Конкурс про Крим починається у Вікіпедії до Дня кримськотатарського прапора

ЗАВЕРШЕНО

Зафіксувати у Google календарі!


Крим
Конкурс про Крим починається у Вікіпедії до Дня кримськотатарського прапора

26 червня в україномовній Вікіпедії починається конкурс «Пам’ятки України: Крим», присвячений культурно-історичній спадщині Криму. Конкурс проводиться за підтримки Міністерства культури України, і його початок приурочений до Дня кримськотатарського прапора.

«Чи вдалий час, щоб писати про пам’ятки? Чи зараз варто писати про Крим? Як в одній пісні співається — “Коли, як не зараз? І хто, як не ми?”. Час на таке повинен бути завжди вдалим. Потрібно писати й розказувати про те все, що у нас є. Або було. Не тільки для світу, а навіть самим собі, щоб усвідомлювати, що Україна – це не тільки проблеми та негаразди. І до цієї справи – до написання статей у Вікіпедію – може долучитися кожен», — зазначає виконавчий директор громадської організації «Вікімедіа Україна» Наталія Тимків.

У розділі Вікіпедії українською мовою про Крим, його культурну спадщину, написано надзвичайно мало. У той час, як в російській Вікіпедії про Крим існує понад 8 тисяч статей, в українській – менше 4 тисяч.

Щоб збільшити кількість матеріалів про півострів, Міністерство культури України та ГО «Вікімедіа Україна» вирішили організувати конкурс статей та фотографій, метою якого є наповнення Вікіпедії статтями про пам’ятки культурної спадщини Криму (архітектури, історії тощо). Списки пам’яток культури АРК містять понад 6 тисяч об’єктів. Також у рамках конкурсу можна створювати статті про культурні установи (музеї, галереї тощо), видатних пам’яткознавців, пам’яткоохоронців, музейників тощо.

«Міністерство культури підтримує проект «Вікімедіа Україна», спрямований на популяризацію української культури. У Криму є багато українських патріотів, багато людей, які зберігають свій зв’язок із Україною. Написання статей, розміщення фотографій численних пам’яток всесвітнього, національного та місцевого значення, які знаходяться на території Криму, є способом продемонструвати як нашу культурну багатоманітність, так і нашу єдність», – вважає В’ячеслав Кириленко, віце-прем’єр-міністр – міністр культури України.

Цей конкурс статей — продовження фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки», ідеєю якого є збір фотографій об’єктів культурної спадщини для ілюстрування статей у Вікіпедії. За можливості, організатори також планують ініціювати паралельне створення статей англійською та кримськотатарською мовами.

Конкурс триватиме з 26 червня по 31 серпня 2015 року включно. Під час конкурсу будуть проводитися віківишколи для охочих навчитися редагувати Вікіпедію. У відкритому доступі будуть опубліковані відеоуроки та інші навчальні матеріали. Вікіпедію може редагувати кожен, тому долучатися до великої справи теж може кожен.

Визначення та нагородження переможців планується у вересні 2015 року (Київ).

Додатково:

За цим лінком — Категорії (теми) статей, які існують російською, і яких нема українською. Тут — статті про Крим, які є російською, але нема українською.

За цим лінком — фотографії з прес-конференції 25 червня, присвяченої старту конкурсу

Фото з регіону, які були відзначені у фотоконкурсі «Вікі любить пам’ятки»:
Файл:Фортеця Єні-Кале 111.jpg
File:0204-Han Cami.jpg
File:Дорогою в Ханський палац.jpg
File:Пам’ятник затопленим кораблям Севастополь.JPG
File:«Башта Зенона» (Херсонес) 01.jpg
File:14.Севастополь (65).jpg

Контакти для додаткової інформації:
(096) 916 07 19; [email protected] — Олена Захарян, голова прес-служби «Вікімедіа Україна»
(044) 235-22-33 — Міністерство культури України

Джерело : Wikimedia Ukraine


Останні публікації цього розділу:

Тендер: пошук експерта/ки з кліматичної політики

Тендер на закупівлю продуктових сертифікатів

Закупівля паливно-мастильних матеріалів

Тендер на надання послуг з фасилітації стратегічних сесій

Тендер на закупівлю товарів для дитячих наборів (Канцтовари та товари для творчості, Індивідуальні товари для дітей, Техніка)

Запит на отримання цінової пропозиції на причепи для транспортування чотирьох собак