Гранти для швидкої відповіді на виклики, що постають перед ОГС

Зафіксувати у Google календарі!


Додано:
USAID/ENGAGE

Конкурс грант(1)
Гранти для швидкої відповіді на виклики, що постають перед ОГС

Безстроковий конкурс. Pact розглядатиме заявки на постійній основі. Прийом заявок завершиться 15 травня 2023 року. 

Доповнено 10 червня відповідями на запитання представників зацікавлених ОГС.

Цей конкурс на отримання грантів оголошується в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!» (далі – «Програма «Долучайся!»), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та реалізується Pact в Україні. Програма «Долучайся!» надаватиме підтримку організаціям та коаліціям на національному, регіональному та місцевому рівнях, зокрема зареєстрованим організаціям громадянського суспільства (ОГС), а також незареєстрованим групам та громадським ініціативам по всій країні. Метою Програми «Долучайся!» є підвищення обізнаності та рівня участі громадян у громадській діяльності на національному, регіональному і місцевому рівнях. Більш детальний опис Програми «Долучайся!» наведено тут.

Pact — це міжнародна некомерційна організація, яка працює майже в 40 країнах, створюючи рішення для людського розвитку, які базуються на фактах, керуються даними та належать спільнотам, для яких ми працюємо. Наша візія – процвітаючі, сталі та залучені спільноти, що самостійно визначають шляхи власного розвитку. 

Загальна інформація

Постійна зміна контексту в Україні вимагає уваги та оперативного планування задля швидкої адаптації до непередбачуваних змін у політичному та економічному середовищі. Враховуючи це, та відповідно до  гнучкого та адаптивного підходу Pact до реагування на нові виклики, Програма «Долучайся!» запроваджує прискорену процедуру надання грантів для підтримки  життєво важливих ініціатив, що вирішують невідкладні потреби суспільства. 

Сьогодні Україна змушена вести боротьбу одночасно на двох фронтах. Ззовні це неспровоковане та невиправдане вторгнення Росії в країну, що загрожує життю людей, інфраструктурі та самому існуванню її державного устрою. Всередині країни на першому місці національного порядку денного як для уряду, так і для громадянського суспільства, залишаються боротьба з корупцією, поточні виклики реформування публічних фінансів, державного управління, децентралізації. Крім того, пандемія COVID-19 посилила ці тенденції та продовжує чинити безпрецедентний тиск на уряд, бізнес та суспільство в цілому. 

Відданість і здатність України рухатися курсом самозарадності гальмується війною, що розгортається на обох цих фронтах — боротьбою проти повномасштабної агресії Росії, з одного боку, та боротьбою з корупційною спадщиною всередині країни, з іншого. Динамізм українських ОГС часто називають визначальною силою української демократії, яка помітно відрізняє Україну від інших пострадянських країн.  Російська агресія, яка загрожує життю українців, суверенітету та територіальній цілісності країни, створює екзистенційну загрозу для українських ОГС, активістів та їхніх ініціатив.  

Серед мільйонів тих, хто вимушений був переїхати в межах країни або шукає  тимчасового прихистку за кордоном, опинилися і сотні представників громадянського суспільства.  

Активісти , які залишилися в країні, живуть у постійному страху стати жертвами викрадення, депортації, переслідування регулярними або  парамілітарними  силами противника. Багато мирних жителів, які виступають проти агресії, вважаються зниклими безвісти. 

Після початку неспровокованого та невиправданого вторгнення Росії в Україну ОГС більше не можуть вести діяльність у звичайному режимі. Вся інфраструктура українського громадянського суспільства зазнала довготривалої шкоди. Недержавному сектору важко функціонувати, деякі підсектори опинилися на межі виживання. Незважаючи на обставини, cектор адаптується, а його підтримка для громадян України є як ніколи актуальною. Щоб задовольнити невідкладні та нагальні потреби ОГС, Програма “Долучайся!” відповідно адаптує cвій інструмент прискореного надання підтримки. 

Мета конкурсу 

Метою цього конкурсу є задоволення нагальних організаційних, операційних та програмних потреб організацій громадянського суспільства задля забезпечення їхнього виживання, стійкості та адаптації в безпрецедентно жахливому середовищі, щоб мати можливість перегрупуватися, перезавантажитися та продовжити свої зусилля щодо залучення та допомоги українським громадянам у їхньому прагненні до гуманітарної підтримки, ефективного розвитку громадянського суспільства, місцевого та національного урядування, боротьби з корупцією та забезпечення підзвітності, верховенству права, реалізації виборчого процесу, інклюзивного розвитку (забезпечення прав людей з інвалідністю , внутрішньо переміщених осіб (ВПО), лесбійок, геїв, бісексуалів, трансгендерних та інтерсекс людей (ЛГБТІ) та інших вразливих груп; європейської інтеграції та  інших  потреб, які виникли в результаті агресії Росії та є важливими для громадян та ОГС. 

