Конкурс заявок щодо зміцнення спроможності закладів професійно-технічної освіти
Програма «Партнерство за сильну Україну», Фаза 2 (ФПСУ-2)
Запит на подання заявок (ЗПЗ)
Назва діяльності «Комплекс заходів із зміцнення спроможності закладів професійно-технічної освіти в цільових регіонах ФПСУ, спрямованих на підвищення рівня працевлаштованості випускників і формування зв’язків із роботодавцями з метою їхнього працевлаштування»
***** КОДЕКС ЕТИКИ ТА ДІЛОВОЇ ПОВЕДІНКИ *****
Компанія «Кімонікс Великобританія Груп Лтд.» (далі – Кімонікс) дотримується принципів доброчесності та обирає грантерів, ґрунтуючись лише на об’єктивних критеріях, а саме, і не тільки, технічних перевагах та співвідношенні ціни та якості.
Компанія «Кімонікс» не дозволяє шахрайства, змови учасників тендеру, фальсифікації пропозицій/ставок, хабарництва або компенсаційних виплат («відкатів»). Порушення будь-якою юридичною або фізичною особою цих стандартів призведе до дискваліфікації з цієї конкурсної процедури, відсторонення від участі у конкурсах у майбутньому, а інформація про порушника може бути передана до Офісу ділової поведінки компанії «Кімонікс» і Міністерства закордонних справ, справ Співдружності та розвитку Сполученого Королівства (далі – МЗС СК).
Співробітники Програми «Партнерство за сильну Україну», Фаза 2 (ФПСУ-2) та Кімонікс не мають право вимагати, а заявникам заборонено пропонувати будь-які грошові винагороди, гонорари, комісії, кредити, подарунки, грошові винагороди, цінності чи компенсацію в обмін на сприятливе ставлення під час конкурсу. Про всі неналежні вимоги з боку співробітників Фонду слід повідомляти за електронною адресою [email protected].
Заявники повинні підписати заяву за шаблоном, що міститься у Додатку А до цього Запиту, включивши таке:
- Інформацію про будь-які близькі, сімейні або фінансові відносини з компанією «Кімонікс» або співробітниками Програми. Наприклад, якщо двоюрідний брат або сестра учасника тендеру працює у Програмі.
- Інформацію про будь-які сімейні або фінансові відносини з іншими заявниками, які подали пропозиції. Наприклад, якщо батько заявника є власником компанії, яка подала іншу заявку.
- Засвідчення, що ціни в заявці були визначені самостійно, без будь-яких консультацій, перемовин або домовленостей з будь-яким іншим заявником або конкурентом з метою обмеження конкуренції.
- Засвідчення, що вся інформація в заявці та вся супровідна документація є достовірною і точною.
- Засвідчення розуміння та згоду із заборонами компанії Кімонікс щодо шахрайства, хабарництва та «відкатів».
1. Основна інформація
1.1. Основні відомості про ЗПЗ
№ ЗПЗ. 23-02_VET
Назва діяльності: Комплекс заходів із зміцнення спроможності закладів професійно-технічної освіти в цільових регіонах ФПСУ, спрямованих на підвищення рівня працевлаштованості випускників і формування зв’язків із роботодавцями з метою їхнього працевлаштування
Дата оголошення: 23 липня 2025
Кінцевий термін подання заявок: 12 серпня 2025
Місце реалізації проєкту: Київська, Чернігівська, Сумська, Харківська, Донецька, Дніпропетровська, Запорізька, Миколаївська, Херсонська, Одеська області
Контактна адреса: [email protected]
Кінцевий термін надсилання запитань: 11 серпня 2025
2. Опис діяльності
2.1. Основні відомості про ЗПЗ
ФПСУ-2 (що реалізується компанією «Кімонікс») – це багаторічна донорська програма, що фінансується урядами Канади, Естонії, Фінляндії, Норвегії, Швеції, Швейцарії, Великобританії. Метою ФПСУ-2 є зміцнення стійкості українського уряду в умовах російської агресії проти України шляхом надання необхідної підтримки місцевим громадам у співпраці з українським урядом, громадянським суспільством, медіа та приватним сектором. Діяльність ФПСУ-2 спрямована на досягнення таких результатів:
- Результат 1. Підвищення спроможності та ефективності України в протидії спробам Росії ізолювати людей, які проживають на ТОТ, оперативному реагуванні на їхню деокупацію та формуванні підвалин для довгострокової реінтеграції.
