сфері ментального здоров’я та надання реабілітаційних послуги дітям, а також підвищити рівень доступу до можливостей розвитку у цій сфері для спеціалістів в Донецькій та Луганській областях. Проєкт фінансується в рамках Програми розвитку співпраці та сприяння демократії Міністерства закордонних справ Литовської Республіки.

Проєкт є продовженням попередніх ініціатив ФБ «Надія по всьому світові», які включали реалізацію проєкту «Рука допомоги Україні» проведення тренінгів «Діти і війна. Навчання технік зцілення» та надання супервізії для фахівців, які працюють з внутрішньо переселеними особами з Криму, Донецької та Луганської областей, проведення терапевтичних занять для дітей, травмованих війною. Протягом 2016-2018 років ми провели навчання за методикою «Діти і війна» у 24 областях України; у 2019-2020 роках сфокусували свої зусилля і працювали з тими, хто проживає і працює у «червоній» зоні воєнних дій у Донецькій та Луганській областях.

Серед донорів проєкту «Рука допомоги Україні» у 2016-2020 роках – благодійні організації HOPE worldwide (США), HOPE worldwide Canada (Канада), Ukrainian Credit Union (Канада), HOPE worldwide Switzerland (Швейцарія). Постійний партнер проєкту – Український інститут когнітивно-поведінкової терапії (УІКПТ, Львів).

В рамках Проекту заплановано:

  • Три триденні тренінги «Діти і війна. Навчання технік зцілення» у Краматорську (15-17 березня), Лисичанську (03-05 квітня), Слов’янську (06-08 квітня),
  • Сім онлайн-зустрічей супервізії для учасників, які після навчання проводять практичні заняття з дітьми та батьками (супервізія проводиться в малих групах від 2 до 6 осіб) у квітні-вересні,
  • Одна триденна підсумкова конференція «Долання травми війни. Ментальне здоров’я та реабілітаційні послуги» для всіх учасників в Карпатах у серпні 2021 року.

 06 07

Кожен учасник/учасниця проєкту «Рука допомоги Україні: програма психологічної підтримки» візьме участь у одному 3-денному тренінгу, 7 супервізійних зустрічах та заключній конференції.

Партнер проєкту в рамках проведення тренінгів «Діти і війна. Навчання технік зцілення» – Донбаський державний педагогічний університет (Слов’янськ, Україна).

Набір учасників на тренінги у Лисичанську та Слов’янську триває, зареєструватися можна до 28 березня 2021 року за посиланням внизу:

Зареєструватися на тренінг у Лисичанську, 03-05 квітня 2021 року

Зареєструватися на тренінг у Слов’янську, 06-08 квітня 2021 року 

Контакти: [email protected]

 

Методологія проєкту

Опис програми «Діти і війна. Навчання технік зцілення»

Програма «Діти і війна. Навчання технік зцілення» розроблена в рамках Інституту психіатрії, (Лондон, Велика Британія) та Центру кризової психології (Берген, Норвегія), перекладена та адаптована Інститутом когнітивно–поведінкової терапії у Львові. Більше інформації можна дізнатися тут. Під час програми «Діти і війна. Навчання технік зцілення» діти навчаються певним навичкам, щоб позбутися психологічних проблем, які виникли внаслідок війни та насилля. Але як показала практика, іноді діти отримують психологічну травму не на війні, а саме у мирному житті – фільми жахів, жорстоке поводження з дітьми в сім‘ї, серед однолітків. Програма  є ефективною і для таких ситуацій, а також профілактичною, тобто діти матимуть певні інструменти для допомоги собі у майбутньому дорослому житті, не позбавленому стресів.

Паралельно з дітьми навчаються і батьки, аби ознайомитись з пост-стресовими реакціями дітей та навчитись володіти методами самодопомоги для себе та своїх дітей, бути психотерапевтом перш за все для себе і для своєї дитини.