Тематичні пріоритети конкурсу: 

Інституційна підтримка для організацій та коаліцій національного та регіонального рівня: 

 • Забезпечення організаційної сталості, що включає в себе, серед іншого, утримання персоналу, офісних приміщень, обладнання; переміщення/переїзд офісів, забезпечення зв’язку, реалізацію заходів  з ІТ-безпеки. 
 • Забезпечення організаційного розвитку, що включає серед іншого проведення стратегічного планування, розвиток нових організаційних підрозділів, залучення волонтерів. 
 • Забезпечення організаційного  експертного розвитку, що включає, серед іншого, засвоєння персоналом нових навичок та компетенцій, таких як цивільна оборона, гуманітарна допомога (розподіл товарів), документування порушень прав людини, оцінка екологічних  ризиків , робота із засобами масової інформації, покращення  комунікаційних навичок,  навичок та знань з громадянської освіти для підтримки громадян за допомогою фактологічної інформації. 
 • Забезпечення організаційного управління, яке допоможе адаптуватися до нових умов, що включає, серед іншого, впровадження альтернативної організаційної структури, коригування внутрішніх політик, формування нових мереж і налагодження партнерств як всередині країни, так і на міжнародному рівні, розробку планів післявоєнної відбудови. 
 • Ефективне залучення громадян,  що включає, серед іншого, вивчення їхніх потреб та реагування на них, адвокацію ініціатив громадян, отримання зворотнього зв’язку та забезпечення нагляду з боку безпосередніх бенефіціарів. 

Проектна підтримка для організацій, мереж та коаліцій національного та регіонального рівня, що спрямована на реалізацію таких заходів: 

 • Вивчення безпосередніх потреб громадян,  управління та координація  з питань допомоги із наявними внутрішніми та/або міжнародними центрами допомоги, в тому числі центрами підтримки внутрішньо переміщених осіб (ВПО).
 • Підтримка активістів та уразливих груп населення, в тому числі на важкодоступних територіях, наприклад, на тимчасово окупованих територіях (крім територій Автономної Республіки Крим та непідконтрольних Україні територій станом на 24 лютого 2022 року у Луганській та Донецький областях).
 • Адвокація та забезпечення контролю за діяльністю національних та місцевих органів державної влади, інших юридичних та фізичних осіб. 

Очікувані результати 

Після завершення дії гранту, організації-заявники повинні будуть продемонструвати досягнення деяких або більшості з таких результатів:  

 • Покращення розуміння громадянами основних ролей та обов’язків у демократичному суспільстві. 
 • Підвищення обізнаності громадян щодо питань протидії корупції. 
 • Забезпечення доступу до навчальних ресурсів із громадянської освіти в умовах криз та інших непередбачуваних обставин. 
 • Популяризація творчих підходів до підвищення рівня громадянської освіти серед громадян України. 
 • Забезпечення реалізації ініціатив з формальної (шкільної) та неформальної (позашкільної) громадянської освіти. 
 • Створення партнерств між відповідними державними органами, приватним та громадянським секторами задля просування ініціатив з громадянської освіти. 
 • Проведення дієвих громадських кампаній у сфері адвокації та громадського моніторингу. 
 • Включення питань, що адвокатуються громадянським суспільством, до урядових стратегій та законодавства. 
 • Надання підтримки громадським ініціативам, які передбачають державне та приватне партнерство. 
 • Інституційне впровадження механізмів зворотного зв’язку з ОГС і громадянами на національному і місцевому рівнях. 
 • Підвищення рівня залучення громадян до протидії корупції. 
 • Підвищення рівня залучення громадян до діяльності коаліцій та ініціатив на національному, регіональному та місцевому рівнях. 
 • Активізація інформаційного обміну та мережування між ОГС місцевого рівня, низовими ініціативами та громадськими активістами. 
 • Інституціоналізація використання інформаційно-комунікаційних технологій для обміну інформацією та взаємодії між ОГС та громадянами. 
 • Інституціоналізація здатності ОГС конструктивно взаємодіяти з традиційними та соціальними медіа. 
 • Підвищення обізнаності громадян щодо державних реформ. 
 • Підвищення обізнаності громадян щодо ролі і значення ОГС. 
 • Підвищення суспільної довіри до ОГС. 
 • Підвищення організаційної спроможнсті ОГС. 

Критерії відповідності  

 • Подати заявку мають право офіційно зареєстровані ОГС, незареєстровані групи та громадські ініціативи з усіх регіонів України. 
 • У рамках цього конкурсу Pact не може надавати гранти комерційним організаціям, політичним партіям, урядовим інституціям та фізичним особам. 

Критерії відбору 

Кожна заявка буде оцінюватися за такими критеріями: 

 • Відповідність заявленим цілям і темам конкурсу (25%) 
 • Грунтовність підходу до вирішення проблеми, окресленої в заявці (35%) 
 • Здатність досягти очікуваних результатів конкурсу (20%) 
 • Здатність безпосередньо взаємодіяти та надавати послуги громадянам, залучати широке коло державних та недержавних стейхолдерів (20%) 

Орієнтовний строк дії грантів

Незалежно від дати початку діяльності, усі запропоновані програмні заходи мають завершитися до 30 червня 2023 року. 

Сума гранту

Очікується, що максимальна сума гранту  складе до 100 тис. дол. США на період до  12 місяців. Більші суми також розглядатимуться, якщо вони належним чином обгрунтовані та виправдані. 