- Результат 2. Забезпечення спроможності української влади відновлювати та покращувати надання пріоритетних послуг у вразливих громадах (через інклюзивний підхід до планування та надання послуг) з метою збереження/зміцнення довіри громадян до української держави та стабілізації ситуації.
- Результат 3. Збереження / зміцнення вертикальної та горизонтальної соціальної згуртованості з метою забезпечення стійкості суспільства, зокрема психологічної та економічної, в умовах російської агресії та сприяння єдності.
- Результат 4 (Збір і поширення даних і досвіду). Розуміння місцевих потреб, настроїв та ризиків, пов’язаних із стійкістю, а також винесення уроків із програмних заходів ФПСУ; використання цієї інформації для адаптації програмної діяльності ФПСУ та поширення серед відповідних державних органів і програм з метою сприяння врахуванню місцевого контексту в національних політиках, зокрема в сфері відновлення та реінтеграції.
Описані в цьому запиті проєктні заходи сприятимуть досягненню Програмного результату 2 шляхом забезпечення покращення державними органами співпраці між державним і приватним сектором та підтримки місцевих підприємств у відновленні від спричинених війною потрясінь; поліпшення державними органами та економічними суб’єктами доступу до робочої сили, що пройшла перепідготовку та/або підвищення кваліфікації відповідно до попиту на місцевому ринку; забезпечення стійкості мікро-, малих та середніх підприємств і нових бізнесів, а також їхньої спроможності продовжувати вести господарську діяльність та співпрацювати.
2.2. Мета діяльності
У рамках стратегічного проєкту «Економічне відновлення та зайнятість» (ЕВЗ) присуджується грант на зміцнення зв’язків між роботодавцями та закладами професійно-технічної та фахової передвищої освіти в цільових регіонах ФПСУ-2. Обраний грантоотримувач надаватиме підтримку мінімум 50 закладам, а в разі можливості органічного масштабування проєкту – 70-100 закладам у наступному навчальному році. Заклади отримуватимуть підтримку в рамках комплексу заходів із забезпечення готовності студентів до професійної діяльності, спрямованих на підвищення рівня їхньої працевлаштованості, сприяння змістовній співпраці між закладами та роботодавцями, а також зміцнення інституційної спроможності з метою підвищення адаптивності та інклюзивності при формуванні навичок. Грантоотримувач має запропонувати потенційні заклади для включення в обсяг цього гранту на основі переліку громад, де ФПСУ-2 наразі розгортає свою діяльність. Остаточний вибір буде зроблено спільно з ФПСУ-2. Пріоритет надаватиметься закладам, які розташовані в цільових громадах або обслуговують їх. Підтверджена кількість та перелік обраних закладів будуть повідомлені грантоотримувачу після внутрішнього погодження та приведення в відповідність до планів програмної діяльності ФПСУ-2. Усі заходи, що пропонуються для фінансування в рамках цього гранту, повинні відповідати одній із наведених нижче цілей:
Ціль 1. Покращення рівня працевлаштованості студентів. Обсяг залученості (LoE) 50%
Грантоотримувач працюватиме з закладами, обраними спільно з командою ЕВЗ, над підвищенням рівня працевлаштованості студентів шляхом інтеграції в існуючі навчальні програми можливостей навчання на практиці. Учасники мають запропонувати відповідні підходи, серед яких може бути підвищення кваліфікації студентів за допомогою включення актуальних для ринкової кон’юнктури модулів та підготовки викладацького складу з метою забезпечення відповідності навчальних курсів попиту на ринку або доповнення існуючих програм визнаними сертифікаційними курсами. Метою є забезпечення студентів не тільки жорсткими, але й трансверсальними навичками, необхідними для орієнтування на ринку праці, пошуку роботи та досягнення успіху в різних робочих середовищах.
