Консультаційні послуги з оцінки та скорочення викидів метану

ЗАВЕРШЕНО

Зафіксувати у Google календарі!


Додано:
DiXi DROUP

tender-1-10-300x225
Консультаційні послуги з оцінки та скорочення викидів метану

Громадська організація “ДІКСІ ГРУП” оголошує конкурс пропозицій з відбору консультанта з оцінки та скорочення викидів метану

Метан, основна складова природного газу, є сильним парниковим газом. За даними Світового банку, потенціал глобального потепління (ПГП) метану приблизно в 25 разів більший за аналогічний показник вуглекислого газу за 100 років і більш ніж у 80 разів більший за 20 років, що робить його вагомим чинником зміни клімату. У 2021 році на енергетичний сектор припадало близько 40% глобальних викидів метану, з них понад 60%  – на нафтогазову галузь, яка загалом спричиняє близько 25% усіх антропогенних викидів метану.

Швидке скорочення викидів метану, особливо тих, які пов’язані з викопними паливами, є ключовим способом сповільнення зміни клімату, і воно може бути економічно ефективним. Міжнародне енергетичне агентство заявляє, що 60% викидів метану з викопних палив можна запобігти за допомогою існуючих технологій, часто з низькими або від’ємними витратами.

Глобальна ініціатива Global Methane Pledge (GMP) об’єднала 155 країн для скорочення викидів метану. Важливе значення в межах ініціативи має поліпшення загальнодоступних даних щодо викидів метану. Програма ООН з довкілля створила Міжнародну обсерваторію викидів метану (IMEO) і Систему попередження та реагування на викиди метану (англ. Methane Alert and Response System, MARS). У 2020 році IMEO запустила Oil and Gas Methane Partnership 2.0 (OGMP 2.0) – промислове партнерство, яке має на меті запровадити спільну для галузі рамку вимірювання та звітування про викиди метану по всьому ланцюжку створення вартості.

Україна приєдналася до Global Methane Pledge і багато українських компаній приєдналися до OGMP 2.0, що свідчить про відданість нашої країни цілі скорочення викидів метану. Саме тому уряд України затвердив План заходів з реалізації кліматичної політики України в рамках участі в глобальній ініціативі із скорочення викидів метану “Global Methane Pledge”. Серед запропонованих заходів є «Проведення повного відстеження обсягів витоків метану під час видобування, переробки та транспортування природного газу та нафти» та «Запровадження ефективного обліку обсягів витоків метану на підприємствах енергетичного сектору відповідно до ініціативи OGMP 2.0». Одним із завдань в межах Плану дій також є проведення досліджень обсягів викидів метану та потенціалу їх скорочення в окремих галузях економіки.

Зважаючи на це, DiXi Group шукає консультанта з викидів метану, щоб допомогти відповідальним органам влади не лише в оцінці викидів, але й у визначенні заходів та технологій, необхідних для їх кращого виявлення та скорочення.

Мета надання послуг

Метою надання консультаційних послуг є оцінка викидів метану в українському нафтогазовому секторі на найвищому рівні деталізації (наскільки це дозволяють наявні дані) і надання інформації, необхідної для розробки дорожньої карти технологічних рішень для виявлення та скорочення викидів.

Опис очікуваних послуг

Основні

Компонент 1: Визначення релевантних технологічних рішень, які можуть бути спроєктовані, закуплені та запущені в експлуатацію нафтогазовими компаніями (на рівні окремих активів) для скорочення викидів метану внаслідок прямого випуску (вентилювання), факельного спалювання, пов’язаних зі зберіганням, транспортуванням, розподілом та іншими операціями в нафтогазовому секторі.

