Гранти для швидкої відповіді на виклики, що постають перед ОГС

Зафіксувати у Google календарі!


Додано:
USAID/ENGAGE

Конкурс грант(1)
Гранти для швидкої відповіді на виклики, що постають перед ОГС

Безстроковий конкурс. Pact розглядатиме заявки на постійній основі. Прийом заявок завершиться 15 травня 2025 року. 

Оновлено 24 лютого 2023 р.

Цей конкурс на отримання грантів оголошується в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!» (далі – «Програма «Долучайся!»), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та реалізується Pact в Україні. Програма «Долучайся!» надаватиме підтримку організаціям та коаліціям на національному, регіональному та місцевому рівнях, зокрема зареєстрованим організаціям громадянського суспільства (ОГС), а також незареєстрованим групам та громадським ініціативам по всій країні. Метою Програми «Долучайся!» є підвищення обізнаності та рівня участі громадян у громадській діяльності на національному, регіональному і місцевому рівнях. Більш детальний опис Програми «Долучайся!» наведено тут.

Pact — це міжнародна некомерційна організація, яка працює майже в 40 країнах, створюючи рішення для людського розвитку, які базуються на фактах, керуються даними та належать спільнотам, для яких ми працюємо. Наша візія – процвітаючі, сталі та залучені спільноти, що самостійно визначають шляхи власного розвитку. 

Загальна інформація

Постійна зміна контексту в Україні вимагає уваги та оперативного планування задля швидкої адаптації до непередбачуваних змін у політичному та економічному середовищі. Враховуючи це, та відповідно до  гнучкого та адаптивного підходу Pact до реагування на нові виклики, Програма «Долучайся!» запроваджує прискорену процедуру надання грантів для підтримки  життєво важливих ініціатив, що вирішують невідкладні потреби суспільства. 

Сьогодні Україна змушена вести боротьбу одночасно на двох фронтах. Ззовні це неспровоковане та невиправдане вторгнення Росії в країну, що загрожує життю людей, інфраструктурі та самому існуванню її державного устрою. Всередині країни на першому місці національного порядку денного як для уряду, так і для громадянського суспільства, залишаються боротьба з корупцією, поточні виклики реформування публічних фінансів, державного управління, децентралізації. Крім того, пандемія COVID-19 посилила ці тенденції та продовжує чинити безпрецедентний тиск на уряд, бізнес та суспільство в цілому. 

Відданість і здатність України рухатися курсом самозарадності гальмується війною, що розгортається на обох цих фронтах — боротьбою проти повномасштабної агресії Росії, з одного боку, та боротьбою з корупційною спадщиною всередині країни, з іншого. Динамізм українських ОГС часто називають визначальною силою української демократії, яка помітно відрізняє Україну від інших пострадянських країн.  Російська агресія, яка загрожує життю українців, суверенітету та територіальній цілісності країни, створює екзистенційну загрозу для українських ОГС, активістів та їхніх ініціатив.  

Серед мільйонів тих, хто вимушений був переїхати в межах країни або шукає  тимчасового прихистку за кордоном, опинилися і сотні представників громадянського суспільства.  

Активісти , які залишилися в країні, живуть у постійному страху стати жертвами викрадення, депортації, переслідування регулярними або  парамілітарними  силами противника. Багато мирних жителів, які виступають проти агресії, вважаються зниклими безвісти. 

Після початку неспровокованого та невиправданого вторгнення Росії в Україну ОГС більше не можуть вести діяльність у звичайному режимі. Вся інфраструктура українського громадянського суспільства зазнала довготривалої шкоди. Недержавному сектору важко функціонувати, деякі підсектори опинилися на межі виживання. Незважаючи на обставини, cектор адаптується, а його підтримка для громадян України є як ніколи актуальною. Щоб задовольнити невідкладні та нагальні потреби ОГС, Програма “Долучайся!” відповідно адаптує cвій інструмент прискореного надання підтримки. 