Ціль 2. Зміцнення зв’язків між закладами та роботодавцями. Обсяг залученості (LoE) 30%
Грантоотримувач сприятиме формуванню більш глибокої та структурованої співпраці між закладами професійно-технічної та фахової передвищої освіти й місцевими роботодавцями. Учасникам рекомендується пропонувати творчі підходи до залучення приватних партнерів та/або комунальних підприємств з метою налагодження міцних зв’язків через реалізацію проєктів, серед яких можуть бути спільні тренінги (модель підготовки тренерів), розробка центрів кар’єрного зростання та інших послуг для підвищення рівня працевлаштованості студентів, а також формалізація співпраці в разі потреби. Мета полягає в підтримці стійкої взаємовигідної співпраці між роботодавцями та закладами, що далі сприятиме формуванню орієнтованої на ринковий попит студентської освіти.
Ціль 3. Розбудова інституційної спроможності. Обсяг залученості (LoE) 20%
Грантоотримувач формуватиме операційну та управлінську спроможність викладацького складу та керівництва професійно-технічних навчальних закладів з метою посилення їхньої самостійності та ефективності в плануванні, наданні та управлінні освітніми послугами. Підтримку можна зосередити на фінансовому управлінні, стратегічному плануванні та інституційному лідерстві, що сприятиме формуванню культури самостійності та сталості. В рамках цієї цілі грантоотримувач також розробить у тісній координації з ФПСУ-2 методологію визначення закладів, які відповідають критеріям для отримання в майбутньому матеріально-технічної підтримки.
Організаційне навчання
ФПСУ є адаптивною програмою та передбачає регулярні навчальні сесії. Усі грантоотримувачі повинні інтегрувати в свою роботу відповідні навчальні заходи.
Оцінка після завершення заходів (AAR) (обов’язково). Після завершення кожного проєктного заходу грантоотримувач повинен провести AAR, щоб оцінити успіхи, труднощі та можливості для удосконалення роботи. MEL-команда ФПСУ забезпечить грантоотримувача відповідним шаблоном. Для проєктів тривалістю понад рік AAR потрібно проводити раз на квартал щодо окремих аспектів реалізації, узгоджених із проєктною командою. Якщо щоквартальні AAR неможливі, допустимий альтернативний формат після узгодження із MEL-командою ФПСУ.
Сесії активного навчання (рекомендовано). Грантоотримувачам рекомендується проводити короткі сесії (щоквартально або частіше) в межах кожного проєктного заходу з метою обговорення викликів і обміну досвідом.
Звітність. Грантоотримувачі повинні заздалегідь інформувати проєктні команди про кожен навчальний захід, дотримуватися інструкцій щодо проведення навчальних заходів та ділитися зібраними даними з проєктними командами у встановлені терміни.
MEL-команда ФПСУ забезпечить грантоотримувачів необхідними шаблонами, методичними рекомендаціями та, за потреби, може допомогти з фасилітацією навчальних сесій.
2.3. Детальний опис діяльності
Метою цього проєкту є надання підтримки в реалізації комплексу заходів, спрямованих на усунення структурних і практичних перешкод на шляху до працевлаштування студентів закладів професійно-технічної та передвищої освіти. Грантоотримувач реалізовуватиме в усіх цільових регіонах ФПСУ-2 поетапний проєкт, який поєднує формування навичок, залучення роботодавців та зміцнення інституційної спроможності в рамках комплексного підходу до забезпечення готовності студентів до професійної діяльності. Цільові регіони, що часто страждають від економічних проблем, відсутності уваги з боку державних органів та спричинених війною потрясінь, потребують нагальної підтримки.