Заявники повинні подавати бюджет у гривнях. 

Будь ласка, зверніть увагу! Pact здійснює виплати грантоотримувачам лише за допомогою банківського переказу, тому незареєстровані групи та громадянські ініціативи повинні подавати заявки на цей конкурс у партнерстві або консорціумі з офіційно зареєстрованими ОГС, які погоджуються обліковувати їх кошти. 

Кінцевий термін подання заявок

Кінцевий термін подання заявок відсутній. Це безстроковий конкурс. Pact розглядатиме заявки на постійній основі. Заявники отримають зворотній зв’язок щодо результатів розгляду заявки протягом двох тижнів з дати отримання повного пакету документів в рамках заявки на грант. Ми залишаємо за собою право не інформувати заявників, чиї заявки не пройшли конкурсний відбір. Після 15 травня 2023 року жодні заявки не прийматимуться. 

Процес подання заявки 

Надішліть заповнені заявки електронною поштою на [email protected] з темою: «Відповідь на RFA P4767-2021-09».  

Повний пакет заявки включає: 

(1) Заповнену форму заявки на отримання гранту ( див. нижче). 

(2) Додатки: 

 • для зарєстрованих організацій: підтвердження організаційно-правової форми; 
 • для незареєстрованих груп та громадських ініціатив: меморандуми про співпрацю, рекомендаційні листи, гарантійні листи або інші подібні документи, що підтверджують домовленість між групою-заявником та її партнерською ОГС, яка є юридично зареєстрованою. 

Будь ласка, прогорніть текст вниз до шаблону форми заявки на отримання гранту, яку ви можете скопіювати в окремий документ, заповнити та надіслати на вказану вище адресу електронної пошти 

Додаткова технічна інформація: 

 • Організаціям, чиї заявки будуть відібрані для подальшого розгляду, буде запропоновано подати деталізований бюджет із супровідним описовим бюджетом. 
 • Організації, чиї заявки будуть відібрані для подальшого розгляду, повинні мати UEI зареєстрований через платформу SAM.gov (дванадцятизначний ідентифікаційний номер, необхідний для всіх заходів, пов’язаних із закупівлями), щоб мати можливість отримувати кошти. 
 • Організаціям, чиї заявки будуть відібрані для подальшого розгляду, буде запропоновано заповнити форму оцінки ризиків і відповідальності грантоотримувача.  

Умови

Стандартні умови: для грантів, наданих в результаті цього конкурсу, застосовуватимуться Стандартні положення USAID для НУО, що зареєстровані за межами Сполучених Штатів Америки

Неприпустимі витрати. Pact не фінансує закупівлю: 

 • Обладнання та послуг для переривання вагітності. 
 • Сільскогосподарських товарів. 
 • Товарів та послуг для підтримки поліцейської чи іншої правоохоронної діяльності. 
 • Будівельних робіт. 
 • Добрив. 
 • Товарів розкоші та обладнання для азартних ігор. 
 • Військового спорядження. 
 • Автомобілів. 
 • Пестицидів. 
 • Фармацевтичних препаратів. 
 • Обладнання для спостереження. 
 • Вживаного обладнання. 
 • Надлишкового майна, що належить уряду США. 
 • Обладнання для зміни погоди.  

Повний перелік неприпустимих витрат наведено у розділах M6, M12, M14, M20, та M29 згаданих вище Стандартних положень USAID для НУО, що зареєстровані за межами Сполучених Штатів Америки. 

Дозвіл на використання і розголошення:  Подаючи заявку за цим оголошенням, заявник надає згоду на розкриття інформації, що міститься в наданих ним документах, експертам, залученим до оцінки у процесі відбору. Звертаємо вашу увагу на те, що всі експерти несуть зобов’язання за угодами про нерозголошення інформації.  

Відмова від відповідальності: 

 • Pact може скасувати цей грантовий конкурс і не підтримати жодну заявку. 
 • Pact може відхилити будь-яку одержану заявку або усі заявки. 
 • Оприлюднення оголошення про конкурс не становить собою зобов’язання Pact щодо надання фінансування. 
 • Pact зберігає за собою право виключити з участі у конкурсі будь-яку заявку на підставі неспроможності заявника дотримуватися вимог конкурсу. 
 • Pact не надає заявникам компенсації витрат, пов’язаних із участю у цьому конкурсі. 
 • Pact залишає за собою право присуджувати грант на основі початкового оцінювання заявок без його подальшого обговорення. 
 • Pact може вирішити фінансувати тільки частину заходів, поданих на конкурсний розгляд, або присудити кілька грантів по конкурсних заходах. 
 • Задля сприяння конкуренції, Pact залишає за собою право не зважати на деякі невеликі недоліки у заявках, які можуть бути виправлені до того, як буде визначено присудження грантів. 
 • Pact може звертатися до заявників, щоб уточнити дані про контактну особу, адресу, а також факт подання заявки на цей конкурс. 
 • Pact може без повідомлення заявника звертатися по відгуки щодо минулих результатів його діяльності до осіб або організацій, зазначених у списку рекомендацій. Pact також залишає за собою право звертатися до інших джерел інформації щодо минулих результатів діяльності заявника, не зазначених ним у заявці. 
 • Подаючи заявку, заявники підтверджують, що вони розуміють умови конкурсу. 