Мета конкурсу 

Метою цього конкурсу є задоволення нагальних організаційних, операційних та програмних потреб організацій громадянського суспільства задля забезпечення їхнього виживання, стійкості та адаптації в безпрецедентно жахливому середовищі, щоб мати можливість перегрупуватися, перезавантажитися та продовжити свої зусилля щодо залучення та допомоги українським громадянам у їхньому прагненні до гуманітарної підтримки, ефективного розвитку громадянського суспільства, місцевого та національного урядування, боротьби з корупцією та забезпечення підзвітності, верховенству права, реалізації виборчого процесу, інклюзивного розвитку (забезпечення прав людей з інвалідністю , внутрішньо переміщених осіб (ВПО), лесбійок, геїв, бісексуалів, трансгендерних та інтерсекс людей (ЛГБТІ) та інших вразливих груп; європейської інтеграції та  інших  потреб, які виникли в результаті агресії Росії та є важливими для громадян та ОГС. 

Тематичні пріоритети конкурсу: 

Інституційна підтримка для організацій та коаліцій національного та регіонального рівня: 

 • Забезпечення організаційної сталості, що включає в себе, серед іншого, утримання персоналу, офісних приміщень, обладнання; переміщення/переїзд офісів, забезпечення зв’язку, реалізацію заходів  з ІТ-безпеки. 
 • Забезпечення організаційного розвитку, що включає серед іншого проведення стратегічного планування, розвиток нових організаційних підрозділів, залучення волонтерів. 
 • Забезпечення організаційного  експертного розвитку, що включає, серед іншого, засвоєння персоналом нових навичок та компетенцій, таких як цивільна оборона, гуманітарна допомога (розподіл товарів), документування порушень прав людини, оцінка екологічних  ризиків , робота із засобами масової інформації, покращення  комунікаційних навичок,  навичок та знань з громадянської освіти для підтримки громадян за допомогою фактологічної інформації. 
 • Забезпечення організаційного управління, яке допоможе адаптуватися до нових умов, що включає, серед іншого, впровадження альтернативної організаційної структури, коригування внутрішніх політик, формування нових мереж і налагодження партнерств як всередині країни, так і на міжнародному рівні, розробку планів післявоєнної відбудови. 
 • Ефективне залучення громадян,  що включає, серед іншого, вивчення їхніх потреб та реагування на них, адвокацію ініціатив громадян, отримання зворотнього зв’язку та забезпечення нагляду з боку безпосередніх бенефіціарів. 

Проектна підтримка для організацій, мереж та коаліцій національного та регіонального рівня, що спрямована на реалізацію таких заходів: 

 • Вивчення безпосередніх потреб громадян,  управління та координація  з питань допомоги із наявними внутрішніми та/або міжнародними центрами допомоги, в тому числі центрами підтримки внутрішньо переміщених осіб (ВПО).
 • Підтримка активістів та уразливих груп населення, в тому числі на важкодоступних територіях, наприклад, на тимчасово окупованих територіях (крім територій Автономної Республіки Крим та непідконтрольних Україні територій станом на 24 лютого 2022 року у Луганській та Донецький областях).
 • Адвокація та забезпечення контролю за діяльністю національних та місцевих органів державної влади, інших юридичних та фізичних осіб. 

Очікувані результати 

Після завершення дії гранту, організації-заявники повинні будуть продемонструвати досягнення деяких або більшості з таких результатів:  

 • Покращення розуміння громадянами основних ролей та обов’язків у демократичному суспільстві. 
 • Підвищення обізнаності громадян щодо питань протидії корупції. 
 • Забезпечення доступу до навчальних ресурсів із громадянської освіти в умовах криз та інших непередбачуваних обставин. 
 • Популяризація творчих підходів до підвищення рівня громадянської освіти серед громадян України. 
 • Забезпечення реалізації ініціатив з формальної (шкільної) та неформальної (позашкільної) громадянської освіти. 
 • Створення партнерств між відповідними державними органами, приватним та громадянським секторами задля просування ініціатив з громадянської освіти. 
 • Проведення дієвих громадських кампаній у сфері адвокації та громадського моніторингу. 
 • Включення питань, що адвокатуються громадянським суспільством, до урядових стратегій та законодавства. 
 • Надання підтримки громадським ініціативам, які передбачають державне та приватне партнерство. 
 • Інституційне впровадження механізмів зворотного зв’язку з ОГС і громадянами на національному і місцевому рівнях. 
 • Підвищення рівня залучення громадян до протидії корупції. 
 • Підвищення рівня залучення громадян до діяльності коаліцій та ініціатив на національному, регіональному та місцевому рівнях. 
 • Активізація інформаційного обміну та мережування між ОГС місцевого рівня, низовими ініціативами та громадськими активістами. 
 • Інституціоналізація використання інформаційно-комунікаційних технологій для обміну інформацією та взаємодії між ОГС та громадянами. 
 • Інституціоналізація здатності ОГС конструктивно взаємодіяти з традиційними та соціальними медіа. 
 • Підвищення обізнаності громадян щодо державних реформ. 
 • Підвищення обізнаності громадян щодо ролі і значення ОГС. 
 • Підвищення суспільної довіри до ОГС. 
 • Підвищення організаційної спроможнсті ОГС. 