У рамках цього проєкту надаватиметься підтримка закладам професійно-технічної та фахової передвищої освіти в цільових регіонах ФПСУ з метою покращення рівня забезпечення студентів актуальними для ринку навичками, налагодження та підтримання змістовних партнерських відносин із роботодавцями та зміцнення внутрішньої інституційної спроможності. Проєкт може включати інтеграцію в навчальні програми матеріалів, орієнтованих на підвищення рівня працевлаштованості студентів, зокрема з комунікацій, фінансової грамотності та інших м’яких і технічних навичок; посилення взаємодії з підприємствами з метою створення можливостей для ознайомлення студентів з реальними умовами праці; підтримку в питаннях інституційного планування, бюджетування та управлінських практик. Очікується, що в рамках цього проєкту грантоотримувач включить розроблені персоналом ФПСУ матеріали зі стратегічних комунікацій у навчальні програми для студентів та співробітників. Крім того, грантоотримувач надасть експертну допомогу ФПСУ в розробці практичної методології відбору закладів, які відповідають критеріям для отримання матеріально-технічної підтримки.
Реалізація проєкту розпочнеться з відбору закладів та проведення діагностичних консультацій, далі планування та розробка змісту навчальних курсів, заходи з формування спроможності та впровадження. Проєкт включатиме періодичні заходи з організаційного навчання, такі як інтенсивні курси-буткемпи, обмін досвідом. Терміни реалізації більшості інтервенцій можуть бути гнучкими, але надання матеріально-технічної підтримки повинне завершитися до кінця 2025 року з метою врахування досвіду реалізації проєкту в подальшій програмній діяльності.
Ціль 1. Покращення рівня працевлаштованості студентів |
||
№ |
Опис |
Відповідний результат |
1 |
У координації з ФПСУ-2 визначення та відбір грантоотримувачем мінімум 50 закладів професійно-технічної та передвищої освіти в цільових регіонах ФПСУ-2. |
Перелік відібраних закладів із обґрунтуванням вибору та підтвердженням згоди на участь з боку закладів. |
2 |
Розробка скоригованих або нових модулів для існуючих навчальних програм, орієнтованих на потреби місцевого ринку праці, в які будуть інтегровані відповідні матеріали ФПСУ зі стратегічних комунікацій (в залежності від ситуації). |
Звіт із детальною інформацією про запропоновані навчальні модулі для кожного обраного закладу, в тому числі коротким описом змісту, цільовими результатами навчання та пропозиціями щодо інтеграції в існуючі навчальні програми. |
3 |
Організація на студентському та інституційному рівні інтенсивних курсів-буткемпів, заходів із обміну досвідом з метою формування практичних навичок, необхідних для працевлаштування. |
Звіти про проведення інтенсивних курсів, списки учасників, короткий опис результатів навчання. |
4 |
Збір відгуків і результатів від кожного навчального закладу, що отримав підтримку, стосовно ефективності заходів із підвищення рівня працевлаштованості студентів, у тому числі оцінок їхньої актуальності, корисності та спостережуваних змін у підготовленості студентів до професійної діяльності. |
Зведений звіт із описом відгуків від навчальних закладів, ключових результатів та висновків із досвіду реалізації проєкту по всім охопленим навчальним закладам. |
Ціль 2. Зміцнення зв’язків між навчальними закладами та роботодавцями |
||
№ |
Опис |
Відповідний результат |
1 |
Сприяння в укладанні угод про співпрацю між закладами та роботодавцями з метою підтримки в створенні практичних можливостей для навчання студентів. Очікується залучення мінімум 25 роботодавців у цільових регіонах. |
Звіт про залучення роботодавців, у тому числі перелік підписаних угод про співпрацю або меморандумів про взаєморозуміння по кожному закладу. |
Ціль 3. Формування інституційної спроможності та розвиток |
||
№ |
Опис |
Відповідний результат |
1 |
Надання цільової підтримки з формування спроможності керівництву та адміністративному персоналу закладів шляхом проведення тренінгів, наставництва, заходів із обміну досвідом. |
Звіт про результати роботи з формування спроможності, у тому числі зміст тренінгів, дані про участь, відгуки закладів. |
2 |
У координації з ФПСУ-2 розробка методології визначення закладів, які відповідають критеріям для отримання матеріально-технічної підтримки в майбутньому. |
Остаточний документ із описом методології, в тому числі критеріями відбору, аналізом потреб і переліком із мінімум 16 закладів із обґрунтуванням. |
3. Інформація про грант
3.1. Детальні відомості про грант:
Тип гранту: З відшкодуванням витрат
Очікувана кількість присуджених грантів: Один
Очікувана тривалість гранту: 12 місяців
Очікувана сума гранту: Очікується, що сума гранту становитиме до 12 300 000 грн. Остаточна сума залежатиме від грантових заходів та результатів переговорів між ФПСУ-2 та грантоотримувачем і може бути скоригована порівняно з початковою сумою фінансування, зазначеною в заявці обраного учасника.
