Конкурс сміливих мрій для громад України

ЗАВЕРШЕНО

Зафіксувати у Google календарі!


Додано:
Masha Zhukevych

zeynep-elif-ozdemir-k2McMQsnz7A-unsplash
Конкурс сміливих мрій для громад України

Війна навчила нас бути сміливими. Особливо у тому, в чому ми сумнівалися навіть у мирному житті – вдасться чи не вдасться, доцільно, чи не доцільно, цікаво чи не цікаво. Адже будучи креативною командою ми продовжуємо продукувати інновації й згуртовувати світлих і проактивних людей, які поділяють європейські цінності задля збереження культурної і природної спадщини. І наш повсякденний досвід в умовах війни, як не дивно, підтверджує, що «залізна» логіка принципу від мрії до дії – спрацьовує зараз, як ніколи.

Тож запрошуємо до участі у нашій програмі підтримки  молодих і творчих – тих,  хто прагне врятувати надбання культурної спадщини для повноти барвистої картини майбутнього та захистити цю спадщину від брутального впливу війни!

Програма підтримки молодіжних ініціатив впроваджується Агентством з розвитку приватної ініціативи (АРПІ) та Мережею українських ОГС для підтримки громад зі спадщиною GoHeritage! за співфінансування Фонду підтримки демократії NED (США).

До участі в програмі запрошуються лідери молодіжних ОГС[1] України, в т.ч. студенти, вчителі, краєзнавці, знавці історії та культури місцевих громад технологи, літератори, інші творчі особистості і не тільки[2].

Мета програми: залучити молодь громад  до порятунку та збереження  культурної спадщини, яка потерпає від війни або перебуває поза увагою соціуму для підвищення її цінності, впізнаваності  та популяризації такої спадщини у локальному, національному чи міжнародному вимірах.

Завдання програми

  1. Підтримка молодіжних ініціативних груп із захисту та збереження місцевої спадщини та української ідентичності шляхом посилення комунікаційних та адвокасі навичок команд ОГС;
  2. Посилення ініціатив молодіжної участі та надання субгрантів для обраних із них та їх реалізація.

Ініціативи повинні бути реалізовані на рівні однієї або кількох місцевих громад України (крім громад на тимчасово окупованих територіях). Передбачається підтримати не більше одної ініціативи в конкретній громаді.

Програма охоплює три етапи: 1) подання концепцій ініціатив ОГС,  що відповідають меті програми; 2) курс з комунікацій та адвокасі для представників ОГС, що подали найкращі концепції, доопрацювання ідей та підготовка повних форм проектних заявок; 3) реалізація та грантова підтримка відібраних ініціатив.

Етап 1. Подання концепції ініціативи

Подати концепцію ідеї необхідно до 30 грудня 2022 року, заповнивши заявку за цим посиланням https://forms.gle/18H3kjtfpYGXUKNr8.

Для зручності підготовки і заповнення – заявка у форматі word  доступна за посиланням https://docs.google.com/document/d/1F8Lhc0iCbUCZqskSbOcgvAqk1nuOQwxp/edit?usp=share_link&ouid=109332627542289285224&rtpof=true&sd=true.

До заявки необхідно долучити:

  • лист ОГС щодо наміру участі у програмі (у довільній формі);
  • резюме (посилання на профіль у соціальних мережах ) пропонованого учасника або пропонованої учасниці програми.
  • Листи підтримки від потенційних партнерів: органів місцевого самоврядування, державної влади та ОГС відповідних територіальних громад та ін. – вітаються, але не є обов’язковими.

За результатами оцінювання буде відібрано не більше 20 концепцій ініціатив.

Результати відбору будуть оголошені 20 січня 2023 року.

Етап 2. Civic Heritage Camp для громадських активістів, авторів кращих концепцій

Після зазначеної дати 20 представників ОГС, що подали відібрані концепції, будуть запрошені тренінг-інтенсив Civic Heritage Camp, спрямований на поданих  доопрацювання концепцій, та «прокачку» навичок залучення громадян, комунікації та адвокасі (громадянського представництва) задля порятунку культурної спадщини в кризових умовах. Отриманий досвід допоможе учасникам кемпу не лише підготувати і впровадити дієві проекти, але й сприяти системному залученню мешканців громад до справи збереження культурних надбань й посилення впливу культурної спадщини на розвиток громад та територій.

Орієнтовний час проведення освітнього кемпу – лютий – березень 2023 року. Точні дати курсу будуть повідомлені після завершення 1 етапу програми.

Етап 3. Грантова підтримка та реалізація обраних ініціатив

Спираючись на досвід та знання, отримані під час курсу, учасники зможуть підготувати й подати доопрацьовані пропозиції проектів своїх ініціатив на отримання субгрантів за участі креативних груп місцевих мешканців, насамперед молоді, та інших, зацікавлених сторін, наприклад, місцевої влади, меценатів, освітян, блогерів та ін.

Оголошення про подання проектної пропозиції буде опубліковано у березні – квітні 2023 року після проведення навчання. Подання повних пропозицій проектів очікується у квітні 2023 року. Точні часові рамки подання пропозицій буде повідомлена після завершення заходів етапу 2 програми.