Критерії відповідності  

 • Подати заявку мають право офіційно зареєстровані ОГС, незареєстровані групи та громадські ініціативи з усіх регіонів України. 
 • У рамках цього конкурсу Pact не може надавати гранти комерційним організаціям, політичним партіям, урядовим інституціям та фізичним особам. 

Критерії відбору 

Кожна заявка буде оцінюватися за такими критеріями: 

 • Відповідність заявленим цілям і темам конкурсу (25%) 
 • Грунтовність підходу до вирішення проблеми, окресленої в заявці (35%) 
 • Здатність досягти очікуваних результатів конкурсу (20%) 
 • Здатність безпосередньо взаємодіяти та надавати послуги громадянам, залучати широке коло державних та недержавних стейхолдерів (20%) 

Орієнтовний строк дії грантів

Незалежно від дати початку діяльності, усі запропоновані програмні заходи мають завершитися до 30 червня 2025 року. 

Сума гранту

Очікується, що максимальна сума гранту  складе до 100 тис. дол. США на період до  12 місяців. Більші суми також розглядатимуться, якщо вони належним чином обгрунтовані та виправдані. 

Заявники повинні подавати бюджет у гривнях. 

Будь ласка, зверніть увагу! Pact здійснює виплати грантоотримувачам лише за допомогою банківського переказу, тому незареєстровані групи та громадянські ініціативи повинні подавати заявки на цей конкурс у партнерстві або консорціумі з офіційно зареєстрованими ОГС, які погоджуються обліковувати їх кошти. 

Кінцевий термін подання заявок

Кінцевий термін подання заявок відсутній. Це безстроковий конкурс. Pact розглядатиме заявки на постійній основі. Заявники отримають зворотній зв’язок щодо результатів розгляду заявки протягом двох тижнів з дати отримання повного пакету документів в рамках заявки на грант. Пакт залишає за собою право не інформувати заявників, чиї заявки не пройшли конкурсний відбір. Після 15 травня 2025 року жодні заявки не прийматимуться. 

Процес подання заявки 

Надішліть заявку електронною поштою на адресу grants[email protected] з темою: «Відповідь на RFA P4767-2021-09».  

Форму заявки, відповіді на запитання тощо можна знайти на сайті Програми “Долучайся!” engage.org.ua у розділі “Гранти та конкурси”.

Запитання щодо конкурсу 

Запитання щодо конкурсу можна надсилатиелектронною поштою на адресу [email protected] з темою: “Запитання до RFA P4767-2021-09.” 


Останні публікації цього розділу:

Gender EdCamp Dnipro – 2023 відбудеться у квітні

Запрошення до Закупівлі: мульти группові товари (інструменти, господарські, будівельні, електро, витратні, авто товари, та інше)

Закупівля послуг національних експертів(-ок) з Європейської соціальної хартії та соціально-економічних прав

Відкритий тендер на закупівлю технічного обладнання

Запит на пропозицію з організації проведення круглого столу «Cтворення механізму страхування політичних ризиків в Україні» (гібридного формату: онлайн та офлайн)

Консультаційні послуги щодо покращення системи закупівель та управління поставками лікарських засобів в Республіці Вірменія

 • Андрій

  Добрий день!
  Нема можливості редагування заявки! Чи є посилання для завантаження?
  Дякуємо!

  • https://www.prostir.ua Prostir

   Вітаємо! Елементи таблиці-форми заявки скопіюйте в документ собі і там вже заповнюйте.

   • Андрій

    Дякуємо, але елементи таблиці, нажаль, не копіюється. Чи можна їх завантажити за посиланням?

    • Програми «Долучайся!»

     Доброго дня!

     Форм для завантаження немає, просимо вас скопіювати форму в окремий документ та заповнити в ньому, як і зазначено в умовах конкурсу.

     Будь ласка, зверніть увагу, що лише деякі елементи форми є таблицями. Також рекомендуємо перевірити чи відображаються у вас границі таблиць, іноді проблеми з форматуванням виникають саме через це.