3.2. Воркшоп перед поданням заявки:
Проєкт проведе онлайн воркшоп перед подачею заявки 4 серпня, 16:30 за київським часом у Microsoft Teams (натисніть щоб доєднатись). Цей воркшоп надасть можливість зацікавленим учасникам поставити запитання щодо ЗПЗ та отримати інструкції щодо заповнення аплікаційної форми, форми самооцінки або стосовно будь-яких інших вимог, перелічених у цьому ЗПЗ.
3.3. Прийнятні реципієнти:
Ідеальним реципієнтом за цим грантовим проєктом є організація з усталеною присутністю в цільових регіонах та підтвердженим досвідом реалізації навчальних проєктів. Учасники повинні мати підтверджений успішний досвід роботи з закладами професійно-технічної та/або передвищої освіти, розбудови партнерських відносин із Міністерством освіти та реалізації ініціатив із посилення спроможності чи розробки навчальних програм у секторі освіти. Перевага надаватиметься організаціям, які очолюють жінки.
У разі отримання заявками однакової кількості балів за результатами оцінки перевага надаватиметься організаціям, в яких рішення приймаються переважно жінками, що підтверджується організаційною структурою (наприклад, складом правління чи вищого керівництва), та/або які надали лист підтримки від Міністерства освіти та/або закладів професійно-технічної освіти.
3.4. Критерії прийнятності та обов’язкові умови для участі:
- Обов’язково: Мати статус офіційно зареєстрованої та визнаної за українським законодавством громадської організації чи НУО.
- Обов’язково: бути готовними пройти процедуру належної перевірки (due diligence) ФПСУ-2 та заповнити форму самооцінки, що додається до заявки. Заявників перевірять в системі «Віжуал Комплайенс» (Visual Compliance – система пошуку по міжнародних переліках заборонених осіб та організацій, опублікованих Великою Британією, США, Канадою, ЄС, ООН, та іншим міжнародним перелікам).
- Обов’язково: Мати статус неприбуткової організації.Персонал організації повинен складатися з кваліфікованих фахівців, з досвідом проєктного менеджменту, ведення фінансової звітності та бюджетного контролю.
- Обов’язково: Заборона закупівель жодних товарів, вироблених «Хуавей Текнолоджи Компані» (Huawei Technology Company), «Зед-Ті-І Корпорейшн» (ZTE Corporation), «Хайтера Ком’юнікейшнз Корпорейшн» (Hytera Communications Corporation), «Ханчжоу Хіквіжн Діджитал Текнолоджи Компані» (Hangzhou Hikvision Digital Technology Company), «Дахуа Текнолоджи Компані» (Dahua Technology Company).
- Обов’язково: Дотримання вимог етики та ділової поведінки, викладених на титульній сторінці цього ЗПЗ, а також «Кодексу поведінки постачальників компанії «Кімонікс»» (включеного до Форми самооцінки заявника, Додаток С), який ґрунтується на Кодексі поведінки МЗС СК .
- Обов’язково: Зазначення в бюджеті лише тих витрат, які є прийнятними відповідно до «Вказівок МЗС СК з прийнятних витрат для комерційних контрактів» Eligible Cost Guidance for Commercial Contracts, та «Вказівок МЗ СК стосовно допустимих витрат для грантових угод з обов’язковою звітністю» FCDO Eligible Cost Guidance for Accountable Grant Agreements.
- Обов’язково: Учасники не мають права пропонувати або постачати товари чи послуги, що надаються компаніями, яким призупинено отримання фінансування або допомоги урядами Великої Британії або Сполучених Штатів або які є відсторонені або недопущені до отримання такої допомоги або фінансування.