  1. Збір, відбір, аналіз та інтеграція даних. Набір даних про історичні викиди метану в нафтогазовому секторі має бути зібраний з усіх доступних джерел (наприклад, супутникових даних, даних моделювання, національних звітів, звітів компаній, статистичних та адміністративних даних органів державної влади, міжнародних баз даних, тощо) з найвищим рівнем деталізації, який дозволяють вхідні дані. Набір даних має бути погоджено з DiXi Group та ключовими зацікавленими сторонами для досягнення консенсусу щодо найбільш репрезентативних даних, які будуть використані для подальшої оцінки. Серед результатів аналізу має бути базовий показник викидів метану в нафтогазовому секторі України, який використовуватиметься відповідальними органами для кращого визначення та відстеження цільових показників скорочення викидів метану та для формування релевантних секторальних політик, планів дій та інвестиційних програм. Аналіз повинен також включати виявлення розбіжностей між різними джерелами даних і рекомендації щодо способів їх мінімізації.
  2. Географічне картографування та аналіз викидів метану внаслідок прямого випуску (вентилювання), факельного спалювання пов’язаних зі зберіганням, транспортуванням, розподілом та іншими операціями в нафтогазовому секторі. Ця діяльність передбачатиме використання вибраних репрезентативних даних для формування географічної карти викидів метану в розрізі окремих активів. Карта має дозволяти аналіз обсягів викидів метану та визначення ключових джерел викидів на рівні об’єктів. Геокартування надасть інформацію, необхідну для сфокусованого аналізу на найбільших джерелах викидів у видобутку та транспортуванні газу та нафти. Аналіз повинен включати орієнтовні викиди метану в розрізі основних джерел викидів.
  3. Скринінг та відбір технологічних рішень. У межах цієї діяльності має бути визначено перелік рішень, які можуть бути спроєктовані, закуплені та запущені в експлуатацію нафтогазовими компаніями для скорочення викидів метану внаслідок прямого випуску (вентилювання) та факельного спалювання, які пов’язані зі зберіганням, транспортуванням, розподілом та іншими операціями в нафтогазовому секторі. Потім має бути здійснений скринінг на основі потенціалу скорочення викидів в межах кожного технологічного рішення. Результатом скринінгового аналізу має стати перелік релевантних рішень, які можуть бути застосовані для скорочення викидів у економічно ефективний спосіб. Перелік рішень повинен грунтуватись на кращих практиках та найкращих доступних технологіях для виявлення та усунення витоків метану для кожного типу операцій.

Компонент 2: Розробка дорожньої карти інвестицій, необхідних для кращого вимірювання викидів метану для досягнення цілей GMP

Цей компонент передбачає здійснення попередньої оцінки технологій моніторингу викидів метану для управління викидами внаслідок прямого випуску (вентилювання) та факельного спалювання, які пов’язані зі зберіганням, транспортуванням, розподілом та іншими операціями в нафтогазовому секторі. Зокрема, консультант має визначити надійні системи вимірювання та їх вартість, а також надати інформацію про постачальників на ринку.

  1. Скринінг технологій вимірювання. Скринінг передбачатиме визначення переліку релевантних систем вимірювання для застосування в Україні. Такі системи мають бути визнаними серед суб’єктів ринку газу та нафти, надавати надійні дані та бути економічно ефективними. Серед них можуть бути супутникові спостереження, використання літаків чи дронів, наземні датчики тощо. Скринінг та визначення підходящого обладнання вимагатиме тісної координації з DiXi Group та ключовими зацікавленими сторонами, щоб переконатися, що рекомендації є здійсненними в контексті обмежень, накладених повномасштабним вторгненням росії.
  2. Скринінг потенціалу розгортання. Після ідентифікації технологій, вони мають бути проаналізовані за критеріями точності вимірювань, доступності та швидкості розгортання з урахуванням поточних спроможностей в Україні. Метою скринінгу є визначення найбільш релевантних систем та їх вартості, а не представлення оптимальної системи вимірювання. На основі цих даних, мають бути визначені загальні інвестиційні потреби для втілення найбільш релевантних систем у кожному секторі (нафти і газу).
  3. Попередній регуляторний огляд. Консультант має визначити зміни в нормативному полі, необхідні для функціонування системи вимірювання (і, отже, для запровадження в майбутньому належної системи моніторингу, звітності та верифікації). У разі необхідності внесення змін, консультант має надати відповідні рекомендації.

