Оголошено відбір громад для участі в проєкті “Сила малих спільнот”

ЗАВЕРШЕНО

Зафіксувати у Google календарі!


Додано:
ГО “СТЕП”

sms-step
Оголошено відбір громад для участі в проєкті “Сила малих спільнот”

Громадська організація “СТЕП” розпочинає проєкт “Сила малих спільнот”, покликаний сприяти розвитку локальних громадських і волонтерських об’єднань. До кінця лютого триває дослідницький етап проєкту, і ми запрошуємо громади з цільових областей пройти опитування та висловити зацікавленість щодо участі в проєкті. 

Про що проєкт

Мета проєкту — підтримати сталу й спроможну роботу локальних ОГС та посилити міжсекторну взаємодію на рівні громади в умовах російсько-української війни. Саме тому до участі запрошуються не окремі організації, а громади, де вже є або можливі партнерства громадських (волонтерських) спільнот та місцевої влади.

Проєкт має аналітичний, навчальний, експертний, комунікаційний компоненти та передбачає фінансування відібраних громадських проєктів, а саме — облаштування центрів громадських ініціатив або аналогічних просторів (хабів, коворкінгів ОГС, ресурсних центрів).

Умови участі

В рамках 1-ї хвилі проєкту до участі запрошуються громади, які:

  • знаходяться на території цільових Волинської, Івано-Франківської, Львівської та Тернопільської областей;
  • кількість населення від 15 до 100 тисяч;
  • взяли участь в опитуванні для громад;
  • мають активні громадські організації, волонтерські об’єднання, інші громадські ініціативи, у т.ч. релоковані з південних і східних областей України, що працюють з такими темами: розвиток і  стійкість громади, добре врядування, молодіжна участь, допомога та інтеграція ВПО, інші актуальні теми в умовах воєнного часу;
  • бажають і готові створювати умови для сприяння волонтерській діяльності та роботі ОГС, зокрема розробити та затвердити відповідні нормативні документи (місцеві програми);
  • мають публічний простір для роботи ОГС (хаб, коворкінг, ресурсний центр) або готові надати придатне приміщення для організації такого простору.

Інформація про 2-гу хвилю проєкту та цільові області буде оголошена додатково в другій половині 2023 року.

Завантажити буклет з інформацією про проєкт.

Компоненти проєкту

Навчальний — тренінги та воркшопи для представників/ць ОМС та ОГС (онлайн або офлайн залежно від безпекової ситуації та географії громад).

Навчальні модулі:

  • Міжсекторна співпраця для доброго врядування
  • Планування та реалізація заходів соціальної згуртованості
  • Ефективна комунікаційна політика в громаді
  • Проєктний менеджмент і фандрейзинг для локальних ОГС

Експертна допомога — консультації для учасників/ць проєкту, методичний та експертний супровід ОГС/ОМС з таких питань:

  • розроблення місцевих програм сприяння розвитку громадянського суспільства (підтримки волонтерства) та планів дій до них;
  • створення і реєстрація громадських організацій, оновлення статутних документів, планування діяльності ОГС;
  • консультації при підготовці локальних проєктів у партнерстві ОМС та ОГС, написанні та поданні проєктних заявок на актуальні конкурси.

Комунікаційний — заходи з покращення комунікаційної діяльності ОМС, інформування та залучення мешканців/ок:

  • аналіз офіційних сайтів громад, рекомендації до їх вдосконалення;
  • розроблення комунікаційних стратегій (планів) ОМС;
  • інформаційна підтримка локальних громадських ініціатив;
  • проведення форумів громад “Діалоги про розвиток” за участі представників/ць ОМС, ОГС, бізнесу, активної молоді.

Фінансування відібраних ініціатив

На цьому етапі планується підтримати облаштування центрів громадських ініціатив або аналогічних просторів та проведення локальних заходів у чотирьох найбільш активних громадах.

Обов’язковою умовою є доведене партнерство локальної ОГС та органу місцевого самоврядування. Орієнтовна сума фінансування — 80 тисяч гривень (придбання офісного обладнання, мобільних меблів, канцтоварів) плюс кошти на проведення просвітницьких та інтеграційних заходів на базі створеного простору.

Як долучитись до проєкту

Якщо ваша громада знаходиться на території Волинської, Івано-Франківської, Львівської або Тернопільської областей, має активні ОГС та бажає створювати умови для їхнього розвитку — просимо до 03.03.2023 заповнити анкету за цим посиланням.

Результати опитування будуть враховані при підготовці аналітичного звіту про роботу локальних ОГС в умовах війни.

Після аналізу анкет ГО “СТЕП” сконтактує із зацікавленими громадами щодо можливостей подальшої участі в заходах проєкту.

Якщо у вас залишаються питання щодо участі в проєкті або заповнення анкети, будемо раді відповісти на них електронною поштою ([email protected]) або телефоном (+380663391544). З повним текстом цього оголошення та додатковими матеріалами можна ознайомитися на сайті “СТЕП”.

Додаткова інформація

ГО “СТЕП” тісно співпрацює з територіальними громадами з 2017 року. В рамках попереднього проєкту “Зміцнення демократичного врядування” нашими партнерами були ОМС, громадські об’єднання та молодіжні ради з понад 30 громад Запорізької, Дніпропетровської, Донецької, Харківської областей. Разом з ними ми впроваджували інструменти демократії участі в громадах, проводили різні заходи, працювали зі стратегіями розвитку. Після 24 лютого 2022 року проєкт “Зміцнення демократичного врядування” надав екстрену підтримку семи волонтерським ініціативам ОГС на сході України. Проєкт “Сила малих спільнот” є логічним продовженням цієї діяльності.

Проєкт виконується ГО “Стратегії і технології ефективного партнерства” (“СТЕП”) за підтримки National Endowment for Democracy.


Останні публікації цього розділу:

Тендер на закупівлю послуг з організації заходів

Конкурс на пошук підрядника будівельних (ремонтних) робот в м. Ірпінь, пришкільне приміщення

Тендер на закупівлю Послуг встановлення та імплементації ліцензій та технічної підтримки для CRM системи на 2025 рік

Запит цінової пропозиції на постачання обладнання

Тендер на закупівлю послуг на поточний ремонт частини підвалу ЗП (ПТ)О «Вище професійне училище №21 м. Миколаєва»

Послуги з поточного ремонту приміщення бібліотеки, Чернігівська область