- Обов’язково: Наявність ефективної структури управління та систем менеджменту, включно з фінансовими, адміністративними та технічними політиками та процедурами, а також системи внутрішнього контролю, яка забезпечує захист активів, запобігання шахрайству, хабарництву, корупції, зловживанню коштами чи їх нецільовому використанню.
- Обов’язково: Наявність «Політики із захисту здоров’я, добробуту та прав людини» та детальної інформації стосовно процедур та заходів, які гарантують дотримання цієї політики під час реалізації проєкту.
- Обов’язково: Забезпечення належної турботи про власний персонал та/або залучених консультантів, готовність надати інформацію про відповідні політики, процеси та процедури на підтвердження своєї спроможності виконати цю вимогу.
Наступні організації НЕ МАЮТЬ ПРАВА подавати заявки на отримання грантів за цим конкурсом:
- Організації, зареєстровані на тимчасово окупованих територіях України, які не змінили свою реєстрацію на підконтрольні уряду України території;
- Організації, не зареєстровані згідно з установленим законом порядку в країні здійснення діяльності (якщо інше не погоджено окремо з MЗС СК);
- Організації, що зловживали донорськими коштами протягом останніх п’яти років;
- Організації, що згадуються в додаткових джерелах уряду Великої Британії про заборонені організації або відсторонених осіб;
- Організації зі статусом «чинне виключення з участі» у Віжуал Комплаєнс (“Visual Compliance”, пошуковій системі, що перевіряє списки виключених осіб і організацій Великобританії, США та інших країн);
- Політичні партії, угрупування, установи або їхні дочірні компанії та афілійовані структури;
- Організації, які підтримують або пропагують антидемократичну політику чи незаконну діяльність;
- Організації, зарєєстровані в Росії;
- Організації, повʼязані з будь-якою особою чи органзацією, яка внесена до Державного реєстру санкцій Ради національної безпеки і оборони України (РНБО).
3.5. Інформація про подання заявок:
- Онлайн-форма короткого опису проєкту, доступна за посиланням, що містить основну інформацію про організацію та проєктну пропозицію
- Форма грантової пропозиції (Додаток A)
- Бюджет (Додаток B)
Форма грантової заявки та бюджет подаються у заданих форматах із дотриманням інструкцій і рекомендацій, наведених у додатку. Просимо звернути увагу, що грантоотримувач отримає фінальний платіж обсягом 5-10% від загального бюджету проєкту після подання 100% звітності, включно з підтвердженням усіх фінансових операцій. - Форма самооцінки заявника DD (Додаток C)
Усі організації, які обираються для присудження гранту, підлягають попередній оцінці ризиків, а саме – оцінці їхніх мінімальних управлінських спроможностей для роботи з коштами уряду Великої Британії, а також відповідності «Кодексу поведінки постачальників Кімонікс» (див. «Форму самооцінки заявника»), який ґрунтується на «Кодексі поведінки МЗС СК» – FCDO Code of Conduct. На першому етапі попередньої оцінки ризиків учасники зобов’язані заповнити «Форму самооцінки». Грантова пропозиція подається разом із копіями всіх наявних політик чи установчих документів, які запитуються у «Формі самооцінки». - Матриця ризиків (Додаток D)
- Листи підтримки від:
- Міністерства освіти
- Закладів професійно-технічної освіти
Проєктна пропозиція повинна бути підписана уповноваженим представником заявника.
Грантові пропозиції подаються українською мовою (формат Word, шрифт Times New Roman, розмір шрифту 11, одинарний інтервал, обсяг – до 10 (десяти) сторінок) на базі шаблонів у додатках A, B, С, D.
Проєктні пропозиції (технічна заявка, бюджет та супровідна документація) подаються в електронному вигляді на адресу [email protected] із зазначенням номеру конкурсу (23-02_VET). ФПСУ прийматиме проєктні пропозиції до 23:59 за київським часом 12 серпня 2025.
Усі документи за цим оголошенням мають бути подані до встановленого терміну. Компанія «Кімонікс» залишає за собою право не розглядати заявки, подані із запізненням, та такі, що не відповідають вимогам.