Запитання щодо конкурсу 

Якщо у вас виникли запитання щодо цього конкурсу, будь ласка, надішліть їх електронною поштою на [email protected]

У темі листа необхідно вказати “Questions on RFA P4767-2021-09 – назва організації, що подає запитання.” 

Відповіді на запитання будуть надаватися щодватижні у форматі відповідей на поширені запитання. 

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Please fill out this form either in English or in Ukrainian |  Будь ласка, заповніть цю форму або англійською, або українською мовою 

GRANT APPLICATION | ЗАЯВКА НА ОТРИМАННЯ ГРАНТУ  

Applicant | Заявник 

Legal name in Ukrainian (with acronyms, if any): | Юридична назва українською (з абревіатурами, якщо є): 

 

Legal name in English (with acronyms, if any): | Юридична назва англійською (з абревіатурами, якщо є): 

 

Legal address: | Юридична адреса: 

 

Mailing address (if different from above): | Поштова адреса (якщо відрізняється від юридичної)

 

Telephone: | Телефон: 

 

Email: | Електронна адреса: 

 

Website: | Веб-сайт: 

 

Head of the organization (full name and title): | Повне ім’я і посада керівника організації: 

 

E-mail: | Електронна адреса: 

 

Cell phone: | Моб. телефон: 

 

Name and title of the manager: | Ім’я і посада відповідального менеджера: 

 

E-mail: | Електронна адреса: 

 

Cell phone: | Моб. телефон: 

 

Name and title of an alternative contact person: | Ім’я і посада альтернативної контактної особи в організації: 

 

E-mail: | Електронна адреса: 

 

Cell phone: | Моб. телефон: 

 

Proposal | Пропозиція 

Proposal title in English | Назва англійською 

 

Proposal title in Ukrainian | Назва українською 

 

Expected funding | Очікуване фінансування 

 

a) Total budget of the proposal in USD | Загальний бюджет в доларах США 

 

b) Amount requested from Pact in USD | Обсяг коштів, що ви очікуєте отримати від Pact, в доларах США 

 

Duration (months) | Тривалість (кількість місяців) 

 

Geography of activities | Географія діяльності 

 

 

DETAILED NARRATIVE DESCRIPTION OF THE PROPOSAL: Please describe in no more than 7 pages the proposed request based on the guidance provided.ДЕТАЛЬНИЙ ОПИС ПРОПОЗИЦІЇ: Будь ласка, опишіть ваші пропозиції, керуючись наведеними нижче поясненнями (не більше, ніж 7 сторінок). 

1. Problem Statement: What is the problem you would like to address? What makes it urgent? Who are the beneficiaries of the organization and the proposed activities? | Визначення проблеми: Яку проблему ви б хотіли вирішити? Уточніть, чому ця проблема потребує невідкладного вирішення. На які цільові групи спрямовано діяльність організації вцілому і в рамках цієї пропозиції зокрема? 

 

2. Proposal Purpose and Objective (Maximum 150 words) | Мета та завдання  (максимум 150 слів):  

 

3. Activities Planned, the Terms and the Schedule of Their Implementation: Please provide a detailed schedule of the process of the proposed activity implementation using the table below. Please indicate time necessary for the planning, organizing and implementation of the activities, and those responsible for the implementation of the activities.Заплановані заходи, терміни і розклад їх реалізації: Будь ласка, надайте детальний розклад процесу реалізації програмних заходів, використовуючи нижче наведену таблицю. Вкажіть необхідний час для планування, організації та виконання запланованих  подій і відповідальних осіб. 

 

Key activity and Brief Description | Ключовий захід і його короткий опис 

Month | Місяць проєкту 

10 

11 

12 

                           
                           
                           

 

4. Results (Short-Term and Long-Term Results) | Результати і наслідки (короткострокові і довгострокові результати) 

Activity | Захід 

Output | Результат 

Outcomes | Наслідки 

     
     
     

 

5. Information about partners (if any): Indicate the partner organizations that confirmed their participation in the implementation, and briefly describe their roles. | Інформація про партнерів (якщо є): Вкажіть партнерські організації, які підтвердили свою участь у реалізації запланованих заходів, і коротко опишіть їх ролі. 

 

6. Engagement with citizens: Please, describe the strategy of reaching out, listening to, learning from citizens’ needs and inputs. Describe the means of directly engaging citizens as part of the activity implementation. Describe how the specific needs of specific groups of citizens will be addressed, responded to. Outline how media will be used for the purposes of communication with citizens. Describe how you will ensure participatory approach in implementation. | Комунікація та поширення серед населення: Будь ласка, опишіть стратегію досягнення громадян, вислуховування їх і аналізу їх потреб і відгуків. Охарактеризуйте засоби безпосереднього залучення громадян у рамках реалізації діяльності. Опишіть, як будуть задоволені конкретні потреби окремих груп громадян. Окресліть, як ЗМІ будуть використовуватися для комунікації з громадянами. Опишіть, як ви забезпечуватимете підхід участі в реалізації пропонованої діяльності.