Результати та часові рамки

Очікуваний строк консультацій – 3 місяці. Як очікується, результати діяльності в межах компонентів 1 та 2 будуть консолідовані у вигляді презентації, в якій буде визначено чітку рамку для впровадження рішень зі скорочення викидів метану в Україні. В межах цієї рамки мають бути чітко сформульовані цілі, методологія, джерела даних, геопросторове картографування викидів, технічний опис рішень тощо.

Додаткові

  • участь у робочих нарадах та зустрічах з DiXi Group та ключовими стейкхолдерами;
  • ведення документації, підготовка проміжної і кінцевої звітності за підсумками виконаної роботи;
  • виконання інших дотичних завдань, що можуть виникати в ході надання послуг.

За результатами конкурсу буде обрано одного постачальника послуг.

Оцінювання пропозицій відбуватиметься за такими критеріями:

  • Досвід здійснення аналогічної дослідницької діяльності, зазначеної вище (розділ “Опис очікуваних послуг”);
  • Наявність підтверджень практичної застосовності наданих консультацій/рекомендацій з даної теми (рекомендації інших клієнтів, публікації тощо);
  • Повна кінцева вартість послуг у грн.

Кандидати мають подати найкращу цінову пропозицію відповідно до Мети надання послуг, разом з наступним пакетом документів:

  • Заповненої заявки на участь в повному конкурсному відборі, яку можна знайти за посиланням: https://bit.ly/38pLubY;
  • Резюме, що складається з профілю заявника та відповідного досвіду;
  • Бюджет з наративною частиною. Заявники повинні надати повний, остаточний і детальний бюджет із коротким поясненням структури витрат та/або припущень.

Для юридичної особи прохання додати наступні скан-копії:

  • Довідку про реєстрацію платника податків.
  • Свідоцтва або виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб.

Для фізичної особи прохання додати наступні скан-копії:

  • Свідоцтва або виписки з Єдиного державного реєстру.

Проєкт USAID «Прозорість енергетичного сектору» має намір укласти контракт із фіксованою ціною на надання зазначених послуг.

  • Витрати, понесені Заявниками на підготовку заявки та обговорення договору, відшкодуванню не підлягають.
  • Проєкт не зобов’язаний приймати жодну з поданих заявок.
  • Проєкт залишає за собою право приймати будь-які заявки без подальшого обговорення.
  • Проєкт оцінюватиме лише пропозиції від заявників, які достатньо кваліфіковані для реалізації та завершення робіт.
  • Заявники повинні бути здатними повністю досягати поставлених цілей.

Ми зв’яжемося лише із Заявниками, які пройдуть попередній відбір. Заявки разом із супровідною документацією не повертаються Заявникам, пропозиції яких будуть відхилені. Крім того, не відібрані заявки, включно із запропонованими ідеями, не будуть використовуватися проєктом USAID «Прозорість енергетичного сектору» в будь-якій формі та за жодних обставин без попереднього письмового дозволу відповідних Заявників. Заявки, отримані після кінцевого терміну для подання, вважаються запізнілими та не будуть розглядатись.

Просимо надсилати пропозиції до 23:59 09 серпня 2024 року за адресою: [email protected].

Контактна інформація:

Чорниш Віктор,

Провідний менеджер з постачання

Громадської організації «ДІКСІ ГРУП»

Вул. Інститутська 18А, оф.2

м. Київ, 01021

Тел./Факс: (+38 044) 253 66 94

Моб.тел.: (+380 050) 257 00 65

E-mail: [email protected]

DiXi Group announces call for proposal to select a consultant in methane emissions assessment and reduction

Background and context

Methane, the main part of natural gas, is a strong greenhouse gas. It’s about 25 times more powerful than carbon dioxide over 100 years and over 80 times more powerful over 20 years, making it a major contributor to climate change, according to the World Bank. In 2021, the global energy sector produced about 40% of methane emissions, with oil and gas making up over 60% of that and about 25% of all human-made methane emissions.

Reducing methane emissions quickly especially from fossil fuels is a key way to slow down climate change, and it can be cost-effective. The IEA states that 60% of methane emissions from fossil fuels can be prevented using existing technologies, often at low or negative costs.