Програма розрахована на вік дітей: з 8 до 18 років

Заняття відбуваються у групах, кількість дітей (або батьків) в групі: від 10 до 15; кількість занять: 7

На перших трьох заняттях розглядаються нав’язливі думки та почуття: такі проблеми як погані спогади, порушення сну та прокручування в пам’яті того що сталося. Діти навчаються більш розуміти себе та технікам самодопомоги. На четвертому та п’ятому занятті – розглядається дитяча збудженість, неможливість розслабитися й сконцентруватися та безсоння. Діти навчаються технікам релаксації та відновленню сну. На шостому та сьомому занятті – розглядаються феномен уникання місць, людей та ситуацій, які нагадують про пережиті події; робота з дитячими страхами та труднощами сприйняття усього, що нагадує про події, пов‘язані з війною, переселенням та травмою. Діти навчаються не замовчувати свої переживання, ділитися один з одним та зі своїми батьками, надавати підтримку. Заняття відбуваються у цікавій для дітей ігровій формі.

 08 05

Тренери

Навчання проводитимуть фахівці (психотерапевти, тренери), які пройшли навчання і сертифікацію в авторів методу і мають безпосередній досвід роботи з програмою.

Наталія Подоляк, сімейний дитячий психолог, психотерапевт, директорка дитячого табору «Я ДаВінчі», тренерка програми «Діти і війна. Навчання технік зцілення».

Ірина Сухова, практикуючий психолог, психотерапевт по роботі з травмою, фахівець з проведення терапевтичних груп для дітей та підлітків, які пережили травму, тренерка програми «Діти і війна. Навчання технік зцілення».

Олена Божор, практикуючий психолог, арт-терапевт, викладачка в альтернативній школі, тренерка програми «Діти і війна. Навчання технік зцілення».

***

Хронологія проєкту «Рука допомоги Україні»

2016 – в рамках проєкту «Рука допомоги: реабілітаційна програма для ВПО зі сходу України» було проведено 12 тренінгів «Діти і війна. Навчання технік зцілення» і 9 терапевтичних курсів для внутрішньо переселених дітей та їхніх батьків у 7 областях України.

2017 – в рамках проєкту «Рука допомоги України: долання травми війни» було проведено 6 тренінгів «Діти і війна. Навчання технік зцілення», 77 терапевтичних курсів для внутрішньо переселених дітей та їхніх батьків у 4 областях України і два реабілітаційно-рекреаційні табори для дітей, травмованих війною.

2018 – в рамках проєкту «Рука допомоги України: долання травми війни» було проведено 6 тренінгів «Діти і війна. Навчання технік зцілення», 126 терапевтичних курсів для внутрішньо переселених дітей та їхніх батьків у 4 областях України і тих, хто проживає у «червоній» зоні воєнних дій в Донецькій та Луганській областях, і один реабілітаційно-рекреаційний табір для дітей, травмованих війною.

2019 – в рамках проєкту «Рука допомоги України» було проведено 4 тренінги «Діти і війна. Навчання технік зцілення», 62 терапевтичних курси для дітей та їхніх батьків, які проживають у «червоній» зоні воєнних дій в Донецькій та Луганській областях.

2020 – в рамках проєкту «Рука допомоги України» було проведено 2 тренінги «Діти і війна. Навчання технік зцілення», 40 терапевтичних курсів для дітей та їхніх батьків, які проживають у «червоній» зоні воєнних дій в Донецькій та Луганській областях.


Останні публікації цього розділу:

Тендер на надання послуг з організації заходу

Консультант/ка з медіа-підтримки відеоролика

Запит цінових пропозицій на постачання ПЗ ArcGIS, ноутбуків та серверів / RFQ for the supply of ArcGIS, laptops and servers

Конкурс на послуги реклами в Meta (Instagram, Facebook)

Запит на надання цінових пропозицій на постачання обладнання для розширення сфери акредитації калібрувальної лабораторії

Тендерне оголошення про проведення відкритого тендеру із закупівлі робіт щодо ремонту приміщення для розміщення Закарпатського обласного центру психосоціальної підтримки населення, що постраждало від війни

  • Liudmyla Bazyshyn

    Навчаюсь на соціального психолога