Проєкт “Діємо для здоров’я” шукає партнерів для впровадження напрямку профілактики неінфекційних захворювань (НІЗ) на робочому місці

ЗАВЕРШЕНО

Зафіксувати у Google календарі!


тренінг вебінар
Проєкт “Діємо для здоров’я” шукає партнерів для впровадження напрямку профілактики неінфекційних захворювань (НІЗ) на робочому місці

 

Назва проекту  

“Скорочення поширеності факторів ризику неінфекційних захворювань (НІЗ) в Україні” («Діємо для здоров’я»)

 

Назва послуг 

Впровадження напрямку профілактики НІЗ на робочому місці

Спосіб вибору 

Конкурсний  

 

 

Термін дії контракту  

Лютий – грудень 2023 (у відповідності до завдання)

 Технічне завдання  

  1. Вступ 

Неінфекційні захворювання (НІЗ), які включають серцево-судинні захворювання (ССЗ), рак, діабет, хронічні респіраторні захворювання та психічні розлади відповідають за 84% всіх смертей в Україні (2017).  В рамках Програми швейцарського співробітництва в Україні на 2020 – 2023 роки, Швейцарська агенція розвитку та співробітництва (SDC) підтримує впровадження проєкту «Скорочення поширеності факторів ризику неінфекційних захворювань (НІЗ) в Україні » («Діємо для здоров’я»). Метою інвестицій SDC в охорону здоров’я є надання громадянам України більш рівного та стійкого доступу до якісних та доступних послуг первинної медико-санітарної допомоги з акцентом на профілактику захворювань, зміцнення здоров’я  та промоцію більш здорового способу життя. Цей Проєкт сприятиме забезпеченню розвитку потенціалу на національному та регіональному рівнях у п’яти пілотних регіонах: Львівській, Дніпропетровській, Полтавській, Рівненській та Херсонській областях. Загальною метою Проєкту є зменшення впливу факторів ризику на здоров’я людини, зниження захворюваності та смертності від НІЗ серед населення України.

Здорове робоче місце – це  такий підхід в збереженні та зміцненні здоров’я, коли співробітники та роботодавці співпрацюють для постійного покращення процесу захисту та промоції здоров’я, безпеки та благополуччя всіх працівників та стійкості робочого місця, що враховує:

  • здоров’я та безпеку фізичного робочого оточення;
  • здоров’я, безпеку та благополуччя психосоціального оточення, включаючи організацією роботи та робочої культури;
  • особисті ресурси здоров’я щодо роботи;
  • способи участі в житті громади для покращення здоров’я співробітників, їхніх сімей та інших членів громади.

Найбільш популярними прикладами інтервенцій з промоції здоров’я на робочому місці є:         

  • уроки та семінари на теми здоров’я – такі, як фітнес, харчування, припинення вживання тютюнових виробів, заняття з управління стресом
  • програми нормалізації маси тіла, які пропонують консультації та навчання
  • заняття фізичними вправами
  • оцінка ергономіки та обладнання
  • програми вакцинацій
  • програми підтримки співробітників, що дбають про своє здоров’я
  • інструменти для скринінгу та раннього виявлення НІЗ
  • електронні розсилки та інформаційні повідомлення щодо здоров’я

Проєкт “Діємо для здоров’я” планує розвивати напрямок профілактики НІЗ на робочому місці і шукає партнерів для впровадження цього напрямку. Організації, які зацікавлені податися на виконання завдань, які оголошені в цьому тендері можуть подаватися як на один, так і декілька пакетів описаних в технічному завданні. Можлива також подача пропозицій в партнерстві від декількох організацій, які мають відповідні компетенції.

  1. Ціль, завдання та очікувані результати.

Пакет 1. 

Ціль: провести аналіз стейкхолдерів, які впроваджують активності профілактики НІЗ та ключових факторів ризику (нездорове харчування, брак фізичної активності, вживання тютюну та алкоголю) на робочому місці.

Завдання: 

  • Провести картування стейкхолдерів (організації/компанії, які впроваджують активності за напрямком “Здорове робоче місце” на національному рівні або на рівні 4 пілотних регіонів проєкту або мають зацікавлення впровадити такі активності). Серед потенційних стейкхолдерів можуть бути як приватний, так і публічний сектор (бізнес, в тому числі сільськогосподарський, IT, освіта, медицина). Для визначення ключових стейкхолдерів мають залучатися регіональні координатори проєкту в 4 пілотних регіонах (Львівська, Дніпропетровська, Рівненська та Полтавська області) – до 5 потенційних партнерів в кожному регіоні.
  • Взяти участь в зустрічах щодо співпраці з міжнародними та національними організаціями та асоціаціями, які можуть бути зацікавлені у впровадженні напрямку для з’ясування можливостей співпраці: Центр громадського здоров’я, Європейська Бізнес Асоціація, Міжнародна Організація Праці, Всесвітня Організація Охорони Здоров’я, тощо. 
  • Провести якісне дослідження для аналізу потреб та бар’єрів роботодавців щодо впровадження напрямку “Здорове робоче місце”.  Можливо залучення стейкхолдерів з різних сфер, які були визначені під час картування. 
  • Задокументувати успішні кейси впровадження активностей/програм профілактики НІЗ та факторів ризику в Україні. 

