Літня школа «Історичний простір – динаміка міських змін»
ЗАВЕРШЕНО
Літня школа «Історичний простір – динаміка міських змін», що проходитиме з 4 по 15 вересня 2017 р., і збере двадцять молодих дослідників з різних країн – істориків, мистецтвознавців, археологів, вчених у сфері культури та соціології, містопланувальників та архітекторів.
За останні роки літня школа “Історичний простір” відбулася в Римі (2014), Стамбулі (2013), Парижі (2010), Варшаві (2009), Львові (2007), Вроцлаві (2005) і Санкт-Петербурзі (2003).
Цьогорічна програма зосереджена на комплексній і багаторівневій історії Белграда і Сараєво. Цайт Штіфтунг Ебелін та Герд Бусеріус і фонд Герди Хенкель запрошують учасників до вивчення зв’язків між історичними подіями та просторовим розвитком. Белград і Сараєво, за своєю структурою, відображають виняткове переплетення минулого і сьогодення на Балканах. Протягом століть, у обох містах виробилася сильна міська ідентичність, значення якої вийшло далеко за межі їхніх кордонів. Белград – прикордонне місто кількох імперій – неодноразово брав участь у війнах. Щоб задовольнити культурні вподобання різних правителів, він був перебудований багато разів. Його бурхлива історія позначена постійними намаганнями відвоювати місто, незважаючи на послідовні намагання завоювань. Його сучасний міський та економічний розвиток зазнав сильного впливу процесу глобалізації. Сараєво – засноване османськими правителями і вважається вікном в Центральну Європу – в 20-му столітті стало lieu de memoire європейської історії. Сліди важких руйнувань та облог під час Боснійської війни все ще добре помітні в міській панорамі.
На сьогоднішній день міське життя характеризується взаємодією між інтеграцією і сегрегацією в своєму багатонаціональному суспільстві. Комплексна програма покликана забезпечити екскурс в історію, політику, суспільство, теорію, літературу, мистецтво, музику та кіно міста, що дає можливість глибоко зрозуміти матеріальні та символічні ресурси. За допомогою дискусій і власного досвіду перебування на території міст, Літня школа ставить на меті розповісти учасникам про архітектурне та виражальне мистецтво території.
Науковим керівником є професор, доктор Марі-Жанін Калік, голова кафедри Східної і Південно-Східної історії Європи Університету Людвіга-Максиміліана в Мюнхені.
Подача заяв
Літня школа запрошує до участі аспірантів історії, історії мистецтва, археології, культурології та соціології, а також молодих архітекторів і містопланувальників. Кандидати повинні бути дійсно зацікавленими у міждисциплінарному обміні з історії та розвитку міст. Вони повинні мати великий тематичний і методологічний інтерес щодо урбаністики і бути ознайомленими з минулими і нинішніми подіями в Південно-Східній Європі.
Заняття будуть проводитися англійською мовою. Учасники повинні будуть готуватися до занять за допомогою навчальних матеріалів та списками для читання, а також зробити презентацію на тему, пов’язану з їхніми науковими інтересами та компетенціями.
Витрати на проїзд та проживання покриваються за рахунок організаторів.
Будь ласка, надсилайте ваші заявки, в тому числі мотиваційний лист, резюме та запропонувану тему презентації директорові програми у Цайт Штіфтунг, д-р Анні Хофман: [email protected].
Кінцевий термін подачі заявок – 29 травня 2017.
Dr. Anna Hofmann
ZEIT-Stiftung Ebelin und Gerd Bucerius Feldbrunnenstraße
56 20148 Hamburg
040 41336785 040
41336740
E-Mail: [email protected]
Підготувала Наталія Лаврук