4. Оцінка
4.1 Перевірка заявки та процес відбору:
Критерії прийнятності |
Так чи ні (так/ні) |
Заявка подана у встановлений термін |
|
Організація-заявник та персонал організації пройшли перевірку в системі «Віжуал Комплаєнс» |
|
Всі підтверджуючі документи включені в заявку |
Отримані заявки перевіряються на відповідність критеріям. Заявки, що відповідають вимогам, передаються на розгляд Конкурсній комісії.
Учасники повинні запропонувати детальну стратегію реалізації проєкту, узгоджену з описом діяльності в розділі 2.3 «Детальний опис діяльності», та продемонструвати глибоке розуміння потреб програми ФПСУ-2.
Повні грантові пропозиції оцінюватимуться за критеріями, які наведені в таблиці нижче.
Критерії оцінки переваг |
Рейтинг (Бали) |
1. Методологія та дизайн проєкту |
40 |
2. Експертні знання та досвід |
30 |
3. Бюджет та співвідношення «ціна- якість» |
20 |
4. Управління ризиками |
10 |
Всього (зі 100 балів) |
100 |
Детальний опис критеріїв оцінки подано нижче.
1. Методологія та дизайн проєкту: 40 балів
В даній категорії проєктні пропозиції оцінюватимуться за такими критеріями:
- Якість та реалістичність заявки з огляду на життєздатність запропонованої методології та дизайну проєкту (тобто, наскільки запропонований технічний підхід здатний забезпечити досягнення очікуваних результатів);
- Доцільність запропонованої методології;
- Актуальність і якість інтегрованих GEDSI- підходів, спрямованих на гендерну рівність, інклюзію осіб з інвалідністю та соціальну інклюзію.
Методологія та дизайн проєкту мають відповідати вимогам та очікуванням, викладеним у розділі 3.2 вище, чітко демонструючи обізнаність заявника щодо програми та платформ, необхідних для всебічного й точного оцінювання на різних етапах реалізації програми. Запропоновані інноваційні рішення, зокрема із врахуванням гендерної рівності, різноманіття та інших наскрізних аспектів, отримають більшу кількість балів.
Відповідність меті та пріоритетам конкурсу:
- 40 балів: проєктна заявка повністю відповідає темі та пріоритетам, зазначеним в технічному завданні (Scope of Work), запропонована методологія об’єктивно здатна досягти очікуваних результатів, інтегровано доцільний та послідовний GEDSI-підхід.
- 30 балів: проєктна заявка повністю відповідає темі та пріоритетам, зазначеним в технічному завданні, запропонована методологія об’єктивно здатна досягти очікуваних результатів, однак GEDSI-підхід інтегровано частково або не повністю.
- 20 балів: методологія та проєктний дизайн частково відповідають темам та пріоритетам, зазначеним в технічному завданні, проте GEDSI-підхід інтегровано.
- 10 балів: методологія та проєктний дизайн частково відповідають темам та пріоритетам, зазначеним в технічному завданні, GEDSI-підхід не інтегровано.
- 0 балів: проєктна заявка не відповідає темі та пріоритетам, зазначеним в технічному завданні, методологія не є послідовною, GEDSI-підхід не інтегровано.
2. Експертні знання та досвід: 30 балів
В даній категорії проєктні пропозиції оцінюватимуться за такими критеріями:
- До трьох (3) прикладів виконаних робіт, які є технічно або тематично подібними до запропонованої ФПСУ діяльності.
- Контактні дані осіб, з якими ФПСУ може зв’язатися для рекомендацій щодо попередніх проєктів.
- CV заявленого персоналу.
Критерії попередньої діяльності та досвіду повинні відповідати детальному опису програми, наведеному в Розділі 2.3. Будь-які приклади попередньої діяльності, надані заявником, повинні узгоджуватися з технічними/тематичними цілями запропонованої ФПСУ діяльності.
Відповідність тематиці та пріоритетам конкурсу:
- 30 балів: Організація-заявник має необхідний досвід і ресурси для успішної реалізації запропонованої діяльності. Заявник може надати до трьох прикладів завершених проєктів, які є технічно або тематично подібними до тематики діяльності. Залучений персонал має належний рівень кваліфікації та досвіду.
