ООН оголошує грант для розвитку бібліотек на сході України
ЗАВЕРШЕНО
Громадські або благодійні організації, що подаватимуть проєктні пропозиції за цим Конкурсом, мають відповідати наступним обов’язковим вимогам:
- бути офіційно зареєстрованими зі статусом юридичної особи на території України;
- мати статус неприбуткової або благодійної організації (коди неприбутковості 0032, 0034, 0036, 0038, 0039 або 0048);
- мати досвід роботи від 1 років відповідно до тематики конкурсу (у сфері розвитку спроможності бібліотек);
- мати підтверджений досвід впровадження щонайменше двох проєктів за тематикою конкурсу та звітування за ними;
- мати відповідних фахівців та персонал проєкту для його реалізації (керівник проєкту, фінансовий спеціаліст/бухгалтер та інших фахівців відповідно до потреб проєкту). У випадку, якщо залучення фахівців передбачається лише за умови підтримки проєктної пропозиції, описова заявка має містити ключові вимоги, що висуватимуться до кожного з фахівців, передбаченого проєктом (профільна освіта, досвід роботи, тощо).
Території реалізації конкурсу, вимоги до реєстрації та досвіду організацій:
Проєкти, які будуть реалізовуватися за кошти цього грантового конкурсу, повинні реалізовуватися на території цільових громад. Проєкт має охоплювати не менше 10 громад Донецької і Луганської областей серед:
· 17 цільових громад Донецької області: Добропілля (Білицьке, Білозерське), Дружківка, Покровськ, Мирноград, Слов`янськ, Сіверська ОТГ, Соледарська ОТГ, Новгородське, Світлодарськ, Мангушський р-н, майбутня Волноваська ОТГ, Вугледарська ОТГ, майбутня Сартанська ОТГ, Великоновосілківський р-н, Красногорівка/Мар’їнка, Краматорськ, Авдіївка
· 15 цільових громад Луганської області: Лозно-Олександрівська, Привільська, Троїцька, Нижньодуванська, Біловодська, Красноріченська ОТГ, м. Попасна, Золоте, Щастя, Сєвєродонецьк, Лисичанськ, Кремінна, смт Мілове, Станиця Луганська, Новоайдар.
Цей конкурс заявок пов’язаний з відбором однієї громадської організації та направлений на підвищення інституційної спроможності обраних бібліотек, інтеграцію нових сервісів для залучення нових відвідувачів, налагодженню партнерств із громадськими організаціями.
Проєктна пропозиція має включати:
- Концепцію розвитку інституційної спроможності обраних бібліотек Донецької та Луганської областей з попереднім графіком роботи та списком заходів;
- Бюджетна пропозиція не може включати закупівлю устаткування, меблів, комп’ютерної техніки тощо.
Заходи, запропоновані в межах проєктної пропозиції мають відповідати цільовій спрямованості проєкту, бути орієнтовані в рівній мірі на жінок та чоловіків, та зокрема, сприяти розвитку спроможностей бібліотек Донецької та Луганської області, а саме:
- зміцненню інституційної спроможності публічних бібліотек Донецької та Луганської областей;
- створенню громадських просторів/мультимедійних центрів на базі публічних бібліотек Донецької та Луганської областей;
- впровадженню нових якісних сервісів, доступних для жителів громади та залученню нових користувачів;
- створенню/вдосконаленню стратегій розвитку публічних бібліотек Донецької та Луганської областей;
- налагодженню партнерств із місцевими громадськими організаціями, ЗМІ, активними громадянами, підприємствами та органами місцевого самоврядування.
Очікувані результати проєкту:
- Створені стратегії розвитку бібліотек у щонайменше 8 громадах;
- Створені нові партнерства між бібліотеками та місцевими громадськими організаціями у щонайменше 8 громадах;
- Введена щонайменше одна нова послуга у бібліотеках у 10 громадах;
Створені/покращені плани заходів у бібліотеках у щонайменше 10 громадах.
Тривалість проєкту – до 9 місяців. Початок імплементації проєкту – 23 березня 2020 року.
Додаткову превагу отримають організації, проєктні заявки яких міститимуть листи підтримки бібліотек, у яких реалізовуватиметься проєкт. У такому листі має бути згода бібліотеки на участь у проєкті.
Повний аплікаційний пакет повинен бути поданий до 18:00 1 березня 2020 року. Аплікаційний пакет (пункти 2-5) повинен бути надісланий одним листом у архіві (*.rar/*.zip) розмір якого не має перевищувати 15Mb.
Деталі та всі аплікаційні форми тут.
Для надання відповідей на запитання, що можуть виникнути під час підготовки проєктних пропозицій за цим Конкурсом, буде проведено одну Skype-консультацію, що відбудеться 20 лютого 2020 року о 14:30. Для того, щоб зареєструватися для участі у Skype-консультації, будь ласка, надішліть інформаційне повідомлення щодо бажання участі у консультації за електронною адресою [email protected] із темою повідомлення «UN_RPP_3_2020_6_SC: Участь у Skype-консультації щодо грантового конкурсу», але не пізніше ніж за 24 години до її проведення і надайте ПІБ та контактний телефон особи, що прийме участь у скайп консультації від імені організації. Skype-консультація буде одночасно проведена для всіх зареєстрованих учасників.
Отримані проєктні пропозиції будуть перевірені на відповідність вимогам конкурсу, і ті, що відповідатимуть вимогам, будуть передані на розгляд Конкурсної комісії.
Проєктні пропозиції, що надійдуть після вказаного в оголошені терміну з будь-яких причин, не розглядатимуться.
Джерело: ПРООН в Україні.