Проєкт “Посилення стійкості музеїв і громад”

ЗАВЕРШЕНО

Зафіксувати у Google календарі!


400x300
Проєкт “Посилення стійкості музеїв і громад”

Запрошуємо до участі у навчальному проєкті “Посилення стійкості музеїв і громад” для малих та середніх музеїв України від Міжнародної ради музеїв (ІСОМ).

У новому визначенні музею від ІСОМ підкреслено, що музеї “працюють і спілкуються етично, професійно й за участі громад, пропонуючи різноманітний досвід для навчання, задоволення, роздумів та обміну знаннями”. Українські музеї потребують не лише технічних інструментів для фізичної реставрації музейних колекцій та будівель, а й інструментів вироблення стійкості та подолання травм разом зі своїми співробітниками та громадами.

У межах цього проєкту буде відібрано 25 музейників із малих і середніх музеїв України, які отримають змогу набути міжнародного досвіду посилення стійкості музеїв в умовах кризи, розвинуть вміння працювати із суспільними травмами, поглиблять навички комунікації з місцевими громадами та співпраці з колегами-музейниками.

Проєкт спрямовано на сприяння розв’язанню низки викликів для українських музейних працівників, пов’язаних із війною в Україні.

Сесії проводитимуть міжнародні експерти з досвідом роботи у Шрі-Ланці, Афганістані, Боснії, Ірландії та Колумбії, члени “ICOM Canada” та Комітету ІСОМ із підвищення стійкості музеїв до надзвичайних ситуацій (ICOM-DRMC), а також провідні українські експерти.

Усі воркшопи та тренінги проводитимуться віртуально із синхронним перекладом.

Учасники матимуть змогу розробити та реалізувати мініпроєкти, спрямовані на посилення ролі своїх музеїв для місцевої громади.

Проєкт передбачає:

  • участь у 10 вебінарах тривалістю близько 90 хвилин починаючи з квітня 2023 року, які будуть проводити двічі на місяць протягом п’яти місяців;
  • консультаційні зустрічі з координатором проєкту та менторами;
  • зворотний зв’язок учасника – надання відгуку за запитом координатора;
  • розроблення протягом трьох місяців мініпроєкту для свого музею та/або громади з використанням набутих навичок і ресурсів.

Після завершення серії вебінарів учасники отримають мінігрант на реалізацію своїх проєктів у розмірі 400 євро.

Для подання заявки просимо заповнити форму.

Заявки приймають до 31 березня.

 

Організатори: Комітет ІCОМ із підвищення стійкості музеїв до надзвичайних ситуацій (Disaster Resilience Museums Committee – ICOM-DRMC), Міжнародна коаліція місць сумління (International Coalition of Sites of Conscience), “ІСОМ Ukraine”, “ICOM Canada”, Штаб порятунку спадщини (HERI), Національний музей Революції Гідності.  

 

Джерело: Національний музей Революції Гідності.


Останні публікації цього розділу:

Онлайн-курси, навчальний візит до Швеції та конкурс грантів - Старт проєкту CAFU

Відбір організації для збору даних щодо впровадження нових/недостатньо поширених лікарських засобів та медичних виробів з профілактики ВГС серед ЛВІН

Конкурс на послуги перевезення вантажів автомобільним транспортом (Дніпропетровська, Запорізька обл)

Послуги Digital Assessment Implementer (Eurasia Foundation)

Тендер на закупівлю комп’ютерного обладнання

Тендер на закупівлю меблевих виробів