- 15 балів: Організація-заявник частково має необхідний досвід і ресурси для успішної реалізації запропонованої діяльності.
- 0 балів: Організація-заявник не має необхідного досвіду та ресурсів для успішної реалізації запропонованої діяльності.
3. Бюджет та співвідношення «ціна-якість»: 20 балів
- Учасники подають детальний бюджет за статтями витрат (Додаток B), який буде оцінено з точки зору обґрунтованості витрат, повноти та співвідношення ціни та якості. Бюджет має бути чітким та реалістичним, демонструючи оптимальне використання ресурсів організації та грантових коштів, забезпечуючи належне співвідношення: «ціна-якість». У примітках до бюджету учасники повинні детально пояснити розрахунок одиничної вартості товарів/послуг.
Відповідність меті та пріоритетам конкурсу:
- 20 балів: запроповнований бюджет є чітким, обґрунтованим, найкращим чином демонструє співвідношення ціни та якості.
- 10 балів: запропонований бюджет потребує суттєвого доопрацювання та/або скорочення витрат.
- 0 балів: запропонований бюджет не є обґрунтованим.
4. Управління ризиками: 10 балів
- Учасник має пояснити, яким чином планується мінімізувати бюджетні, екологічні та безпекові ризики, які потенційно можуть завадити виконанню запланованих грантових заходів.
Відповідність тематиці та пріоритетам конкурсу
- 10 балів: Структура та зміст «Матриці ризиків» дає змогу оцінити ефективність управління ризиками та передбачених заходів з їх мінімізації.
- 0 балів: «Матриця ризиків» відсутня або представлена недостатньо ґрунтовно.
Заявки, що відповідають критеріям відповідності та прийнятності та отримали понад 70 балів за результатами аналізу технічних критеріїв і бюджету, переходять на третій етап відбору для проходження належної перевірки.
5. Вимоги
5.1. Діючі положення
Гранти ФПСУ-2 надаються відповідно до «Стандартних умов МЗС СК» (Standard Terms and Conditions), а також згідно з «Кодексом поведінки постачальників компанії «Кімонікс»», який ґрунтується на «Кодексі поведінки МЗС СК» (FCDO Code of Conduct). Цей кодекс включено до «Форми самооцінки заявника» (Додаток C) і є обов’язковим для виконання всіма отримувачами фінансування.
ФПСУ-2 зобов’язаний забезпечити дотримання усіма організаціями, фінансованими МЗС СК, вказівок, викладених у вищезазначених положеннях, відповідно до умов грантових угод.
МЗС СК залишає за собою право відмовити кандидатам на присудження гранту, висунутих компанією «Кімонікс», та припинити, повністю або частково, надання грантової винагороди в будь-який час.
Цей Запит на подання заявок не зобов’язує компанію «Кімонікс Великобританія Груп Лтд.» до фінансування діяльності або присудження фінансування жодному із заявників.
Просимо надсилати будь-які питання стосовно цього оголошення на вказану електронну адресу: [email protected] (Тема листа: Питання відносно 23-02_VET), до 23:59, 11 серпня 2025.
Просимо надсилати питання в письмовій формі.
6. Повідомлення про результати відбору або запрошення до другого етапу (за наявності)
6.1 Результати відбору та подальші кроки:
ФПСУ-2 прагне опрацьовувати заявки своєчасно. Учасники, які успішно пройдуть технічний етап оцінювання, будуть повідомлені протягом 20 робочих днів про те, що їх рекомендовано до присудження гранту. Водночас важливо зазначити, що така рекомендація не є рішенням про надання фінансування і не зобов’язує компанію «Кімонікс» укладати грантову угоду. Наступний етап оцінювання – процедура належної перевірки (Due Diligence), перевірка в системі «Віжуал комплаєнс», погодження бюджетної пропозиції та, за потреби, отримати схвалення донора перед остаточним рішенням про присудження фінансування.
Додаток А_Аплікаційна форма_23-02_VET
Додаток B_Шаблон бюджету гранту_23-02_VET
Додаток C_Форма для самостійної оцінки_23-02_VET
Додаток D_Матриця ризиків_23-02_VET