 

7. Budget | Бюджет  

Cost Category | Категорія витрат

Total | Всього 

I. Staff | Персонал

UAH 0.00  

II. Fringe Benefits | Податки

UAH 0.00  

III. Travel, Workshops, and Meetings | Відрядження, навч. заходи, зустрічі 

UAH 0.00  

IV. Equipment (purchase) | Обладнання (придбання)

UAH 0.00  

V. Other Direct Costs | Інші прямі витрати

UAH 0.00  

VI. Consultants | Гонорари залучених експертів

UAH 0.00  

VIІ. Sub-grants and sub-contracts | Під-гранти та під-контракти 

UAH 0.00  

Indirect Costs | Непрямі витрати 

UAH 0.00  

Total Request from Pact | Всього від Pact 

UAH 0.00  

Co-Funding | Спів-фінансування 

UAH 0.00  

Total Cost | Усього: 

UAH 0.00  

 If the total requested amount is higher than what is stipulated in the RFA, please explain. | Якщо загальна сума бюджету перевищує суму, зазначену в конкурсному оголошенні, просимо обґрунтувати.

 

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Запитання та відповіді 

 

Запитання 1. Як завантажити аплікаційну форму? 

Відповідь: Будь ласка, зверніть увагу, що аплікаційна форма у форматі таблиці міститься у тексті оголошення після розділу «Запитання щодо конкурсу». Її необхідно самостійно скопіювати в окремий документ Word, заповнити та надіслати на електронну адресу, зазначену в оголошенні конкурсу. 

Запитання 2. Якою мовою потрібно заповнювати заявку? 

Відповідь: Можна заповнювати українською АБО англійською мовами. Обрана мова не впливає на оцінювання заявки. 

Запитання 3. Чи може бути заявником: а) благодійні організації; б) фізичні особи-підприємці; в) агенції регіонального розвитку? 

Відповідь: а) Благодійні організації можуть бути заявниками; б) фізичні особи-підприємці не можуть бути заявниками; в) агенції регіонального розвитку зі статусом громадської організації можуть бути заявниками. 

Запитання 4. Чи готові ви до співпраці з громадською організацією, що не має грантової історії? Команда знаходиться у Чернігові та має досвід реалізації проектів та волонтерської діяльності поза рамки створеної з часом громадської організації. 

Відповідь: Наявність грантової історії не є умовою надання гранту. Оцінюється спроможність організації-заявника у цілому. Кожна заявка оцінюється за такими критеріями: 

 • Відповідність заявленим цілям і темам конкурсу (25%)
 • Ґрунтовність підходу до вирішення проблеми, окресленої в заявці (35%)
 • Здатність досягти очікуваних результатів конкурсу (20%)
 • Здатність безпосередньо взаємодіяти та надавати послуги громадянам, залучати широке коло державних та недержавних стейкхолдерів (20%) 

Запитання 5. Чи не могли б ви більше пояснити, що вкладається в поняття «інституційна підтримка»? Якщо можна, з прикладами. 

Відповідь: Інституційна підтримка – це підтримка, що сприяє забезпеченню організаційних потреб організації та дозволяє їй покращити свою сталість, організаційну спроможність, внутрішньо-організаційні та професійні стандарти роботи, а також посилити здатність адвокатувати суспільно-важливі рішення на національному та локальному рівнях, залучати громадян до своєї діяльності, будувати партнерства та коаліції тощо. Приклади активностей в рамках інституційної підтримки можна знайти в оголошені на конкурс у секції “Тематичні пріоритети конкурсу”. 

Наприклад: 

 • Забезпечення організаційної сталості, що включає в себе, серед іншого, утримання персоналу, офісних приміщень, обладнання; переміщення/переїзд офісів, забезпечення зв’язку, реалізацію заходів з ІТ-безпеки.  
 • Забезпечення організаційного розвитку, що включає серед іншого проведення стратегічного планування, розвиток нових організаційних підрозділів, залучення волонтерів.  
 • Забезпечення організаційного експертного розвитку, що включає, серед іншого, засвоєння персоналом нових навичок та компетенцій, таких як цивільна оборона, гуманітарна допомога (розподіл товарів), документування порушень прав людини, оцінка екологічних ризиків , робота із засобами масової інформації, покращення комунікаційних навичок, навичок та знань з громадянської освіти для підтримки громадян за допомогою фактологічної інформації.  
 • Забезпечення організаційного управління, яке допоможе адаптуватися до нових умов, що включає, серед іншого, впровадження альтернативної організаційної структури, коригування внутрішніх політик, формування нових мереж і налагодження партнерств як всередині країни, так і на міжнародному рівні, розробку планів післявоєнної відбудови.  
 • Ефективне залучення громадян, що включає, серед іншого, вивчення їхніх потреб та реагування на них, адвокацію ініціатив громадян, отримання зворотного зв’язку та забезпечення нагляду з боку безпосередніх бенефіціарів. 

Запитання 6. Чи може одна організація подаватися одразу на інституційну та проєктну підтримку? Якщо так, то як краще це зробити – об’єднати в одну грантову заявку чи подати як дві окремі? 

