Надання послуг з організації та проведення процедур закупівель Міністерству охорони здоров’я України

ЗАВЕРШЕНО

Зафіксувати у Google календарі!


cq5dam.web.1280.1280
Надання послуг з організації та проведення процедур закупівель Міністерству охорони здоров’я України

Чи відомо вам, що ПРООН в Україні була першою організацією ООН у Європі та Центральній Азії, яка започаткувала проект з підтримки процесу закупівель у галузі охорони здоров’я?

Опис проекту

У 2015 році Міністерство охорони здоров’я України звернулося до Програми розвитку ООН в Україні (ПРООН) та інших міжнародних партнерів (зокрема, ЮНІСЕФ та компанії Crown Agents) з проханням підтримати процес державних закупівель медичних препаратів. Згідно з договором, підписаним між Міністерством і ПРООН, Україна має закуповувати медикаменти через міжнародні організації, включно з ПРООН, як тимчасове рішення до 2020 року. Тим часом, державне підприємство «Медичні закупівлі України», яке зрештою стане центральною закупівельною агенцією, здобуває досвід проведення закупівель і переймає кращі світові практики від ПРООН.

Що передбачає проєкт?

Закупівля життєво необхідних медикаментів. За майже чотири роки ПРООН змогла зекономити державні кошти на суму 1,7 мільярдів гривень (66 мільйонів доларів США) і таким чином забезпечити пацієнтів додатковими ліками та медичними препаратами. Завдяки високим вимогам і стандартам, встановленим з боку ПРООН для проведення тендерів, закуплені медикаменти надзвичайно якісні й ефективні, оскільки несумлінні виробники позбавлені участі в процесі.

Підтримка й участь пацієнтських організацій. Пацієнтська спільнота є однією з рушійних сил проекту й водночас виступає бенефіціаром змін у системі охорони здоров’я. Голос пацієнтів має бути почутим в Україні: саме тому з 2017 року ПРООН надає міні-гранти організаціям пацієнтів, аби вони мали змогу моніторити доступність, контроль і використання закуплених медикаментів. Це означає, що тепер пацієнти можуть брати безпосередню участь у моніторингу за процесом закупівель і таким чином вдосконалювати його. У 2016 році ПРООН спільно з пацієнтською спільнотою розробила систему «Є ліки», що дозволяє пацієнтам перевіряти наявність медикаментів у 23 областях України. ПРООН працює з пацієнтськими спільнотами та громадянським суспільством для побудови системи «стримування і противаг», що забезпечить контроль громадськості над діяльністю агенції в майбутньому.

Посилення національної системи медичних закупівель. Оскільки кінцевою метою ПРООН є забезпечення спроможності Уряду проводити закупівлі медикаментів і товарів медичного призначення самостійно в рамках системи охорони здоров’я, одним із пріоритетів є створення центральної закупівельної агенції та побудова сучасної системи постачання медичних препаратів.

Для досягнення цієї цілі ПРООН проводить таку діяльність:

  • Популяризація сталого підходу до закупівель;
  • Підтримка в розробці підходів та юридичної бази;
  • Заходи з посилення спроможності й адвокації;
  • Проведення антикорупційного аналізу та підготовка плану дій;
  • Підтримка підрозділу МОЗ;
  • Підтримка в питаннях перегляду номенклатури ліків, що закуповуються для МОЗ.

Також очікується, що ПРООН в Україні у співпраці з Міністерством охорони здоров’я розробить електронну систему управління запасами лікарських засобів та медичних виробів. Ця система допоможе вдосконалити процес національних закупівель і сприятиме тому, аби він був передбачуваним і плановим на національному та місцевому рівнях.

Обмін досвідом і кращими практиками. Успішний досвід України в закупівлі медикаментів через міжнародні організації перейняли інші держави в регіоні, здебільшого країни, в яких уже діють централізовані системи закупівель. У 2017 і 2018 роках ПРООН уклала договори на закупівлю медикаментів з Азербайджаном, Боснією і Герцеговиною, Казахстаном, Молдовою, Туркменістаном та Узбекистаном.

Збільшення частки поставок. Прозорість була одним із найбільших викликів системи охорони здоров’я, враховуючи, що до 2015 року понад 95 відсотків переможців тендерів були дистриб’юторами, які монополізували важливі процеси. Нині 80 відсотків ліків і медичної продукції закуповуються напряму у виробників.

Підписання довготривалих договорів. З 2017 року ПРООН в Україні розпочала підписання довгострокових договорів. Побудувавши сталу міцну співпрацю з виробниками, така міжнародна практика може знизити вартість договорів і забезпечити надійне постачання медикаментів.

 

Всі деталі тут.

 

Джерело: ПРООН в Україні.


Останні публікації цього розділу:

Тендерна пропозиція щодо постачання шин та інших автотоварів

Тендерна пропозиція щодо постачання товарів для забезпечення фізичної безпеки співробітників і надавачів послуг

Тендерна пропозиція на надання послуг друку інформаційних бюлетенів

Тендерна пропозиція щодо надання автотранспортних послуг з соціальних перевезень, евакуації населення

Навчальна програма DreamStart для осіб з інвалідністю

Конкурс на закупівлю портативних акумуляторів (повербанків)