     Дякуємо та бажаємо успіхів із заповненням аплікаційної форми!

  • Katya Kozlova

   Нажаль, такого посилання немає. Просимо Вас копіювати заявку і вставити, як вийде, до нового вордівського документу. Перепрошуємо за незручності.

 • Taras Perhun

  Доброго дня! Підскажіть будь-ласка якою мовою потрібно заповнювати заявку, ніде не вказано.

  • Katya Kozlova

   Українською або англійською – якою Вам зручніше.

   • Taras Perhun

    Ще одне запитання якщо можливо щодо співфінансування. Воно обов’язкове чи ні? Дякую!

    • Katya Kozlova

     Ні, співфінансування є бажаним, але не обов’язковим.

 • Gektor89

  Мова українська?

  • Katya Kozlova

   Українська або англійська – як Вам зручніше.

 • Програми «Долучайся!»

  Добрий день!

  Відсоткової долі за жодною статтею витрат не встановлено. Запропонований бюджет повинен забезпечувати виконання проєктної діяльності і бути розумним та обґрунтованим. У межах інституційної підтримки придбання оргтехніки і меблів також має бути обґрунтованим.

  Також звертаємо вашу увагу, що оголошення доповнено відповідями на найпоширеніші запитання.

 • Мария Иванова

  Добрий день! ГО не сплачує податки. А якщо проєктом переждбачені зарплати для співробітників, то графа ПОДАТКИ -це ті 20 % , які має самостійно оплатити вже кожна фізична особа?

 • Софія

  Добрий день. Чи можна уточнити щодо таблиці у питанні номер 3. Я не впевнена, що правильно розумію яким чином позначати у таблиці місяць, в який відбуватиметься той чи інший захід в рамках проекту. Там потрібно ставити галочку в стовпчику того місяця, який потрібно відзначити, чи як це взагалі повинно виглядати? Завчасно дякую за відповідь.

  • Katya Kozlova

   Так, можна поставити галочку або залити кольором.

 • Олеся Гарматій

  Доброго дня. Чи обовязково ми повинні мати UEI зареєстрований через платформу SAM.gov ? Там реєстрація виключно англійською мовою

  • Kateryna Kozlova

   Так, наявність номеру обов’язкова.

 • Юлія Шестопалова

  Чи може в рамках проєкту, спрямованого на розвиток формальних та неформальних форм громадянської освіти, заявник, що являється громадською спілкою, передавати в користування державному навчальному закладу продукт проєкту – навчальне обладнання для організації діяльності тренінгового центру з домедичної підготовки громадян, який територіально базуватиметься на території навчального закладу?

  • Kateryna Kozlova

   Передача обладнання має відбуватися відповідно до українського законодавства.

 • Олександр Гуляєв

  Вітаю. Чи можуть подаватись на конкурс консультативно-дорадчі органи при ОМС та ОДА? Чи краще щоб подавались окремі громадські організації, що діють в рамках цих консультативно-дорадчих органів. Дякую

  • Kateryna Kozlova

   Ні, заявки від консультативно-дорадчих органів при органах місцевого самоврядування та обласних державних адміністраціях розглядатися не будуть, бо такі ради не є юридичними особами. До участі допускаються офіційно зареєстровані ОГС (громадські організації та благодійні фонди) зі статусом неприбутковості.

 • Ярина Колодій

  Добрий день)
  Підкажіть, будь ласка, чи діє ще прогама, та як швидко відбувається розгляд заявки, орієнтовно?

  • Kateryna Kozlova

   Програма діє. Розгляд заявок відбувається протягом двох тижнів від моменту їх отримання.

 • Оксана

  Добрий день! Чи може подаватися ГО, яка забезпечує дітям гурткову і освітню діяльність?

  • Kateryna Kozlova

   За цим конкурсом Пакт підтримує лише проєкти, які відповідають цілям і завданням Програми “Долучайся!” Читайте кважно конкурсне оголошення.

 • Максим Данильченко

  Добрий день. Можна уточнити, що відноситься до непрямих витрат?

  • Kateryna Kozlova

   До непрямих витрат відносяться будь-які витрати організації, які не випливають із потреб конкретного грантового проєкту. Якби проєкту не відбувалося, а витрата все одно залишалася, то це і є непряма витрата.