Результат: 

  1. Звіт який включає результати картування (перелік компаній, результати інтерв’ю – який досвід в наявності/мотивація впроваджувати активностей), опис потреб та бар’єрів роботодавців  для впровадження напрямку профілактики НІЗ на робочому місці, опис

програм/активностей з профілактики НІЗ на робочому місці в організаціях/компаніях, які працюють в різних сферах.  

Терміни виконання: березень  – квітень, 2023

Бюджет: до 15 000 CHF 

Пакет 2. 

Ціль: адаптувати матеріали для впровадження підходу “Здорове робоче місце” в Україні. 

Завдання: 

  • перекласти та адаптувати інструменти, рекомендації, методологічні матеріали визначенні під час огляду літератури (звіт надасть організатор тендеру) українською мовою. 
  • залучити експертів охорони праці, громадського здоров’я до адаптації матеріалів. 
  • узгодити матеріали з Центром громадського здоров’я МОЗ України для розміщення на їхній платформі. 
  • підготувати платформу для розміщення матеріалів. 

Результат: 

  1. Адаптовані матеріали, узгоджені з ЦГЗ:
  • Інструменти оцінки робочого середовища.
  • Рекомендації з впровадження програм/активностей профілактики НІЗ для організацій різного розміру, профілю та форм власності (в т.ч. щодо організації умов праці у закладах освіти, медичних закладів, бізнес компанії різних секторів економіки). 
  1. Матеріали, розміщені на платформі ЦГЗ.

Терміни виконання: квітень – серпень 2023

Бюджет: до 40 000 CHF

Пакет 3. 

Ціль: посилити потенціал управлінців/HR фахівців організацій, які планують впроваджувати підхід “Здорове робоче місце”, а також фахівців в сфері громадського здоров’я для надання технічної підтримки. 

Завдання: 

  • Розробити тренінг для тренерів за матеріалами, розробленими під час адаптації інструментів та матеріалів. Цільова група тренінгу для тренерів – керівників та HR фахівці, які хочуть впроваджувати напрямок “Здорове робоче місце», фахівці сфери громадського здоров’я (представники ЦГЗ, ЦКПХ, Центрів Знань “Діємо для здоров’я”, освітяне). 
  • Провести тренінг для тренерів для 25 учасників, надати пакет матеріалів, які вони можуть використовувати для надання технічної підтримки організаціям/компаніям.
  • Розробити та провести воркшоп/вебінар для організацій, які зацікавлені впровадити підхід “Здорове робоче місце” 
  • Надати менторингову підтримку компаніям, які хочуть запровадити підхід (мінімум – 10 компаній). 
  • Провести оцінку впровадження активностей/програм за напрямом “Здорове робоче місце”. 

Результат: 

  1. Матеріали для тренінгу для тренерів (детальна програма, роздаткові матеріали, список літератури). 
  2. Проведено 1  тренінг для тренерів для 20 учасників. 
  3. Проведено 1 вебінар для організацій, які зацікавлені впровадити підхід «Здорове робоче місце». 
  4. Надано менторінгову підтримку щонайменше 10 компаніям, які готові впровадити активності/програми за напрямком «Здорове робоче місце». 
  5. Звіт за результатами оцінки програми/активностей за напрямком «Здорове робоче місце», які впроваджували організації, яким надавалась технічна підтримка. 

Бюджет: до 50 000 CHF 

Терміни виконання: вересень – грудень 2023 

Всі матеріали і звіти подаються українською мовою.

Вимоги до виконавця

  • Офіційно зареєстрована організація/компанія, яка може за статутною діяльністю виконувати завдання, описані в технічному завданні.
  • Досвід впровадження проєктів у сфері громадського здоров’я в організації/ключових виконавців – від 3 років і вище.
  • Досвід роботи з роботодавцями в сфері громадського/психічного здоров’я в організації/ключових виконавців.

Якщо ви зацікавились виконанням завдань, надайте, будь ласка, наступні документи:

  1. технічну пропозицію, яка описує кваліфікацію організації для виконання завдання та короткий опис підходів до виконання завдань за наданою формою.
  2. резюме ключових виконавців. 
  3. детальний бюджет для виконання завдання поданий в ексель форматі.

Будь ласка, надішліть документи до 14 лютого, 2023 на адресу [email protected]

Якщо виникнуть питання, звертайтеся, будь ласка, до Марини Браги, Координаторки з питань комунікації щодо зміни поведінки проєкту “Діємо для здоров’я” [email protected]   

Application form_TOR

 


Останні публікації цього розділу:

Тендер на надання послуг з розміщення відеоролика в потягах Інтерсіті та в метро Києва і Харкова

Тендер на реалізацію міні-проєктів, що розроблені в межах КЗВ «Навчаємось жити у громаді»

Конкурс грантів у сфері відновлення житла/надання притулку та захисту ВПО та місцевого населення Харківської, Дніпропетровської та Полтавської областей від Helvetas Swiss Intercooperation

Тендер на закупівлю матеріалів для проведення ремонтних робіт

Конкурс на відбір консультантів-параюристів

Закупівля інтерактивних панелей з корекційними програмами для забезпечення Day care Centers та Family friendly spaces в Одеській та Миколаївській областях