The Global Methane Pledge (GMP) united 155 countries to reduce methane emissions. Improving public data on methane emissions is crucial. The UN Environment Programme created the International Methane Emissions Observatory (IMEO) and the Methane Alert and Response System (MARS). In 2020, IMEO launched the Oil and Gas Methane Partnership 2.0 (OGMP 2.0), a partnership that measures and reports methane emissions across the value chain.

Ukraine joined the Global Methane Pledge and many companies joined the OGMP 2.0, reflecting the commitment to reduce methane footprint. To this end, the Government of Ukraine adopted the Action Plan on implementing Ukraine’s climate policy within the framework of Global Methane Pledge initiative. Among the measures proposed are ‘Exercise of full detection of methane emissions in production, processing and transportation of gas and oil’ and ‘Introduction of efficient measurement of methane emissions by energy sector companies provided by OGMP 2.0’. One of the tasks under the Action Plan is also conducting studies on methane emission volumes and potential for their reduction in specific sectors of the economy.

Having this in mind, DiXi Group looks for a consultant in methane emissions to assist Ukrainian responsible authorities not only in assessing emissions, but also in identifying policies and technologies to better detect and reduce them.

Objective of the Engagement

The objective of this engagement is to assess methane emissions from the Ukrainian oil and gas sector at the highest disaggregation level possible (depending on data available) and to provide the insights required to develop a roadmap of solutions for emissions detection and abatement.

Expected services

Main

Component 1: Identification of the relevant solutions that could be engineered, procured, and operated by oil and gas companies (asset by asset) to reduce methane emissions due to venting, flaring, covering such types of operations as storage, transportation, distribution and other operations.

  1. Data acquisition, selection, analysis and integration. A historical dataset of methane emissions from the oil and gas sector shall be compiled from all available sources (e.g. satellite data, modeling, national reporting, company reports, statistical and administrative data of public authorities, international databases etc.) at the highest disaggregation level, which input data allow. The dataset is to be reviewed with DiXi Group and key stakeholders to achieve a consensus on the most representative data to be used for further assessment. Among the results of the analysis shall be a baseline indicator of methane emissions in Ukraine in the oil and gas sector, which is to be used by the responsible authorities to better determine and track methane emissions reduction targets, and also used in the formation of relevant sectoral policies, action plans and investment programs.. The analysis should include identification of discrepancies among different data sources and recommendations on the ways to minimize them.
  2. Geo-mapping and analysis of methane emissions due to oil and gasflaring, venting, covering such types of operations as storage, transportation, distribution and other operations. This activity will use the selected representative data to geo-map methane emissions asset by asset. It will analyze the volumes of methane emitted and identify key emitters site by site. This geo-mapping will provide the information needed to focus the analysis on the largest emitters in upstream and midstream segments. The analysis should include estimated methane emissions for key emission sources.
  3. Concept screening and selection. This work will identify the list of solutions that could be engineered, procured, and operated by the oil and gas companies to reduce methane emissions due to, flaring, venting, covering such types of operations as storage, transportation, distribution  and other operations. It will then provide a screening analysis based on the abatement potential of the solutions. This screening analysis will provide the list of relevant solutions that could be adopted to reduce emissions in a cost-effective manner. The list of solutions should be based on best practices and best available technologies for detecting and eliminating methane leaks for each type of operation.

Component 2: Development of the roadmap of investments required to better measure methane emissions to achieve  GMP objectives.

Perform a pre-market assessment for the acquisition of methane emissions monitoring technologies to manage methane emissions associated with oil and gas , flaring, venting, covering such types of operations as storage, transportation, distribution. More specifically, the consultant will identify and cost reliable measurement systems and provide information on market providers.