Відповідь: Так, одна організація може подаватися одразу на інституційну та проєктну підтримку. Краще подавати одну заявку на обидва напрямки, але важливо переконатися, що у ній буде чітко зазначений фокус обох напрямків, і логічно зрозумілий розподіл активностей між двома типами підтримки.  

Запитання 7. Чи можна подаватися, якщо на даний момент наша діяльність – переважно волонтерство, допомога цивільним та військовим у Харківській області, проводимо закупівлю медикаментів та продуктів харчування. Збираємо заявки та відвозимо адресно, до лікарень, дитячих будинків та інших місць. 

Відповідь: На жаль, ми не підтримуємо закупівлю гуманітарної допомоги та пряму гуманітарну допомогу громадянам. Ми можемо розглянути проекти, що спрямовані на координацію гуманітарної допомоги, інституційну підтримку організацій, що вирішують проблеми у сфері гуманітарної допомоги тощо. Проєкти, спрямовані на надання допомоги безпосередньо громадянам, наразі не належать до мандату програми «Долучайся!». 

Запитання 8. Чи можливо сюди подати заявку на придбання пожежного автомобіля та навчання команди добровольців? 

Відповідь: Придбання автомобіля не дозволяється. Навчання як таке дозволяється. Надання фінансової підтримки залежить від тематики навчання, яка повинна відповідати цілям і завданням цього конкурсу. 

Запитання 9. Чи прийнятними є витрати на розробку будівельного проєкту (послуги проєктанта) для побудови поселення ВПО в рамках державно-приватного партнерства? 

Відповідь: Нажаль, такі витрати не є прийнятними, бо є безпосередньо пов’язані з інфраструктурними проєктами, які не фінансуються програмою і зазвичай оплачуються з державного та місцевого бюджетів. Крім того, не дозволено придбання будівельних матеріалів і саме будівництво або перепланування існуючих будівель (включаючи більшість ремонтних робіт). 

Запитання 10. Чи прийнятними в рамках інституційної підтримки є витрати на оренду приміщень для волонтерського штабу, якщо ці витрати становлять більшу частину бюджету проєкту? 

Відповідь: Так. 

Запитання 11. Щодо регрантінгу… чи є обмеження щодо відсотку коштів, які можуть бути передбачені на це в бюджеті проєкту? 

Відповідь: Ні, таких обмежень не існує. Однак, заявник повинен продемонструвати наявність в організації відповідних політик і процедур регрантингу. Одночасно, регрантинг не має стати основною діяльністю в рамках проекту, він може бути частиною, яка підтримає основні активності. 

Запитання 12. Якій відсоток витрат в проекті можливо виділити на обладнання або меблі? 

Відповідь: Відсоткової долі за жодною статтею витрат не встановлено. Запропонований бюджет повинен забезпечувати виконання проєктної діяльності і бути розумним та обґрунтованим. У межах інституційної підтримки придбання оргтехніки і меблів також має бути обґрунтованим.  

Запитання 13. Чи є обов’язковим співфінансування? 

Відповідь: Співфінансування не є обов’язковим. 

Запитання 14: Маємо питання щодо категорії «Неприпустимі витрати»: туди включено пункт «закупівля сільськогосподарських товарів». Що мається на увазі під цими товарами? Чи входить туди посадковий матеріал (насіння, саджанці рослин)? 

Відповідь: Термін «сільськогосподарський товар» означає будь-який сільськогосподарський товар, продукти харчування, корми, волокна або худобу (включаючи комах), а також будь-який продукт з них. Pact не може фінансувати придбання насіння і саджанців в рамках Програми «Долучайся!».  

Запитання 15: Через останні події у нашій країні ми зіштовхуються з новими викликами:  

 • Відсутність документів, які підтверджують особу у ВПО, через що громадяни відрізані від отримання усіх послуг.  
 • Відсутність маршруту пацієнта при виявленні серед вразливих верств населення людей, хворих на ТБ, (бо служба фтизіатрії у місті не може надати ці послуги, через брак води та несправності обладнання, тому особи вимушені самостійно шукати способи врятувати своє життя, але марно, бо найближча лікаря знаходиться за 8 км від міста). 
 • Відсутність маршруту пацієнта без документів, хворих на ВІЛ (бо отримати АРТ терапією без документів хворий не може, як і пройти тестування). 

Підкажіть будь ласка, на який напрямок грантової підтримки наша організація може подати проект для допомоги цим категоріям громадян? 

Відповідь: Будь ласка, уважно прочитайте цілі, теми та приклади, наведені в конкурсному оголошенні. Якщо вам здається, що жодний напрямок цього конкурсу не відповідає вашим потребам, подумайте про пошук інших можливостей фінансування, які можуть краще підходити для вашої проблеми. На приклад, можливо, для вас міг би бути більш актуальним конкурс проєкту Pact «Інновації для подолання епідемії ВІЛ». Оголошення про конкурс доступне на Громадському просторі, а також на Фейсбук сторінці проекту. 

