Набір експертів для розробки Тренінгової програми «Школа бюджетної грамотності для громадських організацій»
ЗАВЕРШЕНО
Проект «Публічні бюджети від А до Я: Інформування, активізація та залучення громадянського суспільства» реалізується Фондом Східна Європа та Фундацією польсько-української співпраці ПАУСІ за фінансової підтримки Європейського Союзу. Метою проекту, який розпочався в вересні 2016 р., є залучення широких кіл громадськості, ЗМІ, організацій громадянського суспільства (ОГС) до процесів моніторингу публічних фінансів та формування державного та місцевих бюджетів. В рамках проекту проводяться аналітичні дослідження та розробляються рекомендації для органів місцевого самоврядування та уряду України з питань підвищення прозорості бюджетного процесу та залучення громадськості, здійснюються заходи з підвищення компетенцій громадських організацій в сфері публічних фінансів, створюються інноваційні IT рішення для інформування та участі громадян. Проект також працює з журналістами та мас-медіа з метою спільного планування та проведення інформаційних кампаній, щоб доносити складну економічну інформацію до аудиторії у простій та зрозумілій формі.
Одним з компонентів проекту «Публічні бюджети від А до Я» є створення тренінгової програми «Школа бюджетної грамотності для громадських організацій». Для розробки і реалізації цього компоненту Фонд Східна Європа планує відібрати кваліфіковану, високопрофесійну та мотивовану експертну групу фахівців, які розроблять комплексну навчально-тренінгову програму і апробують її для групи відібраних представників громадських організацій та медіа у форматі тренінгу для тренерів (ToT). Очікується, що в подальшому підготовлені фахівці проводитимуть заходи для регіональних та місцевих організацій та ЗМІ для підвищення компетенцій у сфері публічних фінансів, а партнери проекту підтримуватимуть ініціативи громадських організацій з проведення адвокаційних кампаній та інформаційно-просвітницькі кампанії в ЗМІ.
Завданнями діяльності відібраної експертної групи стане:
- Аналіз наявних в Україні ресурсів та можливостей для громадських організацій щодо підвищення їх бюджетної грамотності;
- Підготовка концепції навчально-тренінгової програми для групи кваліфікованих тренерів з різних аспектів участі громадськості в бюджетних процесах та узгодження її з партнерами проекту;
- Розробка навчально-тренінгової програми, що включатиме як теоретичні і практичні матеріали, так і аналіз успішних національних та міжнародних практик участі громадськості в моніторингу публічних коштів і проведенні адвокаційних кампаній.
- Апробація навчально-тренінгової програми протягом 5-денного тренінгу для 15 тренерів, що будуть відібрані партнерами проекту, орієнтовно в квітні 2017 року в м. Києві.
- Підготовка навчально-тренінгової програми до публікації на друкованих та онлайн ресурсах для публічного використання та застосування тренерами проекту при проведенні подальших заходів.
До участі в конкурсі запрошуються експерти чи групи експертів. Для участі в конкурсі необхідно подати заявку у довільній формі. При підготовці заявки слід врахувати наступні компоненти:
- Детально описати своє бачення реалізації завдань тендеру;
- Надати інформацію про склад групи експертів, їх резюме, досвід у створенні навчально-тренінгових програм, розподіл завдань серед експертів та надати інші матеріали, що засвідчують кваліфікацію експертів чи групи експертів в цілому;
- Надати бюджет та потижневий календарний план для виконання завдань конкурсу.
ФСЄ залишає за собою право на уточнення завдань в процесі переговорів з переможцем конкурсу. ФСЄ зберігає за собою право не визначати переможця тендеру, якщо якість поданих заявок не задовольнятиме очікування організаторів.
Останній термін подачі заявок – 29 січня 2017 р.
Результати конкурсу будуть оголошені не пізніше 15 лютого 2017 р.
Очікуваний термін початку виконання завдань – 1 березня 2017 р.
Всі заявки мають бути надіслані на адресу електронної пошти: [email protected] не пізніше 23:59 29 січня 2017 р.
Питання щодо цього оголошення про конкурс можна надсилати у письмовій формі на електронну адресу [email protected] до 25 січня 2017 року.
Контактна особа:
Юрій Піскалюк, менеджер програм. Тел/факс: (+380 44) 200-38-24/25/26, [email protected].