  1. Measurement technology. The concept screening will identify the range of relevant measurement systems for application in Ukraine. Such systems should be recognized by oil and gas operators, provide reliable information, and be cost effective. They may include satellite imagery, plane or drone, ground-based sensors, etc. The screening and identification of suitable equipment will require close coordination with DiXi Group and key stakeholders to ensure that recommendations are feasible within the context of restrictions imposed by the ongoing Russia’s full-scale invasion. 
  2. Screening for deployment. Once identified, the concepts will be screened based on the accuracy of the measurements, the affordability of the solution, and the speed of deployment of the proposed solution at current government capacity. The objective of the screening is to identify the most relevant systems and their costs, and not to present the optimal system. Based on this data, the total investment need for the implementation of the most relevant systems for each of the sectors should also be determined.  
  3. Preliminary regulatory review. Changes in the regulatory context that are needed to operate the system of measure (and thus to setting in future the proper monitoring, reporting and verification system) will be identified. Where changes are needed, recommendations will be made on how to proceed with the amendments needed.

Deliverables and Timeframe

The following deliverable is expected at completion of this 3-month consultancy:

 

  • The findings from Components 1 and 2 will be consolidated into presentation format that will introduce a clear framework for implementing methane reduction solutions in Ukraine. The methane reduction framework will clearly articulate objectives, methodology, data sources, geospatial mapping of emissions, technical description of solutions, etc.

Additional:

  • participation in working meetings with DiXi Group and key stakeholders;
  • holding the documentation track, preparation of reports resulting from the services provided;
  • performing other related tasks that can appear in the course of service provision.

One service provider will be chosen resulting from the competition.

The assessment of offers will be held based on the following criteria:

  • Experience in exercising similar research activity as provided above (Expected Services);
  • Facts supporting practicality of consultations/recommendations provided on this topic (recommendations from other clients, publications, etc.);
  • Full final price of the services (UAH).

The Offeror shall submit its best price offer/proposal in accordance with the Objective and shall contain the following:

  • A completed Application for participation in competitive selection, which can be downloaded at: https://bit.ly/38pLubY;
  • Resume consisting of the Offeror’s profile and relevant past experience;
  • Budget with a narrative. Offerors must provide a full, final and detailed budget, with a brief narrative explanation of the cost structure and/or assumptions.
  • Offerors need to include the certificate of the company’s (entity’s) registration, the certificate of the tax registration.

The USAID Energy Sector Transparency project intends to issue a Firm Fixed-Price contract for this work.

  • Costs incurred by Offerors for the preparation of a proposal and the negotiation of contract are not reimbursable.
  • The project is not bound to accept any of the proposals submitted.
  • The project reserves the right to accept any offers of proposal without further discussion.
  • The project will only evaluate proposals from qualified firms to implement and complete the work under this project.
  • The Offers must be able to complete fully and finally the objectives stated.

Only short-listed Offerors will be contacted. Proposals with accompanying documentation will not be returned to unsuccessful applicants. Besides, unselected proposals, including the proposed concept ideas will not be used by the USAID Energy Sector Transparency project in any form under any circumstance without prior written permission by corresponding applicants. Proposals received after the exact time specified for receipts of offer shall be considered late and may not be evaluated.

The proposals shall be submitted via e-mail and shall be to the attention of Viktor Chornysh at [email protected]. Closing Date for Submission of Proposal: 09 August 2024 (by 23:59 PM local Kyiv time)

Contact Information:

Victor Chornysh,

Senior supply manager

DіXі GROUP, NGO

18a Instytutska Str., office 2, Kyiv 01021, Ukraine

Phone/Fax: +38 044 253 66 94

Mobile phone: +38 050 257 00 65

E-mail: [email protected]

 


Останні публікації цього розділу:

Тендер на закупівлю методичних матеріалів для класів безпеки

Тендер пропозицій на закупівлю приладдя молодіжних центрів та арт-матеріалів для спільних занять з дітьми, офісний супровід

Запрошення до участі у тендері з метою підписання договору поставки без фіксації ціни на канцелярські, господарчі товари та матеріали для творчості (UHF-7)

Конкурс на закупівлю обладнання №1 (Ноутбук)

Тендерна пропозиція щодо постачання шин та інших автотоварів

Тендерна пропозиція щодо постачання товарів для забезпечення фізичної безпеки співробітників і надавачів послуг