Запитання 16: Чи може фінансуватися дистрибуція гуманітарної допомоги, якщо вона отримана від інших донорів? Скажімо, нам надають 20 тон допомоги, а ми формуємо гуманітарні набори і роздаємо їх для ВПО – тому закуповуємо ящики, пакети, робимо наклейки, оплачуємо транспорт і роботу залученого персоналу. Це одна з активностей проєкту. Основна ж діяльність – збір інформації та координація. 

Відповідь: Так, така діяльність може бути підтримана як одна з активностей проекту. Проте ключові види діяльності повинні відповідати цілям та завданням цього конкурсу. 

Запитання 17: ГО не сплачує податки. А якщо проєктом передбачені зарплати для співробітників, то графа «Податки» – це ті 20%, які має самостійно оплатити вже кожна фізична особа? 

Відповідь: Будь ласка, дотримуйтесь законодавства України, а якщо є сумніви, зверніться за відповідною юридичною консультацією.  

Запитання 18: Чи окрім організаційного розвитку, стійкості та підвищення спроможності організації діяти в складних умовах військового часу, проєктом може бути передбачена закупівля необхідних товарів для проведення гуманітарної місії та продовження надання допомоги нашим бенефіціарам? Який граничний бюджет відводиться на кожну заявку? 

Відповідь: Програма «Долучайся» не може фінансувати безпосередньо закупівлю гуманітарної допомоги (їжу, ліки, засоби гігієни тощо), але може розглядати проекти направлені на координацію надання гуманітарної допомоги. Граничний бюджет проекту: 100 000 дол США за курсом НБУ. 

Запитання 19: У аплікаційній формі бюджет у гривнах чи у доларах писати? 

Відповідь: На початку аплікаційної форми, де треба зазначити загальну суму – в доларах, а у таблиці бюджету в самому кінці аплікаційної форми – в гривнях. 

Запитання 20: Просимо уточнити дещо щодо таблиці програмних заходів. Яким чином позначати у таблиці місяць, в який відбуватиметься той чи інший захід в рамках проекту? 

Відповідь: Ви можете поставити галочку, хрестик або залити кольором на перетині місяця та діяльності, яка буде відбуватися у цьому місяці. 

Запитання 21: Який необхідний шрифт та розмір шрифту?  

Відповідь: Шрифт і його розмір не мають значення.  

Запитання 22: У аплікаційній формі є питання: «Загальний бюджет в доларах США» та «Обсяг коштів, що ви очікуєте отримати від Pact, в доларах США». У чому різниця? Там повинні бути якісь різні суми? 

Відповідь: Загальний бюджет включає як обсяг коштів, які ви очікуєте отримати від Pact, так і обсяг коштів, які планується залучити з різних джерел фінансування. Якщо залучення коштів з інших джерел не планується, то ці дві суми будуть дорівнювати одна одній. 

Запитання 23: Кінцевий термін подачі 15 травня 2022 чи 23-го року? Вказано до 2023, але раптом то одрук? 

Відповідь: Термін до 15 травня 2023 року. Однак, що довше організація вирішить чекати із подачею заявки, то менше у неї буде шансів отримати фінансування. 

Запитання 24: Чи може вважатися створення гуманітарного хабу з приміщеннями для тимчасового розміщення ВПО як підтримка вразливих груп населення. Проєкт передбачає вивчення потреб вразливих верств населення та надання їм тимчасового прихистку. Чи можна, в такому разі, використати проєктні кошти на облаштування даних приміщень та створення в них комфортних побутових умов шляхом придбання побутової техніки, меблів, тощо? 

Відповідь: Так, створення гуманітарного хабу для ВПО є підтримкою вразливих груп населення. Проте, наш конкурс не спрямований на закупівлю меблів, побутової техніки, тощо. Не дозволено також придбання будівельних матеріалів і саме будівництво або перепланування існуючих приміщень (включаючи більшість ремонтних робіт). Будь ласка, уважно прочитайте цілі, теми та приклади, наведені в конкурсному оголошенні. 

Запитання 25: Чи можна закупити обладнання для медичного закладу з метою покращення надання допомоги по веденню вагітності, допомоги при пологах та в післяпологовому періоді з ускладненнями, а також мінімізації ризиків інвалідності новонароджених? Чи буде вважатися це підтримкою вразливих груп населення? 

Відповідь: Ні, закупівля медичного обладнання для медичних закладів не підтримується в рамках нашого конкурсу.  Будь ласка, уважно прочитайте цілі, теми та приклади, наведені в конкурсному оголошенні. 

Запитання 26: Чи може ваша організація надати грант групі волонтерів на придбання дизельного палива?  

Відповідь: Будь ласка, уважно прочитайте цілі, теми та приклади, наведені в конкурсному оголошенні. Якщо вам здається, що жодний напрямок цього конкурсу не відповідає вашим потребам, подумайте про пошук інших можливостей фінансування, які можуть краще підходити для вирішення вашої проблеми. 

Запитання 27: Чи обов’язково мати код UEI, зареєстрований через платформу SAM.gov, для участі у грантовому конкурсі? 