За результатами оцінювання поданих проектних пропозицій учасникам, що набрали найбільшу кількість балів, відповідним ОГС будуть надані субгранти для реалізації відповідних ініціатив. Максимальний розмір субгранту у гривнях еквівалентний 2000 доларів США за курсом міжбанку на момент перерахування траншів субгрантеру. Всього у межах програми планується надати 5 субгрантів в.

Проекти субгрантів мають бути реалізовані до кінця серпня 2023 року.

Субгранти зокрема, але не виключно, можуть підтримати таку діяльність:

Заходи, що доносять до визначених цільових груп роль і значення спадщини громад у місцевому, національному та міжнародному вимірах (контекстах):

  • перформативні презентаційні акції (театралізовані дійства, тематичні кемпи, міні-реконструкції епох);
  • заходи для дітей, в т.ч. розробка й апробація методик і програм виховання через пізнання культурної спадщини: дитячий театр, відеопроекти, тематичні веб-сторінки, книги, ігрові методики тощо;
  • шкільні чи студентські дебатні турніри (державною та за потреби – іноземними мовами);
  • підготовка, публікація та розповсюдження друкованих видань чи аудіокниг їх;
  • оцифрування архівів матеріальної та нематеріальної спадщини (наприклад, пісень, історій, прикладних ремісничих технік чи культур праці тощо);
  • інвентаризацію (облік, опис та переклад) автентичних технік прикладного, образотворчого, перформативного, хореографічного, вокального мистецтва (створення текстових, аудіо та відео проектів тощо);
  • ініціативи ОГС, вимушено переміщених з окупованих територій або територій активних бойових дій, спрямовані на збереження та популяризацію культурної спадщини своїх громад. Вітаються «живі» чи онлайн заходи з презентації культурної спадщини та місцевої ідентичності громад тощо;
  • благоустрій об’єктів спадщини: (відновлення будівель чи інтер’єрів, упорядкування пам’ятників, бібліотек, музеїв тощо, громадські толоки);
  • створення засобів інтерпретації спадщини (стендів, тематичних локацій, фотозон, костюмів для аматорських театрів та перформенсів, уніформ місцевих гідів тощо.

Не можуть бути профінансовані:

  • проекти політичного характеру (діяльність політичних партій, депутатів, селищних, міських), виборчі кампанії;
  • комерційні проекти, метою яких є отримання прибутку;
  • заробітна плата працівників ОГС;
  • діяльність/витрати, здійснені ОГС до одержання субгранту або після закінчення строку реалізації проекту;
  • покриття адміністративних витрат ОГС та їх витрат на оплату комунальних послуг;
  • сплата неустойки (штрафних санкцій), адміністративних штрафів, відшкодування шкоди (збитків);
  • заходи, проведення яких обмежується в умовах воєнного стану (масові зібрання, мітинги, пересування автомобілів колонами тощо).

Якщо виникнуть питання – пишіть  особисті повідомлення на сторінці Агентства з розвитку приватної ініціативи у Facebook або ж звертайтесь за емейлом: [email protected].

Програма здійснюється в рамках проекту «Адвокати спадщини: підтримка і просування місцевих ініціативних груп молоді» за співфінансування Національного Фонду на підтримку демократії (NED). Проект є продовженням та посиленням результатів діяльності АРПІ за підтримки NED. Завдяки цим проектам було впроваджено низку змін до стратегічних політичних документів й розширено простір залучення ОГС до збереження та управління культурною спадщиною. З 2019 до 2022 років лідери мережі підготували плани інтерпретації культурної і природної спадщини для 18 громад з 13 областей України, а також досягнули суттєвих зрушень у залученні мешканців громад до збереження локальних історій, старожитностей, у ревіталізації «комунальних» замків та палаців.

[1] ОГС – організації громадянського суспільства, зареєстровані за законодавством України як юридичної особи у формі громадського об’єднання (громадської організації, громадської спілки) чи благодійної організації та включені до Реєстру неприбуткових установ та організацій (ознака неприбутковості 0032 або 0036). 

[2]Цей перелік є  вичерпним – важливо, щоб учасники програми були вмотивовані брати участь у всіх її циклах та брали активну участь у генерації, розробці, впровадженні ідей та подальшому адвокуванні спадщини своїх громад.


Останні публікації цього розділу:

Тендер на вибір постачальника інституційних наборів (підгузків для дорослих) для вразливих категорій населення громад Чернігівської області

Процес закупівлі на укладання договорів про надання послуг проживання, оренди конференц-залу та харчування для учасників тренінгів (подовжено)

Надання послуг з діагностування рівня кібербезпеки Моторного (транспортного) страхового бюро України згідно NIST Cybersecurity Framework в рамках Проєкту USAID Кібербезпека

Тендер на логістичний супровід закордонних заходів і відряджень (продовження)

Конкурс на проведення аналізу конкурентноспроможності мікрофермерства

Тендер на закупівлю комп'ютерного та електронного обладнання для шкіл