Освітній проєкт для територіальних громад
ЗАВЕРШЕНО
БФ «Право на захист» запрошує територіальні громади у Полтавській, Львівській та Дніпропетровській областях до участі в освітньому проєкті “Посилення цивільного захисту та готовності до ескалації конфлікту в Україні”, що реалізується спільно з неурядовою організацією ACTED та фінансується Європейським Союзом (The European Union). Заявки приймаються до 30 листопада 2022 року.
Після подій 24 лютого 2022 року ситуація в Україні суттєво змінилася. Перед громадянином, родиною, громадою, регіоном і країною в цілому стало гостро питання безпеки, тобто збереження найдорожчої цінності – людського життя. Громади взяли на себе ряд нових викликів і опинилися під впливом чинників, пов’язаних з воєнним станом:
- загроза життю людей і об’єктам інфраструктури;
- збільшення кількості ВПО, які потребують надання житла, забезпечення доступу до всіх видів послуг;
- порушення логістичних зв’язків;
- недосконала система оповіщення в окремих громадах;
- підвищення ризику виникнення пожеж;
- незадовільний стан захисних споруд та інше.
Все перелічене, і не тільки, вимагає від органів місцевого самоврядування значних людських і матеріальних ресурсів. Бо саме держава та органи місцевого самоврядування виступають гарантом безпеки громадян і громади. Забезпечити природно-техногенну та соціальну безпеку, орієнтовану на зниження ризиків виникнення надзвичайних ситуацій та підвищення рівня захисту населення, можливо через діяльність системи цивільного захисту, у нашому випадку на рівні громади. Але окремим і важливим сегментом в системі цивільного захисту можна визначити захист вразливих категорій населення. Він потребує застосування не тільки звичайних інструментів системи цивільного захисту, а й міжнародних гуманітарних стандартів. Саме ОМС може інтегрувати всі ресурси для зниження впливу негативних факторів при загрозі або виникненню надзвичайної ситуації для жінок, дітей, осіб з інвалідністю, людей похилого віку та одиноких громадян.
ЩО І ДЛЯ КОГО?
БФ «Право на захист» пропонує провести ряд тренінгів для представників громади (представників органів виконавчої влади) по розробці алгоритму дій у випадку загрози чи виникненню НС через призму законодавства та міжнародних стандартів захисту з урахуванням потреб уразливих груп населення та визначити необхідні потреби громади для збереження життя та здоров’я людей.
Що громада отримає в результаті:
- Наявність програм забезпечення мінімально достатнього рівня безпеки населення і території громади від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, планів евакуації, інших відповідних документів.
- Злагоджену роботу всієї системи цивільного захисту громади у разі загрози чи виникнення НС.
- Достатній рівень готовності учасників системи цивільного захисту та вразливої категорії населення до ризиків.
- Для найактивніших громад буде розглядатись можливість матеріальної підтримки.
Період проведення тренінгів: січень – травень 2023. Передбачено візит експертів ПнЗ до громад-учасниць в грудні 2022.
ЯК ПОДАТИСЯ?
Громада, яка бажає взяти участь в проєкті має:
- Заповнити анкету за посиланням
- В рамках підготовки до навчання керівництво громади має бути готове виділити 2-5 годин на візит експертів до громади у грудні 2022
- Працівники громади, які проходитимуть навчання, виділяти щонайменше 8 годин на тренінг за весь проєкт (час проведення занять буде узгоджено з громадами-учасницями)
Для участі в проєкті буде відібрано 10 громад з кожної з 3 областей. Прийом заявок триватиме до 30 листопада 2022 року (включно).
З будь-яких запитань стосовно проєкту, будь ласка, звертайтесь на електронну адресу: [email protected].