Відповідь: Код UEI від платформи SAM.gov є обов’язковою умовою надання грантів із коштів Уряду США. Заявники не повинні мати цей код на момент подання заявки. Але якщо її буде рекомендовано до фінансування, то такий заявник повинен буде отримати реєстрацію на SAM.gov до отримання фінансування. 

Запитання 28: Чи може наша організація подати заявку на участь у грантовому конкурсі, якщо серед її засновників є органи місцевої влади?  

Відповідь: Подати заявку мають право офіційно зареєстровані ОГС, незареєстровані групи та громадські ініціативи з усіх регіонів України. У рамках цього конкурсу Pact не може надавати гранти комерційним організаціям, політичним партіям, урядовим інституціям і фізичним особам


Останні публікації цього розділу:

Безкоштовні курси SQL with TEEI+DataCamp від The Educational Equality Institute

Мережа кіноклубів Docudays UA оголошує конкурс на відкриття нових кіноклубів «DOCU ДІЄ 2.0»

Конкурс міні-грантів «Підтримка антикорупційних розслідувань на регіональному та місцевому рівнях»

Тендер на надання послуг дизайнера/ки

Тендер на надання послуг райтера/ки-аналітика/ині

Тендер на закупівлю обладнання для проєкту “ТЕПЛО”

 • Андрій

  Добрий день!
  Нема можливості редагування заявки! Чи є посилання для завантаження?
  Дякуємо!

  • https://www.prostir.ua Prostir

   Вітаємо! Елементи таблиці-форми заявки скопіюйте в документ собі і там вже заповнюйте.

   • Андрій

    Дякуємо, але елементи таблиці, нажаль, не копіюється. Чи можна їх завантажити за посиланням?

    • Програми «Долучайся!»

     Доброго дня!

     Форм для завантаження немає, просимо вас скопіювати форму в окремий документ та заповнити в ньому, як і зазначено в умовах конкурсу.

     Будь ласка, зверніть увагу, що лише деякі елементи форми є таблицями. Також рекомендуємо перевірити чи відображаються у вас границі таблиць, іноді проблеми з форматуванням виникають саме через це.

     Дякуємо та бажаємо успіхів із заповненням аплікаційної форми!

  • Katya Kozlova

   Нажаль, такого посилання немає. Просимо Вас копіювати заявку і вставити, як вийде, до нового вордівського документу. Перепрошуємо за незручності.

 • Taras Perhun

  Доброго дня! Підскажіть будь-ласка якою мовою потрібно заповнювати заявку, ніде не вказано.

  • Katya Kozlova

   Українською або англійською – якою Вам зручніше.

   • Taras Perhun

    Ще одне запитання якщо можливо щодо співфінансування. Воно обов’язкове чи ні? Дякую!

    • Katya Kozlova

     Ні, співфінансування є бажаним, але не обов’язковим.

 • Gektor89

  Мова українська?

  • Katya Kozlova

   Українська або англійська – як Вам зручніше.

 • Програми «Долучайся!»

  Добрий день!

  Відсоткової долі за жодною статтею витрат не встановлено. Запропонований бюджет повинен забезпечувати виконання проєктної діяльності і бути розумним та обґрунтованим. У межах інституційної підтримки придбання оргтехніки і меблів також має бути обґрунтованим.

  Також звертаємо вашу увагу, що оголошення доповнено відповідями на найпоширеніші запитання.

 • Мария Иванова

  Добрий день! ГО не сплачує податки. А якщо проєктом переждбачені зарплати для співробітників, то графа ПОДАТКИ -це ті 20 % , які має самостійно оплатити вже кожна фізична особа?

 • Софія

  Добрий день. Чи можна уточнити щодо таблиці у питанні номер 3. Я не впевнена, що правильно розумію яким чином позначати у таблиці місяць, в який відбуватиметься той чи інший захід в рамках проекту. Там потрібно ставити галочку в стовпчику того місяця, який потрібно відзначити, чи як це взагалі повинно виглядати? Завчасно дякую за відповідь.

  • Katya Kozlova

   Так, можна поставити галочку або залити кольором.

 • Олеся Гарматій

  Доброго дня. Чи обовязково ми повинні мати UEI зареєстрований через платформу SAM.gov ? Там реєстрація виключно англійською мовою

 • Юлія Шестопалова

  Чи може в рамках проєкту, спрямованого на розвиток формальних та неформальних форм громадянської освіти, заявник, що являється громадською спілкою, передавати в користування державному навчальному закладу продукт проєкту – навчальне обладнання для організації діяльності тренінгового центру з домедичної підготовки громадян, який територіально базуватиметься на території навчального закладу?

 • Олександр Гуляєв

  Вітаю. Чи можуть подаватись на конкурс консультативно-дорадчі органи при ОМС та ОДА? Чи краще щоб подавались окремі громадські організації, що діють в рамках цих консультативно-дорадчих органів. Дякую

 • Ярина Колодій

  Добрий день)
  Підкажіть, будь ласка, чи діє ще прогама, та як швидко відбувається розгляд заявки, орієнтовно?

 • Оксана

  Добрий день! Чи може подаватися ГО, яка забезпечує дітям гурткову і освітню діяльність?

 • Максим Данильченко

  Добрий день. Можна уточнити, що відноситься до непрямих витрат?