Підтримка громадянського суспільства в сфері прав людини та демократизації в Україні
ЗАВЕРШЕНО
Представництво Європейського Союзу в Україні прагне визначити актуальні та дієві проектні пропозиції для Європейського інструменту з питань демократії та прав людини (ЄІДПЛ), аби надати оперативну підтримку ініціативам громадянського суспільства, спрямованим на розвиток та консолідацію демократії та верховенства права і посилення поваги до всіх прав людини та основних свобод в Україні.
Загальна мета Європейського інструменту з питань демократії та прав людини (ЄІДПЛ) в Україніполягає у посиленні ролі українського громадянського суспільства в дотриманні прав людини, ґендерної рівності та здійсненні демократичних реформ, сприянні мирному узгодженню інтересів різних груп, а також забезпеченні участі та представництва в політичних процесах. Враховуючи цю загальну мету, пропоновані в рамках цього запрошення проекти мають відповідати одній або більше з наступних конкретних цілей:
1. посилення участі організацій громадянського суспільства в формуванні політики, її реалізації та моніторингу в сфері прав людини на місцевому та національному рівнях в Україні. В межах цієї першої цілі, пріоритети включають питання доступу до правосуддя і права на справедливий суд; забезпечення свободи вираження поглядів, свободи мирних зібрань; та боротьбу з дискримінацію за будь-якою ознакою. Заходи в рамках проектів також можуть включати участь організацій громадянського суспільства в розробці законодавства, що захищає права осіб, залучених до чи постраждалих в ході поточного конфлікту в Україні; та сприяння ратифікації Римського статуту Міжнародного кримінального суду.
2. захист та посилення ролі правозахисників. В рамках цієї другої цілі, пріоритети включають розширення можливостей і потенціалу правозахисників для ведення правозахисної роботи та мережування і співпраці з іншими організаціями громадянського суспільства, сприяння сталості їхньої подальшої діяльності та інформування про їхню роботу та роль у просуванні та захисті прав людини.
3. сприяння утвердженню ґендерної рівності та захисту прав жінок, особливо в контексті аспектів доповіді Управління Верховного комісара ООН з прав людини щодо ситуації з правами людини в Україні від 16 вересня 2014 року. Ці аспекти включають сприяння дієвій участі жінок в державному та політичному житті, розширення прав та можливостей для жінок, боротьбу з ґендерним та домашнім насиллям, а також підтримку рівної та повної участі жінок як активних суб’єктів попередження та вирішення конфліктів, миробудівництва та миротворчої діяльності.
4. підтримка та посилення залучення організацій громадянського суспільства до ширших програм реабілітації та реінтеграції для забезпечення відновлення та надання психологічної допомоги дітям внутрішньо переміщених осіб, дітям, які постраждали в ході поточного конфлікту в Україні, жертвам тортур та колишнім полоненим.
Повний текст та умови запрошення до вираження зацікавленості за посиланнями.
Джерело : Представництво ЄС в Україні
Автор : Представництво ЄС в Україні
Додатки : Формат для вираження зацікавленості ( expression_of_interest_template.doc, 126 Kb )